Rozvoz a roznáška jídel - Zlín

Znáte situaci, kdy sedíte od rána do setmění v zaměstnání u počítače a nestihnete se ani naobědvat? Poprvé když zjistíte, že máte hlad, je ještě brzy, podruhé máte hodně práce a potřetí už víte, že nakonec stejně hlad zaženete rohlíkem? Máme typ!

Rozvoz a roznáška jídel

Tuto službu ocení v dnešní době spousta lidí. Že jste to ještě nikdy nevyzkoušeli? Tak se pokusíme uvést několik příležitostí, kdy se nejen donáška vyplatí, ale kdy také ušetří spoustu práce a starostí.

Kdo rozvoz a roznášku jídel provozuje?

Firem a organizací, které tuto službu nabízejí je mnoho, pokusíme se na žádnou nezapomenout.

 1. pizzerie

 2. čínské restaurace

 3. mexické restaurace

 4. indické restaurace

 5. klasické restaurace...

 6. vývařovny

 7. specializované společnosti, které dělají catering na klíč

 8. vegetariánské jídelny

 9. sociální služby

 10. společnosti provozující prodej dietního menu...

Rozváží se i snídaně

Rozvoz jídel není již jen specifikován na obědy, firmy se se svými službami předhánějí v uspokojení všech denních stravovacích potřeb zákazníka. Proto jsou firmy, které se například specializují na snídaňové menu. Zde je to velmi výhodné hlavně pro donášku do zaměstnání – pokud máte možnost jíst na pracovišti. Protože například v továrně na výrobu televizorů se jídlo na place nesmí vůbec ukázat – v těchto případech si raději přivstaňte a v klidu posnídejte doma.

Máte-li na pracovišti funkci svačinářky :-) nesmějte se, dřív bývala v každé fabrice, je jednoduché nahlásit jí z vytištěného menu co si přejete a ona to hromadně objedná. Ať se jedná o snídaně, svačiny nebo oběd. Zaměstnanci ušetří čas a vlastně i peníze za telefonáty zaměstnavatele.

Rozvoz a roznáška jídel do kanceláře, do firmy

Jaké výhody může mít roznášková služba jídel pro firemní klientelu?


Výhody rozvozu jídel pro zaměstnavatele**

**

 • Vyřešíte tím stravování zaměstnanců.
 • Ušetří čas a zaměstnanci budou vždy včas na svém pracovišti. Nemusí totiž trávit čas cestou do restaurace a zpět a čekat dlouhou dobu, až jim objednané jídlo přinesou.
 • Náklady spojené s obědy pro zaměstnance si může podnikatel uplatnit plně v nákladech. Nemusí hradit celou částku, ale například zaměstnance dotovat polovinou platby

Výhody rozvozu jídel pro zaměstnance**

**

 • Nemusí nikam chodit, jídlo přijede za nimi a doprava je zdarma.
 • Dodržují zdravou životosprávu – pro samou práci mnohdy sami oběd šidí rohlíkem...
 • Ušetří čas a peníze. ** **

Rozdíl mezi restaurací a donáškou na pracoviště

V restauracích se v poledne samozřejmě soustřeďuje stále stejný počet strávníků. Protože nejen Vy, ale i všichni zaměstnanci z pracovišť v okolí mají možnost buď přejíždět na oběd někam daleko, nebo zajít do nejbližší restaurace. Pravděpodobně se Vám nesčetněkrát stalo, že musíte čekat dlouhé fronty na výdej jídla nebo na uvolnění místa u stolu atd.

Také toto jsou důvody, proč si nechat jídlo dovést. A porovnáme-li ceny v restauracích s dováženým jídlem, zjistíme, že jsou naprosto srovnatelné – ne-li nižší. Restaurace sami rozvážejí, aby vyrovnali pokles tržeb a proto své vlastní ceny drží na stejné úrovni.

Cena za dopravu u rozvozu jídel

Ve větších městech je doprava těchto pokrmů samozřejmě zdarma. Každá firma má vymezen okruh v km – například Plzeň + 6 km v okolí = doprava zdarma. Dále jsou u objednávkových systémů uvedeny ceny dopravy, pokud si zákazník přeje dodávky jídla do jiné vzdálenosti.

Oslavy na klíč

Přemýšlíte jak připravit oslavu 60. narozenin pro dědečka? Dětskou oslavu pro svá dvojčata? Nebo snad firemní oslavu 20. založení firmy? Vánoční večírek nebo kolaudaci domu? Máte-li větší počet pozvaných, můžete vše zařídit sami – nakoupit, uvařit, nazdobit...ale také můžete oslavu zařídit jedním zavoláním do firmy, kde nabízejí profesionální služby catering s donáškou. Hosté si jistě budou pochvalovat jak máte oslavu skvěle připravenou a Vy si ušetříte spoustu vrásek na čele.

