Sportovní potřeby - florbal

Florbal je plný rychlého dynamického pohybu, zahrnující starty, okamžité brzděni, svištění florbalového míčku. Pokud chcete zpříjemnit a zefektivnit hru Vašeho potomka, pak mu určitě pořiďte speciální florbalové vybavení zahrnující dresy i speciální boty.

Potřebné vybavení pro florbal

 • Brankářské florbalové chrániče
 • Brankářské florbalové masky
 • Brankářské florbalové rukavice
 • Florbalky
 • Florbalové branky
 • Florbalové láhve na pití
 • Florbalové čepele
 • Florbalové míčky
 • Florbalové ochranné brýle
 • Florbalová obuv
 • Florbalové omotávky
 • Florbalová potítka a čelenky
 • Florbalová trička
 • Florbalové tašky, vaky
 • Florbalové šortky

 

Bližší popis potřebného vybavení:

Brankářská florbalová vesta – nepostradatelný doplněk brankaře, který dokonale ochrání vrchní část jeho těla. Jedná se o vysoce přilnavou vestu určenou k ochraně celého hrudníku.

Brankářský florbalový dres – speciálně určený profesionální dres z bavlny Vám poskytne dokonalou ochranu těla, příjemné nošení a funkčnost.

Brankářské florbalové chrániče – poskytnou jedinečnou ochranu celého těla.

Brankářské florbalové kalhoty – kalhoty speciálně určené na chytání florbalových míčků, Vám poskytnou pohodlí i možnost širokého pohybu při samotném chytání.

Brankářské florbalové masky – úder florbalového míčku může být skutečně prudký. Brankářské florbalové masky poskytují důležitou a nezbytnou ochranu každému brankáři. Můžete vybírat z brankářských masek, které mají různý motiv nalepený na samolepící fólii, nebo z kvalitnějších modelů, které mají originální airbrush. Brankářská florbalová maska by měla mít velmi odolnou krycí mřížku, ventilaci vzduchu, která je umožněna pomocí speciálních otvorů. Nastavitelné pásky zajistí dokonalé usazení brankářské masky na hlavě. Vybírejte masku také podle materiálu. Doporučujeme volit mimořádně odolný plast. Pokud hledáte skutečně kvalitu, bezpečnost a jistotu, zvolte masku ,která je schválená mezinárodní florbalovou federací, s certifikací IFF. Florbalové vybavení s touto certifikací můžete používat na oficiálních registrovaných soutěžích.

Brankářské florbalové rukavice – každý brankař potřebuje kvalitní rukavice, aby ochránil svoje prsty i dlaně rukou. K dostání je florbalové rukavice o různých délkách, a to podle toho, na jaké jste zvyklé, a které Vám budou více vyhovovat. Speciální výztuže rukavic ochrání, a to při zachování materiálové kvality i funkčnosti. Vybírejte z rukavic, které jsou opatřené širokým suchým zipem z elastického materiálu, který dokonale obepne a stáhne zápěstí. Florbalové rukavice jsou k dostání v nejrůznějších velikostech a barevných kombinací.

Florbalky – dělí se obecně na univerzální florbalky, také florbalky pro děti a pro ženy. Dětské florbalky se vyrábí o délce do 91 centimetrů, do výšky 160 centimetrů. Ženy ocení florbalky spíče s měkčí tvrdostí, měkčí jsou i čepele. Závodní hráčky dají spíše přednost florbalkám s vyšší tvrdostí nebo středně tvrdou čepelí. Dostupná délka hole pro děti: 65 cm, 75 cm, 80 cm, 85 cm, 87 cm, 89 cm, 91 cm. Dostupná délka hole pro dospělé: krátká (80 – 91 cm), středně dlouhá (délka 92 – 96 cm), dlouhá (délka 97 cm a více). Délku hole vybírejte podle výška hráče. Výška hráče 110 – 120 cm: délka hole 60 cm, výška hráče 120 – 140 cm: délka hole 70 cm, výška hráče 140 – 150 cm: délka hole 80 cm, výška hráče 150 – 160 cm: délka hole 87 cm, výška hráče 160 – 175 cm: délka hole 92 cm, výška hráče 175 – 190 cm: délka hole 96 cm, výška hráče 190 cm a víc: délka hole 100 cm. Zvolíte-li krátkou holi, budete mít menší dosah a budou Vás bolet záda, zvolíte-li dlouhou holi, ovlivní to kvalitu Vaší střelby a manipulaci s míčkem. Tvrdost hole: měkká (flex 31 – 40 mm), středně tvrdá (flex 27 – 30 mm). Tvrdost hole určuje, jaký herní styl hráč preferuje. Tvrdostí hole určujeme průhyb tyče neboli flex, jedná se o číslo v milimetrech, o kolik se hokejka prohne při zatížení. Tvrdost čepele: měkká, středně tvrdá. Florbalky, které můžete vybírat, se hodí například pro rekreační a začínající florbalové hráče i profesionální hráče. Materiál hole může být například sklolaminát, který je dostatečně pružný a zároveň velmi odolný. Materiál hole dále může být z karbonového kompozitu. Florbalové hole se dále rozlišují podle pravého a levého držení. Držíte-li při úchopu florbalku levou rukou dole, vybírejte z florbalek, které mají levou orientaci. Držíte-li při úchopu florbalku pravou rukou dole, vybírejte z florbalek, které mají pravou orientaci.

