Plesové boty - výběr, druhy

Boty na ples by měly být nejen sexy, módní a elegantní. Ale plesovky musí bít také vzdušné, pohodlné a uzpůsobené k tanci. Jedině tak budete ozdobou každého plesu i vítanou společnicí.

Hlavní je u plesových bot jejich kvalita

Plesové boty jsou určeny** nejen k promenádování, ale také a to hlavně k tanci** a na to je třeba brát zřetel. Investuje do kvalitní obuvi, která vydrží, takže Vám nebude hrozit faux paux v podobě ulomeného podpatku. Ideální je kožená obuv nebo boty ze specializovaných prodejen s taneční obuví. Pohodlné botky jsou prostě na plesy nutné!

Nevíte-li jaké plesové botičky si koupit. Nebojte se oslovit personál v obchodě, neboť personál je velmi kvalifikovaný a pomůže Vám vybrat ty nejvhodnější botičky právě pro Vás. Proto je velmi důležité vědět, jaké šaty budete mít na plese na sobě. Protože boty je třeba vybírat tak, aby zcela korespondovaly s Vašimy šaty!

Jaká by měla být plesová obuv především?

Ideální plesová obuv by měla pevná, což znamená pevný pásek přes nárt a plná pata. Koupíte-li si přesně takové, tak neprohloupíte.** **

Vhodné nejsou ostré špičky, špičaté a příliš vysoké podpatky. Pokud právě takové boty máte, budete tančit na vlastní nebezpečí a nepohodlí. A věřte mi, že pokud si hodláte takové boty na ples obout, tak tam ani chodit nemusíte, protože Vy si moc nezatančíte. Teda aspoň ne v botech, které budete mít na sobě.

Jaké zásady dodržovat při nákupu obuvi?

  • Obuv zkoušet vždy obutou na obou nohou, zavázanou a při chůzi, nikdy ne v sedě.
  • Obuv zkoušet nejlépe v odpoledních hodinách, poněvadž noha přes den obvykle zvětšuje svůj objem.
  • Zkoušená obuv nesmí nikde tlačit, v oblasti prstů musí být dostatek místa na šířku, na výšku i na délku (vnitřní prostor v obuvi má být o cca 1 cm delší než délka nohy, aby nedocházelo k deformaci prstů).

Jak předejít puchýřům?

Vyplatí se** kupovat boty s předstihem**, nejlépe už v létě a trochu je prošlápnout – jinak si koledujete o puchýře a otlaky. Nestihli jste to a kupujete boty na ples na poslední chvíli? Choďte v nich občas doma – k tomu můžete přidat svůdné spodní prádlo a přítel bude za váš dočasně nový domácí obleček určitě rád.

I tak, ale v den plesu mějte v zásobě dostatek náplastí – nejlépe průhledných, které na sebe neupozorňují. Místa, která již víte, že vás budou tlačit, přelepte předem. Vznik puchýře tak časově oddálíte. V lékárnách dnes již prodávají náplasti, které jsou přímo na puchýře a pomohou Vám s jejich ošetřením tak, že ani nebudete vědět, že se Vám nějaké utvořily.

Stojí sice o něco více, ale na plese je tato pomůcka k nezaplacení, proto bych radila, vybavit se takovými náplastmi a nešetřit na nich. Je to investice, kterou máte jednou za rok, tak si to snad můžete dovolit, nebo ne?

Dobrým nápadem je vzít si sebou jedny pohodlné střevíce, případně baleríny navíc. I toto je vhodné řešení. Botičky je však nutné přezout hned při prvním náznaku bolesti, protože až se Vám utvoří puchýř, už Vás druhá obuv opravdu nespasí.

I pro plesovou obuv platí módní trendy

Trendy pro plesovou obuv jsou si již několik sezón velmi podobné.

Základními barvami jsou:** černá, bílá, zlatá a stříbrná**, nemusíte se ale bát ani takových barev jako je červená, růžová, fialová či modrá.

Důležité je, aby obuv korespondovala s typem plesových šatů (ke starorůžovým šatům se jistě nebudou hodit moderní lesklé střevíce) a aby byla jejich barva sladěná s barvou ostatních doplňků – tedy kabelky, šperků apod.

Můžete si tedy klidně dovolit vzít k černým šatům jak černé, tak i stříbrné, zlaté, červené nebo třeba temně modré boty, stejných barev by ale měly být i ony doplňky.

A jak velké mohou mít podpadky taneční boty?

  • U dámských bot jsou to podpadky o výšce: 5-9cm.
  • U pánských bot jsou to podpadky o výšce: 4-5cm.

Baleríny jako plesová obuv? Proč ne!

Stále** frčí satén**, lesklé i matné barvy a co víc - již není ostudou nazout k plesovým šatům baleríny, což je dobrá zpráva pro odpůrkyně podpatků. Plesové typy této bezpodpatkové obuvi si můžete spolu s ostatní trendovou plesovou obuví koupit v každém lepším obchodě, nebo salónu.

Nikde není psáno, že baleríny na plse nepatří, proto pokud nesnášíte podpadky a chcete si ples opravdu užít, aniž by Vás bolely nohy, klidně si balerínky obujte a neohlížejte se na nějaké konvence! Jde přece o Váš ples, který si chcete maximálně užít!

Jaká je dnes cena plesových botiček?

Tak s cenou plesových botiček je to velmi různé. Můžete si koupit plesové botičky za pár stovek korun, nebo jich také můžete zaplatit tisíce. Vše záleží jen na Vás a Vašem vkusu. A v první řadě také hlavně na Vaší finanční situaci. Protože, co si budeme povídat, na penězích při kupování bot velmi záleží.

Dle mého názoru se nevyplatí "vyhazovat" tisícovky za boty, které obujete 2-3x do roka na ples a potom je necháte chytat prach ve skříni. Ovšem, chodíte-li na plesy a podobné akce častěji a máte-li na to dost peněz? Potom říkám, proč teda ne? S plesovými botami je to vlastně stejné, jako s plesovými šaty.

Závěr

Co říci o plesových botech na závěr? Snad jen to, že** plesové boty nemusí být extra drahé,** ale co jim nesmí chybět je elegance a hlavně pohodlí a kvalita. Protože pouze pohodlné a kvalitní botičky Vám mohou zaručit pohodlný tanec a tím samozřejmě také krásně strávený čas ve společnosti.

Když se podíváme na plesovou obuv, tak si musíme všimnout toho, že pokud se této obuvi týče, neplatí zde žádná přesná pravidla. Je pouze důležité, aby Vám botičky seděly a netlačily a také, aby perfektně doplňovaly Vaše nádherné plesové šaty. A víte, co? Ono ani na těch botech vlastně moc nezáleží. Záleží pouze na tom, jak se Vám ten Váš ples bude líbit a pokud jej budete absolvovat ve svých osvědčených starších lodičkách a protančíte tak celou noc, tak to přece stálo za to, nebo ne?

A malá rada na závěr. Neohlížejte se na to, v čem jdou na ples jiní. Koukejte jen na to, jak se ve své plesové obuvi cítíte Vy sami.

Tak milé lidičky, přeji vám všem mnoho protančených plesových večerů, plných radosti a dobrých přátel a hlavně přeji, ať vás ty vaše plesové botičky nezradí a protančíte se v nich až do rána.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18375 (novesluzby.cz#22212)


Přidat komentář