Softshellové bundy - výběr a koupě

Softshellové bundy se prodávají ve všech různých velikostech a rozdílných barev. Různé světové značky vyrábějí pro své zákazníky bundy ze softshellového materiálu. V obchodech koupíte softshellové bundy různých střihů.

Softshell

Je souhrné označení moderních vícevrstvých druhů materiálů používaných k výrobě sportovního oblečení a oblečení pro outdoorové aktivity. Snaží se skombinovat v co nejlepším poměru nepromokavost, tepelnou odolnost, větruvzdornost a prodyšnost.

Nepromokavost - udává výšku vodního sloupce, při kterém tkanina propustí kapky vody. Podle evropských norem je materiál nepromokavý, odolá-li tlaku 1 300 mm vodního sloupce.

Tepelná odolnost - Rct se měří v jednotkách K.m2/W a vyjadřuje rozdíl teplot mezi dvěma povrchy. To znamená, že čím je tato hodnota nižší, tím materiál lépe izoluje a teplo vytvořené vlastním tělem neproudí ven.

Větruvzdornost - dociluje se převážně použitím membrány (GORE-TEX, Sympatex atd.) mezi jednotlivé vrstvy materiálu. Obecně platí, že čím je větší odolnost vůči větru, snižuje se částečně prodyšnost.

Prodyšnost - Ret se měří v jednotkách Pa.m2/W a vyjadřuje prodyšnost látky, čili energii, která je nutná k odpaření určitého množství vody. Čím je hodnota Ret nižší (tedy nižší energie potřebná pro odvod vody), tím je látka prodyšnější.

Z čeho je SoftShell?

SoftShell materiálů je nepřeberné množství variant. Základní rozdíl oproti známému, klasickému fleecovému materiálu je v povrchové úpravě. Jedná se o vícevrstvý materiál, který má nahradit tzv. cibulový způsob oblékání (systém několika vrstev, zpravidla tří) v jednom. Podle způsobu použití se pak používají různé typy vnitřních materiálů a membrán. Cílem softshellu je poskytnout, pokud možno, v jednom kuse oblečení komfort do každých klimatických podmínek, což může ušetřit gramy na hmotnosti a prostor na objemu zavazadla.

Klasický povrch je zde nahrazen měkkým vodoodpudivým polyuretanovým povrchem, do kterého se dešťové kapky tak snadno nevsáknou a sníh na něm neulpívá. SoftShell je díky povrchové úpravě také částečně větruodolný a to i v případě, kdy není jeho součástí membrána. Vnitřní materiál může být u teplých variant microfleece, dále froté a u nejtenčího SoftShellu pletenina (jersey). Dále mohou být varianty, kdy mezi těmito vrstvami je či není membrána. Možné jsou i další nadstandardní úpravy.

 

S čím se můžeme setkat u Softshellové bundy

Softshellové bundy se na českém trhu vyskytují v mnoha různých variacích. Softshell je na trhu používán ve dvou provedeních - membránový softshell a tkaný softshell.

Membránový softshell (obsahuje 3 vrstvy) v sobě obsahuje mezi vnější a vnitřní vrstvou ještě membránu a poskytuje lepší odolnost vůči větru a nadměrné vlhkosti.

Naproti tomu tkaný softshell je vyroben pouze z textilních vláken speciálním tkaním a vyznačuje se naopak lehkostí a nebývalou elastičností, při dostatečné pevnosti a přiměřené otěruvzdornosti.

Už z povahy věci je universálního efektu dosaženo spíše v horších klimatických podmínkách (jaro, podzim, zima) než v teplých letních dnech nebo naopak v třeskutém mrazu, kdy softshell ztrácí body vůči klasické větrovce, lehké flísce respektive péřovce. Takže do každých klimatických podmínek softshell opravdu asi není, ale jako varianta se prosazuje velmi úspěšně.

Těmto nepříznivým okolnostem se softshell brání zvýšenou prodyšností a v zimě holt musíme tak či tak použít další teplou vrstvu (péřovka atd.).

GORE-TEX® SOFT SHELL je ideální volbou, pokud chcete omezit počet vrstev oblečení a uchovat si svobodu pohybu v chladném či vlhkém počasí. Tyto oděvy, vyrobené z jemných a teplých materiálů, jsou univerzální a velmi pohodlné.