Florbalové branky - branka je k dostání většinou víceúčelová, tj. můžete ji použít nejen pro florbal, ale také pro hokej nebo fotbal. Brána je vyrobena z masivních bezešvých trubek. Chcete-li, aby Vám branka vydržela co nejdelší dobu, vybírejte žárově pozinkovaný povrch branky. Zadní stěna branky skýtá bytelnou drátěnou síť, důležitou pro zachycení míče nebo puku.

Florbalové láhve na pití – při každém sportu dochází k pocení a úbytku tekutin. Můžete vybírat z nejrůznějších tvarů i velikostí lahví, které mají pohodlné náustky a šroubovací víčka.

Florbalové míčky – míčky se liší podle povrchu. Můžete vybírat z povrchu: hladkého, profilovaného, profilovaného Booster. Míčky se také dělí na nejzákladnější modely až po patentované prolisy míčků, pro zvýšení kynetické energie samotné střely. To nejlepší, co můžete udělat, je zakoupit míček certifikovaný IFF. Florbalové vybavení s touto certifikací můžete používat na oficiálních registrovaných soutěžích.

Florbalové ochranné brýle – při florbalu neohrožujte Váš zrak. Rány míčkem mohou být kolikráte velmi rychlé a prudké. A i když je riziko poranění oka celkem malá, přesto neriskujte a volte ochranné brýle, které využijí nejen rekreační sportovci, ale i profesionální hráči.

Florbalová obuv – florbalová obuv by měla především zajistit bezpečné a pevné uchycení nohy. Obuv by neměla být v žádném případě kluzká, měla by být co nejvíce prodyšná a její materiál by měl být přímo určený pro sálový povrch. Florbalová obuv může mít ventilační zónu v horní části špičky, tlumící zónu v oblasti paty, anatomické tvarování. Svršek obuvi může být například z lehkého nylonového vlákna. Správná florbalová obuv má podrážku vyrobenou z nebarvícího materiálu.

Florbalové omotávky – jsou nedílnou a důležitou součástí florbalky. Kvalitní omotávky svým protiskluzovým povrchem a současně pěnovým podkladem zajistí, že Vaši florbalku budete pevně svírat v rukou a nevyklouzne Vám.

Florbalová potítka a čelenky – florbal je velmi rychlý, dynamický sport. Jste v neustálém pohybu. Potítka a čelenky Vám zajistí, že se nebudete zbytečně rozptylovat kapičkami potu, které by Vám stékaly po čele do obličeje. Jednoduše stačí otřít čelo potítkem, které budete mít na zápěstí, a to během hry, aniž byste se museli přestat soustředit. Můžete volit z různě barevných kombinací, tak aby Vám potítka i čelenky ladily s dresem, ponožkami, případně i barvou florbalky.

Florbalová trička – můžete vybírat z nejrůznějších střihů, s krátkým rukávem, i bez rukávu. Samozřejmostí je dostupnost triček v nejrůznějších velikostech.

Florbalové tašky, vaky – florbalové tašky velmi oceníte při uložení veškerého florbalového vybavení, kromě samotné florbalky, která má své místo ve florbalovém vaku. Tašku vybírejte s co nejvíce kapsami, nejlépe uzavíratelnými na zip a úchyty pro nošení v ruce i na rameni. Florbalový vak pojme hravě florbalku, případně i více florbalek najednou. Vybírejte florbalový vak podle délky Vaší florbalky. Oceníte jistě pohodlný popruh, který umožní nošení vaku přes rameno.

Florbalové šortky – pro florbal je typické, že jste v neustálé akci, nestojíte prakticky na jednom místě delší dobu. Proto by i šortky měly zajistit, aby Váš pohyb nebyl ničím omezený. Tyto šortky však využijete i pro jiné sporty. Je dobré volit šortky z 100% polyesteru, který zajistí rychlý odvod potu, nemačkavost, snadnou údržbu.

Kde zakoupit sportovní potřeby pro florbal

Pro zakoupení florbalových potřeb můžete navštívit specializované sportovní prodejny a sportovní centra. Můžete je však zakoupit také v internetových shopech.

Materiál oblečení

 • Colmax - vlákno Coolmax má speciální tvar, který zvětšuje jeho plochu, čímž dochází k lepšímu odvodu potu od těla a výraznějšímu přísunu okolního vzduchu k tělu. Coolmax tímto vytváří mezi tělem a oděvem jisté mikroklima, které zabraňuje přehřátí organismu.
 • Polyester – polyesterová vlákna mají vysokou elastičnost, odolnost vůči otěru, odolnost vůči působení světla i slunečních paprsků. Mají sklon ke tvorbě žmolků. Mají velmi nízkou navlhavost, velký sklon ke vzniku elektrostatického náboje. Výrobky s polyesterovými vlákny je možné žehlit při teplotě do 200°C. Vlákna jsou hořlavá, taví se dříve, než hoří.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18236 (novesluzby.cz#20783)


Přidat komentář