Sexy dámské kostýmky

Máte pocit, že klasický kostým nemůže být sexy? To je mýlka. Záleží, s čím ho zkombinujete. I tento typ oděvu vás může udělat sexy, protože sexy oblečení je od toho, aby vy jste v něm byla sexy.

Co je kostýmek?

Ačkoli se zdá, že tento druh oblečení není tvárný, tak to není pravda. Pokud se zaměříme na jednotlivé části kostýmku, tak základem každého je sako. Poté si k němu můžete vzít buď sukni anebo kalhoty. Je pravda, že se k sakům ještě dokupovávají i šaty ze stejné látky, ale nelze říci, že by se zde jednalo o klasický kostýmek. Nejpraktičtější formou co se barvy týká je standardně černá. Bílá nebo krémová ve správném střihu, ale působí velmi svěže a něžně a sluší zejména tmavovláskám, i když blondýnky, které si zvýrazní obličej, zase vypadají jako andílci. Jaké typy kostýmů si můžete kromě zmíněné jednoduché klasicky pořídit?

Barvy dámských kostýmků

Pokud se budeme barvit o barvách a o sexy efektu, tak asi nebude překvapením, že nejdráždivější barvou je ohnivě červená. Ta na muže bude působit jako magnet. Z tohoto důvodu si ale dejte pozor, abyste zbytečně nepřitahovala pozornost a pokud je celočervený kostým moc, zvolte třeba jen sako a k němu bílou sukni. Rázem se celkový dojem změní na elegantní a sebevědomou dámu.

Stejně svůdně ale působí i jiné teplé barvy. Žlutá bude slušet tmavším typům, tmavě vínová zase blondýnkám. Chladné barvy jako blankytně modrá nebo pastelový kolorit mohou být zajímavé. Slovo sexy ale zde příliš neplatí. Záleží ovšem na střihu.

Střihy dámských kostýmků

Sukně do kostýmku

Není tajemstvím, že sukně tvoří ženský prvek a tím pádem kostým se sukní bude více sexy. Vyberte takové sako a takovou sukni, které kopírují vaši postavu. Pokud nechcete příliš dráždit minisukní, tak si pořiďte délku do půli kolen. Sukně, která se ke kolenům zužuje a vypasované sáčko budou působit zatraceně sexy. A to i na silnějších postavách, protože tento střih zeštíhluje. Sukně pod kolena nebo do půli lýtek se hodí spíše pro starší ročníky a zejména v případě v délce do půli lýtek zvolte, zda-li vám opravdu sluší, protože se jedná z tohoto hlediska o komplikovaný střih. Pokud však nechcete krátit, tak zkuste rozšiřující se variantu sukně, která spíše lichotí postavě.

Kalhoty do kostýmku

Klasický kostým má nejčastěji kalhoty rovného střihu a jsou do pasu. Velmi působivé jsou ale bokovky s rozšiřujícími se nohavicemi. Zúžené nohavice jsou zase vysoce módní záležitostí. Nechybějí ovšem ani obměny s nabíráním okolo boků, které si však mohou dovolit spíše štíhlé ženy. Výjimkou nejsou ani letní kostýmy, kdy spodní část tvoří tříčtvrteční kalhoty. S lodičkami nebo sandálkami na podpatku bude kostým působit zatraceně sexy.

Vypasovaná sáčka kostýmku

Pokud nechcete působit jako alternativní umělkyně, tak se vyhněte neforemným sakům, které pamatujeme z osmdesátých let minulého století. Velmi sexy jsou vypasovaná sáčka, které mají třeba i naznačený pásek. Rozhodně se ale nenechte zviklat klasikou. Můžete zkusit i sako se šikmým zapínáním nebo zkuste jinou obměnu límce. Jednak můžete zvolit nabíranou formu, která působí vycpaná, nechte se inspirovat minimalistickým řešením límce či zkuste horký trend – řasení, které připomíná vlnu, jež lemuje sako okolo krku až do půli hrudi. Rovněž je zde volba i délky rukávů, ty mohou být i tříčtvrteční. A velmi oblíbeným trendem je zavazování saka na stuhu či přepásání v asijském stylu.

dámský kostýmek

Originální dámské kostýmky?

