SodaStream, sodovka snadno a rychle

Nebaví Vás tahat těžké láhve s vodou ze supermarketu? Nechcete zatěžovat životní prostředí zbytečnými plasty? Řešením pro Vás může být přístroj SodaStream, díky kterému si doma snadno připravíte vlastní sodovku.

Co je SodaStream?

Přístroj na výrobu sycené vody SodaStream je jedním z nejprodávanějších výrobků firmy Soda-club. Společnost Soda-club je předním světovým výrobcem přístrojů určených k domácí přípravě sycených nápojů. První zásobník na sycenou vodu firma Soda-club uvedla na trh v roce 1903. V současné době se její výrobky prodávají ve více než 30 zemích světa. Přístroj Sodastream splňuje všechny mezinárodní standardy kvality používané v rámci Evropské unie i ve světě.

Sodastream je moderní přístroj na výrobu sycené vody v domácích podmínkách. Zákazník si může zcela snadno doma podle vlastní chuti vyrobit čistou perlivou vodu nebo limonádu s oblíbenou příchutí. Sycená voda z přístroje Sodastream je vhodnou alternativou ke kupovaným nápojům. Elegantní přístroj v moderním designu umožňuje jednoduchým tlačítkem přeměnit obyčejnou vodu z vodovodního kohoutku na sycenou limonádu jakékoliv chutě.

Jednoduchá příprava syceného nápoje

Láhev ve výrobníku SodaStream naplníte vychlazenou vodou. Vyklopíte hlavu výrobníků a do ní zašroubujete hrdlo lahve. Opakovaným stiskem tlačítka připravíte sycenou vodu. Pokud chcete nápoj sladký, do sycené vody přilijte odměrku sirupu, láhev uzavřete a lehce promíchejte. Do přístroje nikdy nevkládejte láhev s vodou a se sirupem. Pokud by se sytila voda již s obsahem sirupu, nápoj by vypěnil z přístroje a mohlo by dojít k jeho poškození.

Tlačítko na přístroji SodaStream umožňuje tři typy nasycení. Díky tomu můžete vyrobit vodu jemně perlivou, perlivou nebo silně perlivou.
Nasycená voda vydrží zpravidla dva až tři dny.

Proč si pořídit SodaStream?

Důvodů proč se rozhodnout pro koupi přístroje SodaStream je hned několik:

Méně odpadu - díky domácí výrobě odpadá starost co s plastovými lahvemi od nápojů.

Méně znečištěné ovzduší – domácí výrobou nápojů se snižuje míra znečištění ovzduší spojená s distribucí nápojů z výroby k zákazníkovi.

Snadná příprava – příprava nápoje je velice intuitivní a jednoduchá. Výrobu lehce zvládnou i starší děti.

Pohodlí - zakoupením přístroje SodaStream ubudou starosti s nákupem a dopravou těžkých lahví s nápoji.

Úspora místa -  přístroj SodaStream nezabírá moc místa. Vleze se na kuchyňskou linku. Odpadá problém se skladováním nápojů.

Čerstvost – domácí přípravou nápojů v přístroji sodaStream máte jistotu, že je voda čerstvá.

Finanční úspora – s přístrojem SodaStream ušetříte náklady na dopravu nápojů koupených v supermarketu. Také sycená voda připravená v zásobníku SodaStram je levnější než voda balená v PET lahvích. Domácí výroba 1 litru sodovky vyjde na 2,90 kč.

Vlastní chuť – nápoje v sodaStream si můžete namíchat podle vlastní chuti. Doma si můžete vyrobit nejen nápoje různé chuti, ale také různého stupně nasycení.

Typy výrobníků SodaStream

Na trhu je dostupných několik typů přístrojů v cenové relaci od necelých 1800 korun do 4500 korun. Přístroje Sodastream jsou vyráběny v několika modelových řadách.

Nejlacinější typ Sodastream JET je dostupný v několika barvách. Součástí přístroje je jedna plastová lahev o obsahu 0.9 litru a jedna bombička CO2, která vystačí na přípravu 60 litrů nápoje. Přístroj SodaStream JET je vysoký 42 cm, široký 14 cm a hloubka je 22 cm.

