PC hry a příslušenství

Člověk musí pracovat, chodit do školy, ale to není z větší strany žádná zábava, spíše naopak. Vždy je potřeba udělat něco pro naše odreagování. Jeden ze způsobů jsou hry, hračky a další. Všechny tyto věci ale nejsou pouze pro děti, ale i dospělé.

Společenské hry, PC hry

Pokud se rozhodnete si něco zakoupit, tak si musíte rozmyslet, co to vůbec bude. Řešení je spousta a nemusí se jednat pouze o tu elektronickou cestu, ale lze se dobře bavit i s ostatními, když sedíte u jednoho stolu. Máme na mysli především společenské hry, kde nejhranější jsou deskové a kartové. Jejich výčet je nepřeberný a záleží na vás, jaký žánr máte rádi. V dnešní době ovšem je více her vydáváno tou elektronickou cestou. Nejznámější asi hry na PC. Na hry ale byly vyrobeny speciální zařízení, které se nazývají herní konzole. Výroba těchto konzol začala v celku už dávno, ale postupem času se vyrábí nové generace těchto konzol, aby držely krok s moderními PC. V současné době jsou na trhu: PlayStation 2, PlayStation 3, XBOX 360, Nintendo Wii. Pak dále existují tzv. kapesní herní konzole, které slouží především na cesty, zde jsou na trhu hlavně Sony PSP a Nintendo DS. Na PC a konzole se hry ale musejí kupovat. Samozřejmě je ale z čeho vybírat. Podle žánru lze vybírat od adventur po závodní hry.

Existují další elektronické hračky, které nemají s promítáním na obrazovku nic společného. Máme na mysli RC modely, jako jsou auta, vrtulníky, letadla a další. Je možné také nakoupit roboty, které se čím dál více zdokonalují.

PC vs. Herní konzole

Pracují skoro na stejném principu, akorát herní konzole jsou jednodušší, levnější a nedá se na ní dělat tolik věcí jako na PC, přesto firmy pracují na dalších aplikacích pro tyto konzole. Hraní na PC má 2 obrovské nevýhody oproti herním konzolím. Za prvé se jedná o instalaci hry a její případné problémy. Na PC musíte hru nainstalovat, ovšem na herní konzolu nikoliv, stačí vložit CD/DVD a můžete začít hrát. Druhou ještě větší nevýhodou jsou hardwarové nároky. I když koupíte hru na PC, nemusíte mít ani zdaleka vyhráno. Hry jsou hardwarově náročnější než na herní konzole, proto musíte pravidelně svůj PC vylepšovat, což vás bude stát nemalé finanční prostředky, ovšem budete bohatě odměněni za vzhled hry. Na herní konzolu lze koupit hru a nemusíte řešit hardwarové nároky jako na PC. Výrobci tyto hry totiž ořezávají a tak nemají tolik vysoké nároky, ale jejich kvalita nebude dosahovat, jako na PC.

Pro hraní lze nakoupit spoustu herního příslušenství. Na PC se hraje převážně na myši a klávesnici, zatímco na herní konzole se hraje hlavně na ovladači. Ovladač lze ale koupit i na PC. Tím ale herní příslušenství nekončí. Za další jsou k dispozici volanty, pistole, pohybové ovladače a spousta dalšího příslušenství.

Herní konzole

Nejdříve si představme XBOX 360. Vyrábí ji firma Microsoft. Konzole má také spoustu exkluzivních her. To znamená, že na žádné jiné platformě si je zahrát nemůžete. Hlavně budeme jmenovat závodní hru Forza Motorsport 4. Hra obsahuje přes 500 reálných vozů a přes 100 variant tratí. Tato hra se asi nejvíce řadí k závodním simulátorům. Dále výborná příběhová hra Alan Wake. Jde o akční thriller, ve kterém hrajete za spisovatele, který se snaží napsat knihu, tak odjede z New Yorku do městečka jménem Night Springs. Tam ovšem začne koloběh událostí, které nikdo neočekával. Jako poslední jmenujme sérii Gears of War. Řadí se do žánru akčních her, kde proti sobě na planetě Sera bojují 3 rasy: lidé, srančata a plápolaví. Vy hrajete za lidi, kteří se snaží získat zpět svoji umírající planetu.

Pohybové zařízení

Na Xbox lze zakoupit unikátní pohybové zařízení, které pracuje na principu kamery. Zařízení se nazývá Kinect, jež snímá váš pohyb a je poté přenášen přímo do hry.

PlayStation 3 je hlavní konkurent Xboxu 360. Vyrábí ho firma Sony a stejně má také několik svých exkluzivních titulů. Za prvé, akční střílečka ze třetí osoby Uncharted (série). Poté závodní hra Gran Turismo 5, která je přímým konkurentem Forzy Motorsport 4 na Xbox. Za třetí můžeme jmenovat hru Heavy Rain, psychologický thriller s velmi ojedinělým ovládáním.

Jak Xbox 360 má pohybové zařízení Kinect, PlayStaion 3 má taky pohybové zařízení. Nejedná se ovšem o kameru, ale o pohybový ovladač, který přenáší pohyb do hry. Zařízení se nazývá MOVE.

Herní konzol, která už není takovým konkurentem pro Xbox a PlayStation, vyrábí firma Nintendo. Jmenuje se Wii. V ruce máte 2 ovladače, které také mají pohybový senzor. Hry se hrají především pohyby vašeho těla, výjimečně pouze ovladačem bez pohybu.

Kapesní herní konzole

Jsou k dispozici také kapesní herní konzole, jež vyrábí i Nintendo. Nejnovější výtvor se jmenuje 3DS, na kterém lze zapnout 3D efekt a nemusíte mít přitom speciální brýle. Firma Sony vyrábí svou kapesní konzolu, která se nazývá PSP. Na konzolu lze zakoupit spousta her, jež jsou k dispozici jak na PC, tak na herní konzole, ovšem vzhledem ke svým rozměrům a menší výkonnosti, musí být hra upravena tak, aby splňovala nároky a šla bez problémů pustit.

Společenské hry

Tyto hry se dělí na deskové, stolní a karetní. Lze je hrát kdykoliv a kdekoliv. Jsou výborné na cesty a na pobyty, kde není k dispozici elektřina. Z deskových her lze jmenovat asi nejznámější, Člověče, nezlob se, za dále dáma, šachy, hadi a spoustu dalších. U karetních her se volí hry podle karet. S pokerovými kartami lze hrát poker, blackjack atd. S mariášovými kartami si lze zahrát např. prší, zelenou louku a další. Lze zakoupit i speciální karty na kvarteto, nebo speciální hrací karty.

RC modely

Toto zboží se dělí hlavně podle druhu a podle měřítka. Existuje nepřeberné množství měřítek. Ovšem podle druhu se dělí na automobily, vrtulníky, letadla, tanky a lodě. Tyto modely mohou být levné, nebo je lze zakoupit za vyšší cenu, kde budete žasnout nad jejich kvalitou. U kvalitních modelů lze vyměnit karoserie, tlumiče (u aut), kola, vrtule a další. Tyto modely jsou už neuvěřitelně detailní. Na RC modely se používají speciální dálkové ovladače, které podle použité techniky, jsou schopné dosáhnout neuvěřitelných dálek od samotného modelu. Velký dosah signálu je velice důležitý u letadel a vrtulníků. Podle situace i u lodí a aut.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18426 (novesluzby.cz#23042)


Přidat komentář