Valentýn a dárky pro milé

Valentýn – svátek všech zamilovaných. Den, kdy chceme být se svým milovaným protějškem. Den, kdy si dáváme malé pozornosti, překvapení, jenž vykouzlí úsměv na tváři našim milovaným. Jakým dárkem potěšíte Vy? Inspirujte se.

Kde se vzal Valentýn

Svátek, jenž slavíme každoročně 14. února pochází ze starověkého Říma. Patronem svátku zamilovaných je svatý Valentýn.

Právě název tohoto svátku je odvozen od jména mučedníka, kněze svatého Valentýna, jenž žil ve 3. století našeho letopočtu. Datum 14. února je v podstatě oslavou mučednické smrti svatého Valentýna, který byl ztrestán za svoje dobré skutky.

Jedna legenda praví, že svatému Valentýnovi byla setnuta hlava z důvodu, že tajně sezdával mladé zamilované páry, navzdory rozkazu vládce Říma Claudiusa II. Je však třeba říci, že legenda není historicky doložena. Dle historiků byla jeho hlava setnuta mezi roky 268 a 273, dnem byl právě 14. únor. Navíc legenda uvádí, že před svoji popravou kněz napsal milostný dopis jedné ženě. Tento dopis byl v podstatě valentýnským přáním. Valentýn je vyobrazován s atributy, jako jsou růže, ratolesti, kohout, ptáci. Jeho svatým atributem je meč. Se svatým Valentýnem jsou spojovány i květy mandlovníku, které prý vykvetly nad jeho hrobem. Z toho důvodu si je právě zamilované páry předávaly jako důkaz nehynoucí lásky mezi nimi.

Tradice svátku všech zamilovaných

Svátek svatého Valentýna se „znovu vzkřísil“ na počátku 20. století v USA, kdy za jeho znovuobjevením je americký podnikatel Walter Scott, jenž vyráběl zamilovaná přáníčka. U nás má tento svátek poměrně mladou tradici, kdy po roce 1989 si zamilované páry užívali tohoto svátku poprvé.

Oslava svátku svatého Valentýna napříč světem

Oslava Valentýna ve Skotsku

Ve Skotsku je tradičně pořádán festival, kde si lidé losují z klobouku jméno Valentýna/ Valentýnky, se kterým/ kterou protančí poté celý večer.

Oslava Valentýna v Dánsku

Na den svatého Valentýna mohou ženy žádat své milované o ruku, a to na přestupný rok.

Oslava Valentýna ve Francii

Ve Francii prý muži vaří svým milým slavnostní, zamilovanou večeři. Nutno říci, že toto milé překvapení určitě není jen ve Francii.

První valentýnka

První valentýnské vyznání je možné vidět v Britském muzeu v Londýně.

Tipy na dárky k Valentýnovi od drobností po luxusní kousky

 • Valentýnské přání
 • Přívěsek/ klíčenka s plyšovou hračkou
 • Bonboniéra ve tvaru srdce s těmi nejvybranějšími čokoládovými pralinkami
 • Plyšový medvídek
 • Pánské trenýrky se srdíčky
 • Polštářek ve tvaru a barvě srdce
 • Povlečení se srdíčky
 • Nevšední dárky – samochladící půllitr, modely na ovládání; elektronická cigareta; toaletní papír se srdíčky, létající přání; voňavé růžové lístečky.
 • Humorné dárky – plácačka na mouchy elektrická; elektrokoule, jenž dává impulsy; detektor lži; zapalovač s elektrickým šokem.
 • Praktické a potěšující dárky zároveň – fotorámeček; digitální fotorámeček; digitální fotoalbum; fotoplátno s vyobrazením Vaší společné oblíbené fotky aj.
 • Sexy dárky pro odvážné – extra velká dárková mašle, do které se můžete zabalit; kalhotky ukryté v růži; kalhotky a podprsenka z bonbónů; slipy z bonbónů; formičky na led ve tvaru přirození; plyšová pouta; polštář ve tvaru ňader; antistresové prso.
 • Šampaňské
 • Dárkové balení šampaňského se šampuskami
 • Červené spodní prádlo
 • Pobyt ve whirpool s lahví šampaňského a čerstvými jahodami
 • Kytice rudých růží
 • Překvapení ve formě večeře pro dva v oblíbené restauraci
 • Překvapení ve formě masáže
 • Překvapení ve formě romantického víkendu v lázních, na zámku, hradě
 • Zážitkový a adrenalinový dárek – let balónem; let vrtulníkem; let stíhačkou; let větroněm; akrobatický let; škola smyku; jízda na čtyřkolce; bunde jumping; zorbing aj.
 • Šperk – náušnice; přívěsek; náramek na ruku, kotník; náhrdelník; brož. Ať už stříbrný, zlatý, z chirurgické oceli, platiny, titanu, bez ozdoby, nebo doplněný zirkony, diamanty, Swarovski krystaly.
 • Překvapení ve formě výletu do Paříže na skok
 • Zásnubní prsten
 • Vše ve tvaru srdíčka