Obědy z restaurace

Na objednávkách při donášce jídel je úžasné to, že máte možnost si na internetu vybrat opravdu z nepřeberného množství jídel – posuďte sami z naší ukázky

Klasická kuchyně

 • Smažený vepřový řízek, zeleninová obloha
 • Svíčková na smetaně, knedlík

Vegetariánská kuchyně

 • Opečené polentové řezy, bramborová kaše, příloha
 • Tofu s mrkví a hráškem a jáhly

Čínská kuchyně

 • Smažené nudle s krůtím masem
 • Voňavá a křehká kachna s rýží

Italská kuchyně

 • Fettuccine al Salmone - čerstvý losos, smetana, bílé víno, rozmarýn, citron.
 • Lasagne Spinaci con prosciutto. Špenát a se šunka od kosti, smetana, zapečené mozzarellou.

Indická kuchyně

 • Kuře Tikka masala + jasmínová rýže nebo hranolky
 • Pikantní aloo gobi - květák s kousky brambor a rajčat v pikantní omáčce + čapati

Už jsme Vás přesvědčili, že výběr jídel s donáškou je opravdu výtečný? Samozřejmě také záleží v jak velkém městě žijete.

Večeře domů

Neocenitelnou se zdá být tato služba také ve večerních hodinách, kdy občas nestihnete uvařit rodině teplou večeři nebo se dostaví nečekaná návštěva a nemáte jim co podat. Pizzerie mají široký výběr svých kulatých dobrot – nebo nabízejí těstovinové saláty, takže pokryjí požadavky velmi široké klientely. Možnost objednávky pizzy nebo jiných jídel využívají také hojně turisté, chataři a výletníci i když v létě se dost často griluje na zahradách a dvorcích, přesto si pizzerie na nečinnost stěžovat nemohou.

Dietní krabičky

Další možností s dovozem hotového jídla a spojení ušetřeného času s vyváženou, kvalitní a hlavně zdravou stravou. Několik společností připravilo pro své zákazníky dietní krabičky, které u lidí s nadbytkem váhy dokáží 100% váhu snižovat a u lidí s dobrou váhou si ji držet. Služba je sice trošku finančně nákladnější, pokud však spočítáte, že prakticky odpadne:

 • nakupování potravin + s tím spojené jízdy do obchodů
 • příprava pokrmů + s tím spojený výdej elektřiny, plynu a vody
 • a nakonec i myčka nádobí nepracuje tolik jako při samotném vaření

Konečné propočty nákladů jsou mnohdy ještě levnější, než-li při klasickém stravování

Způsob dopravy dietních jídel

Způsob dopravy se liší, u každé firmy je jinak nastavený systém. Někde Vám denně přivezou čerstvé jídlo na celý den, pravidelně mezi 7 a 8 hodinou ranní, tedy 5 krabiček od snídaně až po večeři. Můžete si vybrat i adresu, chcete-li krabičky dostávat domů nebo do zaměstnání.

Dokonce jste-li zaměstnán/a jako obchodní zástupce a cestujete po celé republice, lze si nahlásit pokaždé jinou adresu dodání – podle toho kde víte, že právě budete. Strava je uchovávána v termoboxech, aby byla zaručena její vynikající kvalita. Jste-li přístupní osobnímu odběru přímo na pobočkách firmy, nic Vám nebrání si jídlo sami vyzvednout.

Jaké výhody ještě má dovoz jídel?

Nádobí!!! Žádné mytí hrnců, uklízení a vynášení odpadků po vaření :-) Ale pozor, nic by se nemělo přehánět. Britští a američtí prodejci příborů a talířů nedávno přišli s překvapivou zprávou, že je alarmující úbytek prodeje tohoto sortimentu, právě díky přehnané pohodlnosti lidí. Kupují se prý pouze vidličky, které ještě lidé potřebují při konzumaci jídel na donášku.

Aby se nám nestalo, že za chvíli budeme jíst zase jen rukama a pak se můžeme rovnou vrátit na stromy. Hlavně dětem by rodiče měli vštěpovat základy stravování i stolování. Čas od času si život donáškovou službou zjednodušit můžeme, ale nemělo by se to stát denním pravidlem. Něco jiného je to v zaměstnání a jiná pravidla by měla platit doma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18384 (novesluzby.cz#22285)