Tipy na vánoční dárky

Vánoce jsou z velké části o tom, jaké dárky pořídíme svým blízkým pod stromeček. Dárek by měl vyjadřovat vše, co k obdarovanému cítíme a vybírat bychom měli vždy to, co by si námi obdarovaný člověk nejvíce přál.

Vánoce a stres

Většina lidí si při představě** vánoc** uvědomí, že je čeká spousta práce a zařizování. I když mají být vánoce svátky klidu a pohody, většinou tomu tak vůbec není. Hlavně rodiče mají práce nad hlavu a maminky doslova nemají chvíli volnou. Z vánoc má většina žen nejraději dobu, kdy skončí.

Je to doba stresu a napětí, jestli seženete dobrého kapra, jestli stihnete napéct všechny druhy cukroví a v neposlední řadě také to, zda stihnete nakoupit všechny** dárečky** včas. A nejraději většinou jsme, až nastane chvíle rozbalování dárků.

Vánoční pohoda a dárky

Vánoce jsou svátky klidu, pohody a hlavně je to doba, kdy si všichni dáváme dárečky. Vybrat** vhodný dárek** není vůbec jednoduché. Dárky většinou kupujeme podle toho:

  • Pro koho dárek vybíráme.
  • Kolik peněz jsme ochotni za dárek utratit.
  • Je-li to dárek potřebný či jen pro radost.

V mnoha domácnostech převládá pocit, že vánoční dárky musí být zejména praktické a tak si lidé navzájem darují ponožky, papuče a co je nejhorší, tak maminky obdarováváme nádobím. Darovat mamince na vánoce různé druhy nádobí není příliš vhodné. Vždyť přece nádobí používá celá rodina, takže tento druh dárku hned zrušte.

Druhy dárků

Pro děti - Dětem by se měly dárky vybírat podle věku. Malým dětem se vybírají dárky nejlépe. Hraček máme milióny a dováží se k nám již z celého světa, takže to, co kupují rodiče malým dětem třeba v Americe, můžete pořídit svému drobečkoví přímo v hračkářství tam u Vás.** Pro mladé -** Vybrat dárek pro někoho v pubertě je taky dosti snadné. Tyto dospívající děti Vám jsou schopny říci, co by chtěly. Nejčastěji jsou to dárky typu nový mobilní telefon či PM3 a dnes již také MP4. Nepohrdnou také novým DVD, CD či počítačovou hrou.** Rodiče -** Také pro rodiče bychom měli vybrat pod stromeček něco originálního a krásného. Nejvíce byste je určitě potěšili společným dárkem typu dovolená nebo nějakým společným zážitkem. Je-li vás více sourozenců, můžete se na dáreček pro své rodiče složit.** Prarodiče -** Babičkám a dědečkům kupujeme většinou kosmetiku či nějaké to oblečení jako šálky, svetříky, ponožky a nejčastěji také papuče. Babička s dědečkem by si taky zasloužili občas dáreček, který bude mít úroveň. Dárek jako víkendový pobyt v lázních pro oba, to by bylo něco. Výhodou u dárečků pro prarodiče je to, že se na něj může složit celá rodina.

Nevhodné dárky

Doslova nevhodným vánočním dárkem jsou peníze. Můžete namítnout, že si obdarovaný může za darované peníze pořídit sám, co bude chtít. Může to být pravda, avšak na vánočním dárku bychom si měli dát opravdu záležet a ne odbýt své nejbližší penězi.

Hned po penězích jsou druhým nevhodným dárkem ponožky. Ponožky jsou již klasikou, kterou pod vánočním stromečkem najdete. Nejsou nejhorším dárkem, ale pokud byste někoho obdarovali pouze ponožkami, nevypadalo by to hezky.

Nejčastější dárky

Vůbec nejčastějšími dárky jsou drogerie a kosmetika. Najít pod stromečkem kvalitní parfém či značkovou drogerii mohou všichni z nás, neboť právě tyto věci patří mezi nejčastější, které můžete dostat.

Častými dárky jsou také hodinky a různé jiné šperky jako prsteny, řetízky či náramky. Šperkem neurazíte nikoho. Je to vhodný dárek pro ženy, muže a v neposlední řadě také pro děti.