Elegantnější vzhled má o něco málo dražší typ SodaStream GENESIS, který je také dostupný v několika odstínech. Rozměry jsou zhruba stejné.

Zejména do moderního interiéru se hodí přístroj Sodastream PURE. Přístroj je vyroben z nerezových částí. Lahev na vodu také není jen plastová, ale má nerezové dno.

V prosinci roku 2010 byl na trh uveden nový typ přístroje Sodastream FIZZ. Výrobník je opatřen digitálním displejem s novou patentovanou technologií Fizz Chip™. Tato technologie umožňuje zobrazení spotřeby plynu a úroveň dosažení nasycenosti.

Nejdražším a designově nejpropracovanějším modelem je Sodastream Penguin, který svým vzhledem připomíná tučňáka. Jedná se o velmi elegantní model, u kterého je typická plastová lahev nahrazena skleněnou. Balení obsahuje krom přístroje také dvě skleněné lahve o obsahu 0.7 litru a bombičku s CO2 pro přípravu 60 litrů nápoje.

Typy sirupů a příchutě

Pokud před čistou sycenou vodou dáváte přednost sladkým nápojům, můžete si vybrat až ze třiceti druhů originálních sirupů Sodastream. Veškeré sirupy jsou vyráběny z kvalitních přísad. Prodávají se v baleních o obsahu 375, 500 nebo 750 ml. A jejich cena se pohybuje od zhruba 100 do 150 korun. Vybrat si můžete například příchuť pomeranče, citronu, tonicu, lesních plodů nebo ledového čaje. Nejen děti si jistě oblíbí příchuť coly, která se prodává hned v několika a typech. Na své si přijdou také milovníci energetických nápojů nebo ti, kteří dávají přednost nápojům s nižším obsahem cukru. Velkou oblibu mezi zákazníky si také získal sirup s příchutí zázvoru.

Veškeré sirupy mají dobu trvanlivosti 12 měsíců a datum expirace je vždy uvedeno na obalu.

Lahve a další příslušenství k přístroji SodaStream

K přístroji Sodastream lze dokoupit libovolné množství plastových lahví. Lahve Sodastream jsou speciálně navržené lahve, odolné vysokému tlaku. Tyto lahve mají speciální hermetický uzávěr, díky kterému zůstane voda déle čerstvá. Jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů a při správném zacházení mají životnost zhruba 3 roky. Plastové lahve se prodávají zpravidla po dvou kusech o obsahu 0,9 litru a vybírat lze z několika vzorů.  Kromě celoplastových lahví lze samostatně dokoupit také lahev s nerezovým dnem. K modelu Penguin lze dokoupit skleněnou lahev o obsahu 0.7 litru. Ceny samostatně prodejných lahví nepřesahují 249 korun.

Kromě lahví lze k přístroji Sodastrema dokoupit také další příslušenství, například náhradní hermetické uzávěry nebo čistící tablety, které jsou speciálně určeny k čištění lahví.

Bombičky do přístroje SodaStream

Nedílnou součástí přístroje SodaStream jsou bombičky. Tyto bombičky jsou vyrobeny z lehkého hliníku. Bombička obsahuje zhruba 425g CO2. Toto množství vystačí na přípravu 60 – 70 litrů syceného nápoje. Po spotřebování plynu bombičku jednoduše vyměníte na výměnném místě za novou. Za výměnu zaplatíte 199 kč.

Jedna bombička je součástí přístroje Sodastream. Pokud chcete používat více než jednu bombičku, další lze samostatně zakoupit za částku necelých 700 korun.

Výměnná místa SodaStream

Jak už bylo napsáno k výrobě sycené vody je zapotřebení speciálních bombiček. V současné době existuje relativně dobře pokrytá síť výměnných míst, kde můžete bombičky k přístroji SOdaStream bez problémů vyměnit. Výměnnými místy se stává stále větší počet prodejen elektro zboží nebo hypermarkety. Díky tomu, lze bombičky k výrobě sycené vody vyměnit v podstatě v každém větším městě. Informace o tom, kde je ve vašem okolí nejbližší výměnné místo by vám měl ochotně poskytnout prodejce, u kterého jste přístroj SodaStream zakoupili.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18389 (novesluzby.cz#22302)


Přidat komentář