Počítačové kurzy a školení

Na kurz výuky počítačů se můžete zapsat sám, nebo se na něj dostaneta pomocí svého zaměstnavatele. Také úřady práce nabízejí tyto rekvalifikační kurzy. Každopádně peníze i snaha se Vám opravdu vyplatí. Proč se učit práci na PC?

Jak jste na tom s počítačem?

Pokud umíte pracovat s počítačem, jste zdatní surfaři po internetových stránkách, tak jistě víte o čem dnes bude řeč. Pokud jste však náhodní návštěvníci internetu, jste rádi, pokud počítač zapne někdo z rodiny a necháte si vyhledat stránky, které Vás zajímají – jste pouhými čtenáři, patříte mezi tak zvané počítačově negramotné procento obyvatel planety.

Vývoj lidské civilizace

Člověk se postupně vyvíjel a k řeči a kresbám přibývaly další schopnosti – písmo. Řeč byla základním médiem, ale člověk měl potřebu své myšlenky a postřehy předávat dál, k čemuž písmo sloužilo mnohem lépe. Je to komunikace, co vede lidstvo k dalším a novým vynálezům a postupnému  vývoji. Kniha posunula gramotnost obrovské části lidské populace kupředu, avšak stále existují celé negramotné národy nebo skupiny obyvatel.

Na základě vynálezu elektřiny dala věda vzniknout médiím jako telegraf, telefon, dálnopis, film, rozhlas a televize. O několik let později nastoupil převratný vynález počítač a doplnil jej internet.

Počítačová gramotnost

Aby člověk mohl s počítačem pracovat musí být počítačově gramotný. Tedy umět ovládat počítač, jeho vstupní i výstupní periférie jako tiskárnu, kameru, DVD, internet apod. Digitalizace a computerizace společnosti by člověka pomalu a jistě vyřadila z aktivního života, kdyby nepřistoupil k novinkám a učení se o nich.

Náplň počítačových kurzů

Co Vás čeká v takovém kurzu? Nejprve budete jen poslouchat, seznámíte se s názvoslovím – co je hardwar, co softwarová, kilobit, megabit... Postupně se naučíte vše co pro práci na počítači potřebujete.

Ovládání počítače a jeho příslušenství

Poznáte místa pro ukládání dat, vytváření složek, souborů, ukládání, přípony a velikosti, kopírování a přesunování souborů, práce s dalšími přídavnými disky - disketa, flash, CD, DVD, stahování fotografií z fotoaparátu, vypalování dat na CD

Techniky využitelné ve Windows

Čeká Vás podrobné probrání ovládacích panelů ve Windows, písma a fonty, instalace a odinstalace programů, Zip a Rar, skryté a systémové složky, systémové prostředky v nabídce Start, změna vzhledu ikon, údržba a obnova systému

Jak pracovat s internetem

Co jsou placené i neplacené domény, vyhledávání informací, Google nebo Seznam - rozdíly mezi vyhledávacími portály, vyhledání obrázků, ukládání vyhledaných dat do počítače, sledování rádia a televize on-line, nakupování po internetu, komunikace přes internet, stahování a instalování programů do počítače.

Počítače pro snadnější práci

Počítačové programy nám umožňují snadnější a přehlednější práci s různými daty a v různých oborech lidské činnosti. Počítačový program si pamatuje vše, co do něj jeho tvůrce zapíše a také vše co zaznamená uživatel. Jako příklad Vám představíme několik počítačových programů, se kterými se můžete naučit pracovat.

