Přihlaste se na kurz vaření

Všichni lidé, kteří neumí vařit, nebo se touží naučit jistou specialitu, typickou pro nějakou cizí zemi, vyhledávají kurzy vaření. V těchto kurzech se můžete zdokonalit ve svých kulinářských dovednostech.

Všichni jistě známe pořekadlo, že** láska prochází žaludkem**. Je to pravda a proto ti z nás, ať už ženy či muži, kteří neumí moc dobře vařit, hledají pomoc v kurzech vaření. Kurzy vaření jsou také pro ty, kteří vařit umí, ale chtějí se v něm ještě více zdokonalit, třeba se naučit nějakou specialitu z jiných zemí.


** ** Každý kurz je zaměřen na určitý typ české nebo světové kuchyně. Kurzy vaření vedou zejména odborníci z oblasti gastronomie, kteří vám rádi předají své zkušenosti a odhalí tipy a triky profesionálů. V atmosférou prosycené kuchyni získáte všechny předpoklady stát se dobrými hostiteli a skvělými kuchaři. Kurzy mohou být několikahodinové či několika denní.

Kurzy, trvající několik hodin, většinou je to okolo 4-5 hodin vaření jsou vhodné pro ty z nás, kteří vařit umíme, ale chceme se pouze něčemu přiučit. Je to vlastně takové oživení vědomostí a jejich doplnění.

Několikadenní intenzivní kurzy vaření se odehrávají většinou o víkendech v době, kdy má většina lidí volno. Na těchto kurzech se naučíte několik druhů jídel a vše kolem nich. Výhodou těchto kurzů také je, že zde poznáte nové přátele, se kterými se třeba budete stýkat i po ukončení kurzu.

Musíme však počítat s tím, že cena za tento kurz bude daleko vyšší, neboť bude navýšena o cestovné, ubytování a také surovin na vaření bude daleko více. Ale zase na druhou stranu, mnoho se v tomto kurzu naučíte a bude Vám tudíž velmi prospěšný pro Váš další život.

Co je důležité při výběru kurzu vaření?

  • Je velmi důležité, aby se kurzu účastnilo co nejméně účastníků, tím Vám bude zaručeno, že se více naučíte.
  • Důraz by měl být kladen na odbornost lektora, který kurz vede. Je potřeba, aby věděl, co vyučuje. Jdete-li tedy na kurz vaření, který je zaměřen například na umění čínské kuchyně a vyučuje jej kuchař, který je sice vyhlášený, ale čínskou kuchyni dělal jen párkrát, potom tento kurz ani navštěvovat nemusíte.
  • Reference bývalých absolventů kurzu. Jak jistě víte, dnes se bez referencí neobejdete v žádném odvětví, ani nikde jinde. Refernce jsou tím nejlepším doporučením kvalit. Proto hledejte ještě před nástupem do kurzu reference na jeho lektory.
  • A také je zde** otázka ceny kurzu**. Než se rozhodnete do kurzu zapsat, je výhodné trochu si zjistit, je-li jeho cena adekvátní k výuce.
  • A v neposlední řadě je zde také otázka, jak moc se chcete v kuchyni cizí země orientovat. Chcete-li ovládat například výše zmiňovanou čínskou kuchyni opravdu kvalitně, je zde otázka, zda by nebylo lepší se vše naučit přímo v zemi, jíž se to týká, což je v tomto případě čína. Ale to je hlavně pro profesionály, kteří se hodlají přípravou dané kuchyně živit.

Průběh kurzu vaření

Nejprve se musíte seznámit s člověkem, který Vás bude celým kurzem provázet. Většinou je to lektor či lektorka. Vše probíhá v nejdůležitější místnosti a tou je kuchyň. Nejdříve Vám své kuchařské umění předvede lektor a krok za krokem Vám popíše co a jak dělá. Vy jej pouze sledujete a zatím neděláte vůbec nic.

