Piercing, bodypainting a facepainting

Navštívili jste prodejní trhy a neodolali jsme nabídce facepaintingu, který zde nabízeli mladí umělci? Pro Vás, kteří netuší o čem je řeč se přeneseme do světa barev a kouzelných šťetců, kteří promění naše těla k nepoznání.

Bodypaintin a piercing

Kde využít malování na tělo? Jednak je to módní záležitost a také se náramně pobavíte. Firmy používají nahé modelčino tělo jako reklamní nosiče, zpříjemňují chvíle hostům na firemních party a večírcích. Využívá se na módních přehlídkách, výstavách v autosalonech. Dětem na nejrůznějších oslavách organizátoři připraví malování na obličej, ať je to helovým nebo maškarní ples. A piersing je dnes již naprosto běžným módním doplňkem.

Bodypainting – malování na tělo

Je také někdy doplněno i o další prvky jako jsou flitry, plastové tvary anebo přírodní doplňky, aby výsledný efekt obrázku byl dokonalý – paruky, rohy, tykadla, umělé řasy... Modelka nemá většinou horní díl plavek, ale na „dospěláckýchakcích se objevují i naprosto nahé modelky, dokonce již i muži propůjčují svá těla jako podklad pro tato umělecká díla.

Bodypainting je umění velice staré, za jeho autory se považují domorodci z Nové Guneie, kteří jej používaly pro náboženské účely. Z tohoto místa se rozšířil do celého světa. Velký rozmach začal v 60. letech, v době Hippies, nebyl ovšem konzervativní americkou společností dobře přijímán. Skutečného rozkvětu se dočkal až v 90. letech. Bodypainting má i svoje festivaly, nejznámějšího je asi World Bodypainting Festival.

Maluje se štětcem a speciálními přírodními, netoxickými barvami, které jsou snadno smývatelné vodou. Malovat lze na tvář i na jakoukoliv část těla libovolné motivy dle fantazie umělce nebo na přání zákazníků.

Dočasné tetování

Airbrush Bodypainting je rychlá metoda zdobení těla. Během dvou minut Vám odborníci na Airbrush Bodypainting vytvoří jakýkoliv motiv nebo logo v několika barvách, které za 3 dny z kůže zmizí. Dočasné tetování vypadá na kůži stejně jako tetování. Na rozdíl od tetování je Dočasné tetování bezbolestný a nezasahuje do lidské kůže. Během hodiny je možné ozdobit až 30 lidí. Dočasné tetování zvládne jakýkoliv motiv, ornament nebo i firemní logo a to v barvách, které si vyberete - černá, červená, bílá, modrá, žlutá, zelená, hnědá, fialová. Motivy mohou být například - tetovací ornamenty, čínské znaky, aztécké znaky, australské a africké motivy, draci, květinové motivy, slunce, dětské motivy, sluneční znamení , firemní loga....

Malování na obličej

Facepainting je zábavné malování speciálními barvami na obličej. Maskéři jsou schopni namalovat nejrůznější individuální přání, nebo mohou malovat podle předem domluvených vzorů. Fantazii se meze nekladou a každý se může potěšit originálním malováním. Úprava jednoho člověka trvá přibližně deset minut. Barvy jsou dermatologicky zcela nezávadné a vodou omyvatelné. Používají se vodové lehce smývatelné barvy, nebo mastné sytější barvy, které lépe kryjí a více vydrží. Facepainting lze jednoduše doplnit úpravou vlasů, zkrášlit třpytkami, hvězdičkami nebo ozdobit kamínky. Na svoji akci si můžete objednat tým maskérů nebo takto zaměřených umělců.

Nejoblíbenější malby na obličej

 • Zvířátka – kočka, motýl, tygr,
 • Avatar a spiderman, víla a indián
 • Čert, smrtka, upír a ostatní strašidla
 • Šašek, Harlekýn a August

Domácí malování - pokud si nechcete pozvat profesionála, máte šikovné ruce a chcete to zkusit, stačí navštívit specializovaný obchod, nebo v internetovém obchodě objednat barvy, štětce, šablony a doplňky a můžete začít.