 1. Autocad - software pro 2D a 3D projektování a konstruování
 2. MS Excel - nástroj pro analýzy, sdílení a správu informací napomáhající činit informovanější rozhodnutí, kontingenční tabulky, vzorce, bohatá vizualizaci dat a rychlejší způsob vytváření profesionálních grafů.
 3. MS PowerPoint - umožňuje vytváření prezentací
 4. MS Word - umožňuje vytváření profesionálně vypadajících dokumentů
 5. Adobe Photoshop - umožní vytvářet špičkové obrázky pro tisk, web a video
 6. CorelDraw – kreslící a grafický software umožňuje vytvořit křivky nebo obrazce, barevné výplně, texty, použití efektů, úpravy tvarů
 7. Software pro účetnictví
 8. Program pro docházku – komunikující například s vrátnicí a čipovými kartami
 9. Programy pro hromadné stravování – čipové karty nebo čipy
 10. Medicínské programy
 11. ** Výukové programy...**

Zaměstnání s počítačem

Zkuste najít nějaké zaměstnání, kde se dnes nepracuje s počítačem. Umět pracovat s počítačem přináší jednu z výhod při hledání nového zaměstnání. Pokud se jedná navíc o kancelářskou práci, tak se považuje počítačová gramotnost za běžné znalosti. Ale i skladové hospodářství, telefonistky, pojišťovny, bankovnictví, stavebnictví, půjčovny, školství, obchody a další odvětví jsou více či méně provázány s počítačovými sítěmi.

Co ještě nabízí počítač s internetem?

Využití je obrovské, mnoho lidí si pořídí například přenosný osobní počítač a zprvu nechápe, co všechno tím získal. Tak se pojďme podívat přímo na síť. Jako příklad uveďme, že si domů chceme pořídit psa. Nevíme, jaká rasa by byla pro naše bytové poměry vhodná.

 • Sedneme proto k počítači a najdeme si rasy psů – vybrali jsme Labradora
 • Nevíme kde jej koupit – zadáme prodám Labradora – vybereme barvu – pošleme email majiteli s několika dotazy, zda je očkován atd. Majitel odpoví do emailu přiloží fotografie pejska a my štěně závazně zamluvíme. V pondělí si pro něj jedeme do Loun.
 • Je ovšem teprve středa a tak zatím můžeme sehnat psí boudu, vodítko, misky na krmení, krmení – to vše objednáme v e shopu, zaplatíme zboží pomocí internetového bankovnictví a máme po starosti.
 • Na Mapy.cz si najdeme adresu prodejce psa, abychom se zorientovali v neznámém městě. Odíváme se na trasu, zda nejsou nějaké uzávěrky nebo objížďky.
 • Asi 20 Km za Louny máme přátele, proto v jejich městě najdeme hotel, podíváme se jaké nabízí ubytování a ceny a zabukujeme si noc z neděle na pondělí. Zaplatíme internetovým bankovnictvím.
 • Pošleme email přátelům, že jedeme kolem a rádi by jsme je navštívili – oni odpoví, že se těší a je domluveno.
 • Shodou okolností má právě hostitelka domu, zrovna dnes svátek – což nám prozradila úplně náhodou hlavní stránka na Seznamu a tak objednáme dovážkovou službu květin a pošleme jí kytici růží pro radost.
 • Najdeme si ještě nejbližšího veterináře, připojíme se na komunikační program Skype, kde se s doktorem nejen uslyšíme, ale také uvidíme a objednáme se se štěňátkem na první prohlídku.
 • Sedíme na rozpracovanou pracovní nabídkou v počítačovém editoru, doplníme finanční analýzu grafem a pošleme ji zákazníkovi emailem společně s prezentací vlastní firmy.
 • Zákazník do hodiny odpoví, že naše zboží nebo službu kupuje a proto mu v počítači vystavíme fakturu, opatříme ji elektronickým podpisem a společně s číslem našeho konta ji odešleme opět emailem. Zákazník do hodiny provedeme platebním příkazem převod peněz a my mu zboží odesíláme.

 

A tak můžeme pokračovat dál a dál s počítače, navíc připojeným na internet se můžete podívat na nejvzdálenější místa planety, vydělávat peníze, zařídit si půjčku v bance, adoptovat dítě v zemích třetího světa, založit si vlastní stránky, radit lidem a nechat si poradit, prostě je to svět neomezených možností. Neváhejte a objednejte si kurs počítačů žádná cena za tuto výuku není vysoká, protože se Vám 100 násobně vrátí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18507 (novesluzby.cz#22435)


Přidat komentář