Když se vydáme od klasických kostýmků, tak si můžete vybírat i z elegantních, ale zároveň jiných obměn kostýmků. Co třeba kostýmek, jehož lemy jsou obšívány korálky. Pokud je aplikace stejné barvy jako látka tak to působí decentně a zároveň zajímavě.

Oblíbené a výrazné jsou kostýmy kožené. Černá či hnědá barva kůže už samostatně působí sexy, takže si nemusíte lámat hlavu s doplňky. Zkuste si pohrát s detaily. Co takhle sako, které má krajkové aplikace nebo vzadu krajkovou vsadku, která odhaluje, co máte pod sakem.

Jaký kostýmek sluší štíhlým a plným tvarům?

Něco už bylo naznačeno. Hlavně vybírejte podle své velikosti, a pokud vám kostým nepadne, nechte si** jej krejčovsky upravit.** Pamatujete, že je to jeden z nejdůležitějších prvků vašeho šatníku a musí vám perfektně sednout. Štíhlým ženám sluší v podstatě vše, pokud chtějí vypadat spíše plnější, tak si mohou dovolit balónový střih sukně, nabírané kalhoty a drobnost mohou zakrýt vycpávkami v ramenou. Ty se opět vracejí do módy, ovšem naštěstí ne v té podobě, v jaké je známe z let osmdesátých. Současná ramena jsou sofistikovaně vytvarovaná do jakýchsi krovek nebo nabíraná či řasená. Dámy plnějších tvarů by měly zase vyhledávat vypasovaná sáčka, která rozruší plnější pas. Sukně volit v délce po kolena a spíše zužující se. Kalhoty pak minimálně rovného střihu nebo pak rozšiřujícího.

Co se týká barev, tak platí, že světlá rozšiřuje, tmavá zužuje. Velké vzory nebo horizontální pruhy se hodí spíše pro štíhlé, vertikální čáry pak zužují. Lesklé či perleťové materiály opět přidávají kila, oproti tomu mat jako je u sametu zase zeštíhluje.

Jak být opravdu sexy v kostýmku?

Klasický kostýmek a jak v něm být sexy? Nejjednodušší způsob je, že si pod sako nevezmete nic. Pokud nemáte samozřejmě díky zapínání příliš hluboký dekolt. Můžete se ale pojistit saténovým tílkem s krajkou, dejte si však pozor, aby nepůsobilo jako spodní prádlo. Nebo zkuste vestičku. Jestli si vezmete nápadný šperk, tak vás nápadná bižuterie rovnež udělá výraznou a tím klidně i smyslnou. Zvolte nějaký doplněk teplé barvy, nejlépe rudé. Ta váš kostým oživí. Nezapomeňte na boty na podpatku. I když budete mít perfektní vršek, tak sešlapané mokasíny celý dojem zkazí.

Buďte svůdná v kostýmku

Pokud se bavíme o významu sexy v souvislosti s kostýmem, tak nemáme na mysli strohou uniformitu z prostředí kanceláře. Je to možnost, jak si obléci kostýmek, ve kterém budete svůdná. A jedním takovým oblečkem, který sice není kostým v konzervativním pojetí, ale podobou se mu velmi blíží, je overal. Tento kus oděvu, kdy vršek a spodní kalhoty jsou spojené působí velmi vábivě. Zejména pokud mají hluboký dekolt. Ale i bez něj. Těžko říci, proč tak dráždí. Možná proto, že je ne tak častý a zapůsobí. Možná, že si jej spojujeme s kostýmy tanečnic. Možná proto, že ta celistvost více evokuje, že žena pod tím už mnoho prádla nemá. Proto, jestli chcete být sexy a originální, zkuste si nějaký overal pořídit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18403 (novesluzby.cz#22398)


Přidat komentář