Piercing

Je propíchnutí určité části těla - kůže a vložení šperku do vzniklého tunelku. Piercing má kořeny už daleko v minulosti. Prastaří indiáni jej používali jako ozdobu těl při rituálech a obětováních. Používali přitom bambus a podobný přírodní materiál. Dnes se používá chirurgická ocel, titan a zlato. Chirurgická ocel a titan se používají nejčastěji, protože se s nimi tělo dobře snáší.

Druhy piercingu

 1. Conch - piercing ušní chrupavky
 2. Erl - podkožní piercing nosu
 3. Frenulum - horizontální piercing uzdičky nad horním rtem
 4. Jazyk - piercing jazyka
 5. Labret - piercing ve střední části horního nebo spodního rtu
 6. Madonna - piercing na straně horního rtu
 7. Nostril - piercing jedné části nosu
 8. Obočí - piercing obočí
 9. Pupík - piercing pupíku
 10. Rty - piercing do rtů, nebo kolem nich
 11. Septum - piercing nosní přepážky
 12. Tragus - piercing chrupavky u vchodu do ušního kanálku
 13. Ucho - piercing do ucha
 14. Falešný piercing - piercing do ucha
 15. Genitální piercing – provádí se ženám i mužům
 16. Piercing bradavky – taktéž pro obě pohlaví

Jak pečovat o čerstvý piercing

Během počáteční fáze hojení je vpich vystaven infekci a nečistotám z vnějšku - je proto nezbytné ho čistit. Nezapomeňte, že piercing se vzhledem ke své podstatě nehojí jako jiná zranění, proto prvních 12 hodin nechte piercing v klidu - pouze jej očistěte respektive sprchujte od sekretů. Asi po 4 až 5 hodinách po provedení sejměte náplast. Je možné, že bude přítomno malé množství sražené krve, které lze snadno smýt, ale většinou je piercing čistý. Je vhodné jej osprchovat čistou teplou vodou. Během prvních 24 hodin není vhodné používat žádné desinfekční prostředky včetně mýdla.

Je jasné, že Váš nový piercing bude pár dní citlivější, takže se nebojte a vyčkejte po dobu hojení. Pokud se Vám bude zdát, že hojení trvá dlouho nebo jste o čerstvý piercing mechanicky zavadili, navštivte salon, kde jste k piercingu přišli, nebo lékaře. Rána vylučuje bílo-žlutavou tekutinu, která zasychá na náušnici – není to hnis, je to normální reakce. Nevyndavejte šperk, jedině po poradě v salonu nebo s lékařem. Čerstvě po aplikaci nového piercingu se ho nedotýkejte neumytýma rukama, nedávejte na něj kosmetické přípravky. Hojení může podpořit užívání vitaminů, naopak ho prodlužuje kouření a požívání drog a alkoholu. Občas pohněte s náušnicí ale jen čistýma rukama a dotáhněte kuličku.

Piercing - čím jej čistit

 • Slanou vodou
 • Antibakteriálními mýdly
 • Antibiotiky - krátkou dobu – Framykoin ovšem jen na lékařský předpis
 • Tea tree Oil
 • Pierce Care je speciální přípravek na čištění a hojení čerstvě piercingované kůže. Skládá se z čistého alkoholu, výtažku z heřmánku a echinacey. 70% alkohol vyčistí důkladně ránu a extrakt z heřmánku a echinacey ránu rychle a bez problému zahojí. Čistý glycerin pak chrání pokožku proti vysušení.
 • Vyvarujete se kysličníku nebo lihu – vysušuje ránu.

Falešný piercing

To je druh piercingové náušnice, která se používá ke zdobení ucha. Piercing je určen do standardní ušní dírky, ale na pohled má působit jako by ucho bylo ozdobeno typem piercingu jako je plug nebo roztahovák, tzn. velkým průměrem naušnice v roztažené ušní dírce. Piercing je vyroben obvykle z materiálu chirurgická ocel 316L nebo potažené chirurgické oceli, různých organických materiálů jako je rohovina, kost nebo dřevo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18341 (novesluzby.cz#21929)


Přidat komentář