Tak jde čas - hodinky jako módní doplněk

Lidstvo stále objevuje nové a nové způsoby zobrazování času. Dostali jsme se od slunečních hodin až k analogovým hodinkám, které jistou dobu museli bojovat o naši přízeň s hodinkami digitálními a už jou tu binární, aby vyzkoušeli naši bystrost.

Smysl pro přesnost, detail a krásu

Taková kritéria by měla být samozřejmostí pro luxusní hodinky, které nejen majitele zdobí a jsou mu dobrým pomocníkem, ale také mu zvedají sebevědomí. V dnešní době si řada lidí dokáže podle hodinek zařadit jeho majitele do konkrétní společenské skupiny. Hodinky jsou také velmi vhodným dárkem, ale v takovém případě je třeba o majiteli něco předem vědět, aby dárek byl tím pravým pořešením a překvapením. Existují hodinky na celodenní nošení, je však možné pořídit si také více hodinek pro speciální příležitosti. Vyrábějí se hodinky na sport i do společnosti, pánské hodinky a dámské hodinky, dětské hodinky i hodinky unisex, které mohou nosit jak muži tak ženy. Dnešní trend hodinek, jako malých šperků, které mají nejen praktický účel, ale také účel reprezentační.

Na co bychom se měli při výběru zaměřit

Pokud si chceme vybrat opravdu dokonalé hodinky, vždy musíme dávat veliký důraz na to, pro koho jsou určeny. Také bychom se měli zaměřit na značku, kterou preferujeme a nejvíce dbát:

 • Vzhled
 • Materiál
 • Sklíčko
 • Strojek
 • Vodotěsnost
 • Osvětlení
 • Čím se napájí
 • Cenu

Hodinky jako módní doplněk

Již dávno neslouží náramkové hodinky jen jako měřič času, dnes se také zaměříme na to, že jsou jedinečným módním doplňkem. Na výběru typu hodinek hodně záleží.

Na jaké ruce nosit hodinky

Většina lidí nosí hodinky na levé ruce. Ale je to opravdu nutné? Čím se to posuzuje? Podle průzkumů bylo zjištěno, že většina lidí jsou praváci a hodinky si dávají na méně zatěžovanou ruku. Hodinky tak mají menší šanci na poškození. Další důvod je, že natahování je nejčastěji umístěné na pravé straně. Pokud chcete nosit hodinky na pravé ruce, můžete si objednat hodinky, které by měli natahování na levé straně. Tento typ hodinek je vhodný pro lidi, kteří více zatěžují levou ruku.

Dělit je můžeme i podle typu

 • Analogové - zobrazení času pomocí ručiček, hodinové, minutové a vteřinové.

 • Digitální - hodinky s digitálním výstupem ukazatele času číslice na displeji 10:30

 • Binární - Po sečtení hodnot v binárním kódu získáme daný čas nebo datum 1;2;4;8;16;32  dvojková binární je číselná soustava mocnin čísla 2.

 • Kombinované - Zobrazení času pomocí ručiček v kombinaci s digitálním displejem.

 • Hodinový signál - vypínatelné zvukové oznámení každé celé hodiny.

 • Snooze - funkce opakovaného buzení, pouze u digitálních hodinek.
## Měření času se dá rozdělit do dvou skupin 1. Měření přímým sledováním rovnoměrného pohybu místní čas indikují sluneční hodiny, jež ukazují okamžitou polohu Slunce vrženým stínem tyče. Jiné konstrukce slouží k odměřování časových intervalů - přesýpací hodiny a starší vodní hodiny, kde se sleduje pokles hladiny kapaliny nebo písku v průhledné nádrži, svíčkové hodiny, kde se čas odečítá podle pravidelného odhořívání svíčky a pod. 2. Měření počítáním pravidelných pohybů, mechanických, elektrických a atomárních oscilací, podle pohonu a konstrukce se dělí mechanické hodiny - kyvadlové hodiny, věžní hodiny přenosné hodinky, námořní a letecké chronometry, elektrické hodiny, atomové hodiny, stopky a chronografy na odměřování kratších časových intervalů, různé registrační hodiny jako píchačky, hlídačské nebo ponocenské hodiny, tachografy, taxametry, slepecké hodiny s hmatovou indikací, šachové hodiny a pod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18325 (novesluzby.cz#21800)


Diskuze a zkušenosti

Prokop | 15.10.2014 20:17
Re: Tak jde čas - hodinky jako módní doplněk Pracuji jako obchodní manager. Účastním se obchodních jednání a moje image musí prezentovat firmu, kterou zastupuji. Luxusní obleky a hodinky jsou jeho součástí . Nedávno jsem si koupil tyto hodinky http://www.hodinarstvi.cz/produkty/hodinky/jacques-lemans/hodinky-jacques-lemans-liverpool-1-1117on.html


Přidat komentář