Penziony - relaxační pobyty

Relaxační pobyty v penzionu patří mezi ty vůbec nejlepší. V dnešní uspěchané době je potřeba občas zvolnit, ne-li se úplně zastavit a odpočinout si. Takový relax v krásném a útulném penzionku nic nepřekoná.

Každý penzion, který je k tomuto účelu zařízený, má ve svém okolí nádhernou přírodu, kterou můžete podle libosti prozkoumávat. Je to krása, jen tak chodit například po lese a kochat se přírodou okolo. Pobyt je především zaměřen na odpočinek, uvolnění energetických bloků a následků stresu pomocí meditací, cvičení,tance, her, zpěvu a zábavy.

Co je to relaxace?

Relaxace je stav, kdy se v lidském těle uvolňuje celkové psychické a svalové napětí. Někdo relaxuje tím, že leží celý před televizí, jinému pomáhá pobyt v přírodě, kdy jeho tělo čerpá nové síly a nebo také práce na zahrádce či chatě. Při relaxaci lidé obvykle vykonávají činnosti, které jej baví a jsou mu příjemné. Relaxací se zbavujeme stresu a celkové únavy.

Co Vás čeká během relaxačního pobytu?

Během pobytu na Vás čekají mimo jiné masáže lávovými kameny, aromamasáže, pealing celého těla či neomezený vstup do aquacentra, finské sauny atd. Veškerá nabídka služeb záleží na tom, jak moc je penzion, který si hodláte vybrat vybaven. Některé penziony mají např. masáže či bazén mimo svou budovu, ale nebojte, většinou je to v dosahu, takže nebudete muset dojíždět příliš daleko.

Součástí pobytů v penziónech, které nabízejí relaxační pobyty jsou:

  • sauna
  • whirpool
  • perličková lázeň
  • plavecký bazén
  • relaxační místnost

Tyto penziony se většinou nacházejí v příjemném prostředí, kde je všude kolem příroda. Tato příroda Vás doslova láká k procházkám, turistice či cykloturistice. V zimě jsou kolem většinou také sjezdovky a běžecké tratě, takže vůbec nezáleží na tom, zda se pro relaxační pobyt rozhodnete v létě či zimě.

Stravování v penzionech

V penzionech, které se specializují na relaxační pobyty mají většinou vynikající kuchaře, kteří umí splnit veškerá Vaše gurmánská přání. Proto se nebojte při tom Vašem relaxačním pobytu žádat o lahůtky, které si například doma běžně nedáváte. Ani různé diety a alergie nejsou pto tyto kuchaře žádným problémem, neboť umí vařit také dietně a zdravě.

Je však dobře mít na paměti, že relaxační pobyt je tady proto, aby jste si odpočinuli a prožili pár dní zdravého žití. A k tomuto by měl být přizpůsoben také jídelníček, který by měl být lehký, výživný a zdravý. Vždyť přece moc dobře víme, že si většinou nedáváme pozor na to, co jíme a je-li jídlo, které máme rádi také zdravé.

Ubytování v penzionech

Relaxační pobyty konající se v penizonech jsou pro svůj účel většinou velmi výborně zařízeny. Pokoje jsou krásně a velmi moderně zařízeny a jejich dominantou jsou většinou velké a pohodlné postele. A pohodlná postel je, co si budeme povídat základ úspěšné relaxace a svěžího ducha.

Další věc, která na pokojích nechybí je televize s kabelovkou a DVD, také nechybí Wifi připojení na internet. Standartním vybavením je také telefon, který najdete na každém pokoji. A nechybí také sociální zařízení na všech pokojích, které mají vanu, ve které si můžete také krásně odpočinout. K tomuto účelu Vám personál nachystal na pokoj heboučký župan a měkké osušky.

Délky relaxačních pobytů a jejich zaměření

Minimální délka relaxačního pobytu je 2-3 dny. I tak málo stačí, aby jste si mohli trochu odpočinout od všedního stresu, který na Vás celé dny padá. Ale, pokud si můžete dovolit delší dobu odpočinku, je to jen dobře. Takový týdenní pobyt v krásném útulném penzionu kdesi v malébné přírodě, Vám udělá blaho na těle i na duši.

Některé penziony nabízejí dokonce relaxační pobyty, které jsou zaměřeny na určitý typ problému. Navštívíte-li některý z přímo mířených relaxačních pobytů se svým problémem, tak máte aspoň jistotu, že tento pobyt k něčemu bude a pomůže Vám zrovna ten Váš problém vyřešit, nebo alespoň trochu regulovat.

Většinou jsou to problémy typu: celulitida, nadváha, otoky končetin atd.

Relaxační pobyt v penzionu jako dárek?

Já říkám, ano! V dnešním uspěchaném světě, kdy chodíme do práce a to i v době, kdy jsme nemocní, abychom o ni náhodou nepřišli prostě nastane čas, kdy nás ty přechozené nemoci prostě jednou skolí. A pokud vidíme na někom nám blízkém, že je toho na něj již moc a potřebuje si odpočinout, vymýšlíme postup, jak to udělat, aby odpočíval, i když nechce.

Nejlepší způsob je, počkat si na čas, kdy bude co slavit a při té příležitosti mu pořídit dárkový poukaz na takovýto relaxační pobyt. Má to tu výhodu, že si tento druh dárku může vybrat, kdy se mu to hodí a také procedůry si může vybrat přesně podle svých momentálních potřeb. Uvidíte, že obdarovaný bude nadšen a Váš dárek velmi ocení.

Relaxační pobyt v penzionu pro rodinu s dětmi

Relaxační pobyt v malebném penzionu je také možnost, kterou můžete darovat formou dárkového poukazu někomu, na kom Vám záleží a chcete, aby si trochu odpočinul. V dnešní době tento druh odpočinku využívá stále více lidí, jelikož je to snad jediná možnost, jak si oddechnout a nabrat nové síly, aniž byste museli platit drahé zahraniční dovolené.

Relaxační pobyty jsou již vhodné taky pro rodiny s dětmi. Někteří z nás si nemohou dovolit ten luxus dát děti někomu na hlídání. Proto šly penziony s nabídkou ještě dále. V některých penzionech nabízejí hlídání dětí na dobu, kdy jste například na masáži či na jiné procedůře. To Vám dává možnost dokonale si vše vychutnat a vklidu prožít.

Toto je úžasná pomoc zejména pro matky na mateřské dovolené, které mají nejvíce potřebu si oddechnout a nabrat nové síly na další denní shon. Protože, ono se sice říká mateřská dovolená, ale žádná dovolená to není. Právě naopak, matky , které se starají o děti a to nejen ty malé mají každý, celý den spoustu práce.

Pokud jste tedy ještě nikdy nezkusili relaxační pobyt v nějakém penzionu, udělejte tak co nejdříve. Uvidíte, že budete mile překvapeni a Vaše duše a tělo Vám budou vděčné tak, že se budete cíti úžasně a všechno se Vám bude dařit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18394 (novesluzby.cz#22338)


Přidat komentář