Pivní lázně aneb relax v chmelu

Všichni lidé již po mnohé generace vědí, že pivo má blahodárný účinek, ať již jako lahodný mok, taktéž formou pivních lázní. Pivo jako nápoj působí blahodárně na naše vnitřní orgány a pivní lázně zase dají do pořádku naše tělo z venčí.

Kdo z nás by nechtěl relaxovat v lázních? A pokud je tato lázeň ještě navíc z chmelu, je to úplná slast hlavně pro ty, kteří milují pivo a vše, co je s touto surovinou spojeno. Pivní lázně mají dlouhou historii.

Něco z historie pivních lázní

Lázně vznikly již před čtyřmi tisíci lety v Indii. Blahodárnosti lázní však využívali také Egypťané a Číňané.

Historie piva se traduje již k sedmému století před naším letopočtem, kdy přípravu piva objevili Sumerové. Ti však k výrobě přišli opravdu jen shodou náhod. Říká se, že když skladovali obilí v hliněných nádobách, natekla jim do nich voda a kvašením, které tím vzniklo se vytvořil nápoj s omamnou chutí.

Samotné pivní koupele vznikly před 2 tisíci lety. První pivní lázně v Čechách byly vznikly na jaře v roce 2006 v areálu rodinného pivovaru Chodovar.

Chmel k pivu patří

Je rostlina z čeledi konopovité a k výrobě piva se používá chmel otáčivý. Chmel je velmi citlivý na vlhko a světlo a při dobrém uskladnění se nesmí více, než rok použít.

Chmel velmi podporuje trávení a pomáhá proti nadýmání. Proto se také doporučuje pít pivo například, když jíme vepřo, knedlo, zelo. Je to velmi těžké jídlo a pivo nám pomáhá jej dobře strávit.

Snad všichni, kteří byli za mlada na chmelu by si rádi tuto zkušenost zopakovali.

Co jsou Pivní lázně?

Pivní lázně jsou složeny z větší části z vody, která by měla mít teplotu okolo 35-37°C. Do takto teplé vody se postupně přidávají přísady, kterými jsou: chmel, kvasnice a sladový šrot. Účinek této sedací koupele se zvýší použitím výměníků tepla a speciální vířivky, které brání vychladnutí koupele.

Pokud by tato koupel vychladla, bylo vše ztraceno a lázeň by neměla žádný smysl. Dalším bodem, který konstruktéři vymysleli, aby koupel nevychladla je také použití speciálního dřeva, které udržuje teplotu, kterou je pro pivní lázeň potřeba.

Většina lidí si mylně myslí, že pivní lázně jsou vytvořeny z piva, které se běžně konzumuje. Není tomu tak. A i když jsou v pivních lázních na kádích nainstalovány pípy, ze kterých si můžete natočit lahodné pivo, je toto pivo jiné, než to, ve kterém si právě lebedíte.

Jak pivní lázeň probíhá?

Mnohdy pivní lázni předchází návštěva sauny či vířivé vany, jejich délka trvání je většinou okolo 45 minut a poté následuje relaxace v pivní lázni. Samotná pivní lázeň má délku 20 minut. Po pivní lázni by měla následovat zhruba půl hodinová relaxace na lůžku z ovesné slámy. Na tomto lůžku se Vaše tělo vypotí a poté se budete cítit velmi uvolněně.

Pro koho je pivní lázeň zcela nevhodná?

Návštěva pivní lázně není nijak omezena věkově. Měli by se jí však vyhnout všichni ti, kteří trpí srdeční slabostí, vysokým krevním tlakem a také křečovými žílami. Lidé, kteří prodělali nebo právě prodělávají chemoterapii, nesmí na pivní lázně ani pomyslet.

Proč chodí lidé do pivních lázní?