Vybíráme z tipů valentýnských dárků

Červené spodní prádlo

Vsaďte na kvalitu materiálu a samozřejmě také správnou velikost. Pokud tápete, jakou velikost zvolit, jednoduše si vezměte s sebou na nákup prádlo, které Vaše milá nosí. Prodavačka Vám pak určitě poradí.

Pobyt ve whirpool s lahví šampaňského a čerstvými jahodami

Překvapení, které si budete užívat oba dva. Bublinky, které budete cítit všude. Ponoříte se do příjemné vody s bublinkami a také si budete vychutnávat vychlazených bublinek z dlouhých šampusek. K tomu již jen čerstvé jahody, relaxační hudba, příjemné, tlumené osvětlení a máte zážitek na Valentýna, kterému se jen těžko odolává.

Překvapení ve formě večeře pro dva v oblíbené restauraci

Jak se říká, láska prochází žaludkem. Navštivte Vaši oblíbenou pizzerii, sushi restauraci, čínskou restauraci aj. A pokud pokrm doplníte výběrem lahodného moku a na závěr zvolíte sladkou tečku v podobě vynikajícího zmrzlinového poháru s horkými malinami, nebo skvělé, na jazyku se rozplývající tiramisu, uvidíte, jak zabodujete.

Překvapení ve formě masáže

Kdo by neměl rád relaxaci, uvolnění, zbavení se stresu, bolesti hlavy. Můžete dopřát masáž jen Vašemu protějšku nebo také můžete jít na masáž ve dvou. Pokud se rozhodujete, kterou masáží uděláte radost, můžete vybírat například mezi čokoládovou masáží; masáží s lávovými kameny; masáží s bylinkovými pytlíčky; ajurvédskou masáží; medovou masáží. Určitě volte masáž, která bude příjemná, relaxační.

Zážitkový a adrenalinový dárek

Pokud si říkáte, že té „sladkosti“ je všude kolem Vás až moc a Vy jste spíše dynamičtější pár a nepotrpíte si na přehršel srdíček a červenou, růžovou barvu, pak máte možnost překvapit Váš protějšek, ale i sebe vzrušujícím dárkem z trochu jiného úhlu. Na výběr máte hned několik možností. Pokud nejste, nebo Váš partner/ka až tak nebezpečného rázu a nevyhledáváte nebezpečí ve větším měřítku, zkuste romantický let balonem. Dárek, u kterého je romantika, zážitek a adrenalin v jednom. Pokud Vás, Váš protějšek láká nebezpečí, vyhledáváte situace, u kterých může přímo prýštit adrenalin, pak zvolte například bungee jumping, nebo akrobatický let; let vrtulníkem; let stíhačkou; tandemový seskok. Chcete si naopak dopřát bláznivou jízdu, pak máte na výběr například zorbing; jízdu na čtyřkolce aj.

Překvapení ve formě výletu do Paříže na skok

Rádi byste se svým/ svoji milou na místo, které by bylo romantické? Které jiné místo by bylo romantičtější a vzrušující, než Paříž. Můžete si dopřát týdenní, nebo také víkendový výlet do Paříže. Překvapení, kterým vyrazíte dech.

Zásnubní prsten

Vedle Vánoc, je právě Valentýn velmi vhodným svátkem pro požádání o ruku. Nemusíte být jen tradiční a předat prsten v krabičce tvaru srdíčka. Můžete vzít milou na romantickou večeři a přitom pronést ona slova a objednat houslistu aj. Vzít svoji milou na Vaše oblíbené místo, nebo místo, kde jste se poprvé potkali a tam vyznat svoji lásku. Den, kdy romantiky není nikdy málo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18376 (novesluzby.cz#22232)


Přidat komentář