**Hlavní výhody toho materiálu
**

 • Trvale nepromokavý, větruvzdorný a prodyšný
 • Optimální ochrana před nepřízní počasí při zachování maximálního pohodlí
 • Menší počet tenčích vrstev umožňuje větší svobodu pohybu

Jaké značky vyrábějí Softshellové bundy?

Adidas, Nike, Husky, Direct Alpine, Pinguin, Rossignol, Salewa, Spyder, Trimm, Wolfgang, Eider, Maier, Rogelli, Treksport, Hannah, Highpoint a další.

Druhy bund - Softshell

Softshellové bundy jsou různých střihů. S kapucí i bez. S roláčkem i ve stojáčku. Prostě podle Vašich přání a potřeb.

Softshellové bundy se vyrábějí pro děti, dámy i pány.

Tyto bundy jsou vhodné na různé druhy sportů:

 • lyžování
 • běh
 • atletika
 • horolezectví
 • skialpinismus

Softshellové bundy nahrazují princip oblékání několika vrstev - poskytuje totiž skvělý komfort při všech outdoorových aktivitách a to za všech povětrnostních podmínek. Softshellové bundy Husky zajišťují výbornou voděodolnost a větruvzdornost a zároveň mají vynikající hřejivé vlastnosti a perfektní prodyšnost. Softshell je tvořen několika vrstvami, které z vnějšku odpuzují vodu (sníh, déšť), z vnitřku hřejí a membrána umístěná mezi nimi zaručuje odvod tělesné vlhkosti, což zabraňuje nadměrnému pocení.

Přednosti Softshellových bund

 • lehký materiál
 • prodyšnost
 • voděodolnost
 • větruvzdornost
 • hřejivý účinek
 • podlepené švy

Cena Softshellových bund

Dětské bundy pořídíte od 1.000,-Kč výše

Dámské bundy od 2.000,- Kč výše

Pánské bundy od 2.000,- Kč výše

Všechny tyto bundy si můžete pořídit také v různých akcích, ale pokud hledáte kvalitní oblečení pro svůj volný čas, je Softshellová bunda tou správnou a jedinou volbou. Proto ani vyšší cena není na překážku. Softshellová bunda je opravdu kvalita za kterou si třeba i připlatíme.

Ošetřování softshellových bund

Na údržbu softshellové bundy doporučujeme používat speciální prací prostředek Nikwax Tech Wash. Z vlastní zkušenosti však můžeme říci, že při praní v běžném pracím prostředku jsme nezaznamenali, že by se kvalita materiálu zhoršovala. Speciální prací prostředek by však měl být ještě šetrnější. Určitě se nedoporučuje užívat aviváž. Nicméně bychom Vám z vlastní zkušenosti naopak doporučili dodávat při praní k pracímu prášku impregnaci Nikwax Softshell Proof. Impregnace se prodává i ve formě spreje, který se aplikuje po praní (či kdykoliv během používání). Impregnace zajistí, že bude materiál stále odpuzovat vodu a na jeho povrchu se budou tvořit kapičky, které budou stékat dolů a nebudou se vsakovat do látky.

Doporučení - Softshellové bundy

Softshell je v první řadě obchodní artikl, takže je zapotřebí takto k němu přistupovat. Mimo svých nesporných výborných vlastností, existují také velmi rozdílné cenové relace. Proto nedejte na první dojem a klidně vyzkoušejte více druhů od několika výrobců. Není to levná záležitost, tak se vyplatí dát na radu zkušených anebo známých. Především je dobré si dopředu ujasnit, co kupujeme a kde to budeme používat.

Dalším artiklem, který se ze softshellu také vyrábí a doplní náš šatník pro volný čas jsou kalhoty**. Softshellové kalhoty** se hodí na sportovní aktivity, kde se obáváte větru a chladu. Perfektní jsou například na jarní skialpy nebo na běžkování. Ale softshellové kalhoty se neztratí ani při vysokohorské turistice. Ošetřování těchto kalhot se provádí jako u softshellových bund a je možné je koupit i s úpravou GORE-TEX® SOFT SHELL.

Co dodat na závěr? Softshellové bundy jsou takový malý zázrak. Pokud jste nadšení sportovci a hledáte tu správnou bundu, tak se určitě v obchodě zeptejte na softshell materiál. Bundy z toho materiálu Vás rozhodně nezklamou!!**
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18355 (novesluzby.cz#22054)


Přidat komentář