Blahodárné účinky pivních lázní jsou všeobecně známy již po mnoho let. Pivní lázeň Vám zlepší krevní oběh a zvýší srdeční činnost. Pomocí pivní lázně se Vám výrazně zlepší prokrvení končetin a Vaše pokožka zcela omládne a to také díky tomu, že Vaše póry zcela vyčistí.

Díky tomu, že se Vám odplaví z těla veškeré škodlivé látky, dostanou se Vám na oplátku do těla zase vitamíny, sacharidy a proteiny.  Tím, že jsou pivní lázně vyhřáté, dochází k prohřátí kloubů a následně celého těla.

Díky teplotě pivní lázně se Vám nádherně uvolní svaly, zbavíte se stresu, perfektně si odpočinete a naberete zcela nové síly, které zcela jistě potřebujete.

Kde pivní lázně najdete?

Najít pivní lázně není vůbec žádný problém, jsou zastoupeny v každém regionu naší země a proto, ať už bydlíte kdekoliv věřte, že budou pivní lázně v blízkosti Vašeho bydliště. Stačí pouze mrknout na internet a hned uvidíte, kam se můžete za pivními lázněmi vydat.

Ceny pivních lázní

Pivní lázně je možno dostat formou poukázky na zážitek. Je to vlastně způsob, jak můžete obdarovat někoho, kdo je Vám blízký a záleží Vám na něm. Věřte, že pokud někoho ze svých blízkých tímto zážitkem obdarujete, můžete si být jistí, že to pro něj bude taková nádhera, že na něj nikdy v životě nezapomene.

Cena tohoto neskutečného zážitku bude stát zhruba od 1.600,-Kč. Jako vždy záleží na tom, kde se lázně pořádají, tím je myšleno, že je rozdíl, jdete-li do těchto lázní v Čechách, na Moravě atd. Cena se odvíjí od cen energií, vody a ostatních podstatných věcí, které jsou při chodu lázní potřeba.

Výjimkou také nejsou pivní lázně pro dva, které mohou být příjemným zpestřením života, dvou milujících se lidí. Pivní lázně pro dva se velmi hodí jako forma dárku pro výročí svatby, které oslavenci velmi rádi uvítají a je úplně jedno, jestli je to výročí pětiletého manželství či výročí zlaté svatby.

Pivní lázně jako dárek

Dnešní uspěchaná doba si žádá chvilku, kdy si můžete jen tak sednout a přestat myslet na starosti všedních dnů. Jednou z možností, jak si tuto vzácnou chvilku vychutnat je, navštívit pivní lázně. A to ať už sama, nebo se svým partnerem či nejlepší kamarádkou.

Pivní lázně jsou rozšířeny po celé republice a proto je úplně jedno, kde se právě nacházíte. Věřte, že pokud budete právě nyní chtít navštívit tento zcela originální druh lázní, najdete jej právě tam, kde se momentálně nacházíte.

Každý z nás má kolem sebe lidi, kterých si velmi váží. Ať jsou to rodiče, kterým vděčíme za svůj život, nebo prarodiče, kteří nám po celý život dávali najevo svou lásku, nebo třeba jen blízcí přátelé, se kterými se cítíme skvěle. Pro všechny tyto lidi můžeme zakoupit poukaz na pivní lázně jako na nezapomenutelný zážitek, na který budou vzpomínat do konce života.

A co Vy víte, třeba Vám poukaz na tyto lázně právě někdo z nich obstaral a najdete jej například pod vánočním stromečkem, nebo jako dárek k některému z Vašich výročí.

Proto neváhejte a pořiďte svému nejbližšímu člověku, nebo lidem návštěvu právě v těchto lázních, které jim umožní zregenerovat své tělo jak zevnitř, tak z venku. Výhodou pivních lázní je právě to, že jsou účinné a působí blahodárně doslova na celé Vaše tělo.

Stačí tedy jedna návštěvy pivních lázní za půl roku a další půlrok se budete cítit jako znovuzrození a Vaše tělo bude fungovat na dvě stě procent.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18400 (novesluzby.cz#22389)


Přidat komentář