Originální dárky

Mezi tyto dárky se řadí dárky typu víkendových pobytů a také dárky formou zážitků. Víkendovým pobytem potěšíte svého partnera. Klidně můžete zařídit víkend v některých lázních či luxusním hotelu. Tento dárek může být příjemným zpestřením mileneckého života. Romantický víkend pro dva je tím pravým překvapením pod stromečkem, který potěší každého.

Darovat zážitek je vhodnou formou dárku. Potěšit tak můžete své nejbližší třeba jízdou ve formuli, Zorbing, skákací boty, Kurz přežití, Bungee Jumping, Jízda tankem atd.

Zážitky nejsou pouze adrenalinové, ale mohou mít také formu klidnou, jako například Kurz vaření, den v dabingovém studiu, kurzy kreslení atd. Úžasným dárkem pro ženu je dárek, kdy bude celý den hýčkána, vezme si ji do parády vizážista, kadeřník a pobyde chvíli v bazéně, sauně a na masáži.

Doslova originálním zážitkem je možnost vyzkoušet si určité povolání. Nejznámějšími takovými zážitky jsou mimo jiné záchranářem, popelář, bagrista, fotograf, televizní reportér atd.

Darovat zážitek si můžete také Vy spolu s Vaší drahou polovičkou. A je opravdu z čeho vybírat. Velmi oblíbené jsou zážitky, které můžete prožít v různých lázních, velmi oblíbené jsou také úžasné večeře, masáže a také pobyty na horách. Tento dárek si můžete pořídit například jako druhé líbánky.

Ceny dárků

Vůbec nezáleží jak drahý dárek, který** pod stromeček** vybíráte, bude. Záleží pouze na Vás, kolik jste ochotni za dárky utratit. Většinou jsme ochotni za dárky příliš nešetřit. Mnoho lidí je ochotno si na vánoční dárky peníze půjčit. Není to však velmi šťastné řešení, neboť tím Vám může vzniknout problém, kterým je splácení. Většinou si lidé při půjčování peněz totiž neuvědomí, že je budou nuceni vracet.

Po Vánocích

Je po Vánocích. Dárečky jsou rozdány a všichni se radují z toho, co pod stromeček dostali. Dostali jste místo normálního dárku zážitek, nebo pobyt pro dva? Čeká na Vás další dárek a tím je to, že tento typ dárku využijete. A tak, i když je po vánocích a dárečky jsou rozbaleny. Na Vás ten Váš dárek právě čeká. Zbývá si pouze zabalit a vyjet.

Těm, kteří si své dárečky již rozbalili, gratuluji. A těm, které to čeká, přeji, ať svou to právě ty věci, které jste si tak moc přáli. Pokud se stane, že to nebudou zrovna ty dárky, co jste čekali, nezoufejte. Buďte rádi, že si na Vás někdo vzpomněl a že jste vůbec něco dostali. Na světě jsou totiž také lidé, kteří to štěstí nemají a nedostanou nic.

I když jsou již vánoce za námi, nepřestávejte si dávat dárky i nyní. Vždyť přece pokud máme někoho rádi, měli bychom mu dávat dárečky jen tak z lásky. A na to se již v dnešní době tak trochu zapomíná a je to škoda. Dárečky vybírejte srdcem, a pokud zrovna na něj nemáte peníze, nevadí. Zkuste něco malého vyrobit, nebo jen kupte kytku, tou nikdy nic nezkazíte.

Přeji Vám všem, abyste po svým stromečkem našli vždy jen to, co si přejete a pokud to nebude zrovna to, co jste moc chtěli, nezoufejte. Třeba to bude příští rok lepší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18414 (novesluzby.cz#22524)


Diskuze a zkušenosti

Martina | 04.12.2013 17:11
Re: Tipy na vánoční dárky Zajímavé tipy, které se určitě vždycky hodí. Já sama dárky vybírám ráda, protože mi dělá radost, když vidím, že jsem obdarovaného potěšila a trefila se do jeho vkusu, naopak je to pro mě ale hodně svazující, protože už se tak nějak očekává, že „špatné“ dárky nedávám :D Letos, když už jsem si u svého muže opravdu nevěděla rady co se týče originálního dárku, vzpomněla jsem si, jak přes rok neustále koukal na sportovní kanály, kde zrovna vysílali golf. Nikdy předtím golf nehrál, ale očividně ho nadchnul, takže jsem mu nakonec koupila golfový kurz na Kaskádě, tak jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit :D


Přidat komentář