Výsledný pokrm poté můžete ochutnat a těšit se na to, že se Vám to povede taky tak. A teď přichází na řadu Vaše kulinářské umění. Všechny suroviny potřebné k vaření daného pokrmu dostanete a můžete se ukázat, jak se Vám to podaří. Pokrm vaříte za asistence lektora, který Vám po celou dobu radí.

Na konci kurzu si hotový pokrm, který jste si uvařili také sníte a poté si můžete povídat s ostatními účastníky kurzu o jejich vaření či jiných věcech, které Vás zajímají. Takovéto kurzy jsou místem, kde se scházejí lidé, které mají jídlo rádi a chtějí se zdokonalovat v jeho přípravě.

Zaměření kurzů vaření

  • pouze na určitou zemi a její kuchyni
  • podle druhů pokrmů-omáčky, přílohy, moučníky atd.
  • podle lidských potřeb-bezlepkové vaření, cukrovkáři, různé druhy diet, atd.

Cena kurzu vaření

Kurzy vaření mají cenu individuálně nastavenou, podle připravovaného pokrmu a také podle toho, kolik má účastníků. Když se nad tím zamyslíte, dojdete k názoru, že to není nijak velká suma. Vše co si uvaříte si navíc také sníte a co je hlavní naučíte se dokonce něco nového. Ať už stojí tento kurz kolik chce, jste-li rozhodnuti naučit se dobře vařit, jste také ochotni za tento kurz zaplatit.

Kurzy vaření u Vás doma

Věděli jste, že takovýto kurz můžete udělat také u Vás doma? Dnes již jsou společnosti pořádající tyto kurzy na tolik pokrokové, že jsou ochotny uspořádat kurz také u Vás doma. Prostě k Vám přijede lektor s potřebnými ingrediencemi a vše se odehraje ve Vaší kuchyni.

Kurz vaření pro děti? Proč ne! Je to vhodný dárek pro Vaše potomky, kteří si zamilovali vaření s Vámi a rádi se motají kolem sporáku. Bude to pro ně vynikající dárek a velmi si to užijí. Také se něčemu přiučí a co Vy víte? Třeba Vám potom budou také vařit nějaké dobroty.

Přihlaste se na kurz vaření

O vaření, pečení, smažení, grilování a dalších formách úprav všech možných jídel se dá psát pořád a pořád.  O tom, jak se všechny tyto úpravy provádějí v praxi a navíc tak, aby pokrmy, které jsou těmito způsoby upravovány byly také k jídlu Vám řeknou vše lektoři, kteří učí vařit v kurzech vaření.

Neumíte-li tedy moc dobře vařit, nezoufejte. Stačí jen chtít se to naučit a přihlásti se na některý vhodný kurz vaření a po jeho absolvování se bude Vaše okolí moc divit, kde jste se to tak rychle naučili. Kurzy vaření už dávnou nejsou pouze pro ženy. Vařit se učí také mnozí muži a vyjímkou už dnes ani nejsou kurzy vaření pro děti.

Kurz vaření můžete pořídit také jako dárek pro někoho blízkého o kom víte, že je vaření jeho koníčkem. Uvidíte, že mu tímto dárkem uděláte velkou radost a co víte, třeba Vám jako poděkování uvaří nějakou dobrotu.

Můžete namítnout, že návštěva toho druhu kurzu je jen vyhazování peněz. V tomto si však dovoluji nesouhlasit. Jíst je jednou z hlavních potřeb člověka. Jíme všichni a jen málo z nás sní vše, co mu je předloženo na talíř. Chceme-li tedy žít spokojeným životem, musíme být spokojeně najezeni a teprve potom budeme v klidu.

Vždyť s plným žaludkem se nejlépe přemýšlí, nejlépe se řeší veškeré stresové situace. A věřte tomu, nebo ne. Pokud Vám na vašich blízkých záleží, jste ochotni pro ně udělat cokoli, teřba se jít přihlásit do kurzu vaření a hýčkat je výborným jídlem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18390 (novesluzby.cz#22310)


Přidat komentář