Nehtová modeláž a rekvalifikační kurzy v Plzni

Mít krásné nehty chce jistě každá žena. Ne však každá má ten dar, mít je perfektní od přírody. Navíc nám hezké ruce ničí voda a ještě více saponáty. naštěstí dnešní doba nabízí řešení i v takových případech - gelové nehty.

Upravené nehty jsou důležité

Stěží bychom na světě našli ženu, která by nechtěla mít pěkné nehty. Pěstěné a upravené jak ruce, tak nehty jsou vizitkou každé dámy. Ruce jsou totiž tím, co ze sebe především prezentujeme při kontaktu s lidmi - ruce podáváme při zdravení, máváme apod. Jenže většina z nás nemá takové štěstí, aby její nehty byly pevné, lesklé a rovnoměrně dlouhé bez jakých kolik vad, jako je velmi časté třepení, bílé skvrny a záděry. Na kráse nehtů ubírá také denní mytí nádobí, víkendový úklid, nebo jarní mytí oken.

V minulosti byly krásné nehty doménou bohatých

Není tomu tak dávno, co krásné nehty byly doménou bohatých paniček - mít pěstěné nehty znamenalo na přelomu 19. a 20. století být majetný, neboť** pouze žena bohatého muže si mohla dovolit nepracovat** a tudíž mít krásné nehty.

A i když dnes tento význam krásné nehty nemají, všechny je mít upravené a obdivované mít chceme.

Jak na dokonalé nehty dnes?

Naštěstí žijeme v době, která hýří trhem s nepřebernou nabídkou výrobků a kosmetické produkty a služby nejsou samozřejmě žádnou výjimkou. Díky tomu můžeme mít krásné nehty v cuku letu a za solidní peníze.

Vybírat lze z umělých, tzv. klasických nehtů, ty jsou však pouze krátkodobé, a i když jsou levné, aplikujeme si je sami, obvykle se odlepují a rozhodně nejsou určeny na dlouhodobé nošení.

Na dlouhodobé nošení jsou určeny právě nehty umělé, nejčastěji gelové. Lze se setkat i s akrylovými, porcelánovými anebo pryskyřicovými.

Gelové nehty jsou nejoblíbenější

Gelové jsou však stále daleko nad jinými v žebříčku oblíbenosti. A to hned z několika důvodů. Jsou totiž velice dobře přilnavé k původnímu nehtu, navíc jsou velmi pružné. Svojí konzistencí jsou gelové nehty velmi podobné nehtům přírodním, takže nemusí být k rozeznání. Další důležitou výhodou je to, že technika aplikace gelových nehtů je poměrně šetrná a nezatíží nehet tak, jako jiné druhy umělých nehtů. Zpevnění gelových nehtů se provádí pomocí UV lampy, takže technika je šetrná i k lidem přecitlivělým, tzn. astmatikům a alergikům s přecitlivělostí a na technické látky. Po aplikaci nehty nezapáchají, jak je tomu například u nehtů akrylových.

Cena nehtové modeláže

U gelových nehtů je skvělé i to, že pokud má klientka nehty pouze slabé, jinak velice hezké, stačí je tenčí vrstvou gelu pouze zpevnit. Co je možná pro některé ženy nevýhoda, u gelových nehtů je to, že s aplikací musí nutně navštívit odborníka. Zas na druhou stranu se jednou za čas nechat operovávat je jistě na místě. Zvláště, když při představě, co všechno běžná žena v dnešním světě musí stihnout – práce, děti, manžel, koníčky, práce doma, vaření, úklid, do toho oslavy, narozeniny, navíc Vánoce, Velikonoce apod. Stres se tak snadno odbourá při relaxaci a příjemném posezení u manikérky.

Pokud jde o cenu, počítejte při první návštěvě se** zhruba 600 Kč,** na doplnění, které chodíte jednou za tři až čtyři týdny pak s částkou cca 400 Kč.

Ovšem toto je pouze základní cena na aplikaci klasických gelových nehtů. Je sice pravdou, že většina studií zdobení a různé designy provádí zdarma, v rámci nehtové modeláže, jenže někde se zdobení cení zvlášť. Proto je dobré se službami salónu seznámit.

Průběh akreditovaných kurzů nehtové modeláže **

**


Kurzy probíhají individuálně, po dohodě s lektorem, což je jistě výhoda. Ze stejného důvodu je pak počet absolventů v jednom kurzu nejednotný, ale nikdy ne vysoký. Lektoři se věnují všem školencům tak, jak je potřeba. Počet hodin a cena se stanovuje na základě dosaženého vzdělání uchazeče. Pokud má zájemce pouze základní vzdělání, stráví ve školícím středisku 280 hodin a kurz ho bude stát 9.800 Kč, kdežto zájemce se středoškolským vzdělání zaplatí o tři tisíce méně, tudíž 6.800 Kč a čas strávený na kurzu se mu oproti uchazeči se základní vzdělání zkrátí na polovinu, tedy 140 vyučovacích hodin.

Veškeré potřebné materiály pro školení jsou zahrnuty již v ceně kurzovného a uchazeči je obdrží na zahájení kurzu. Školné se platí buďto dopředu, anebo při zahájení kurzu. Je však nutné předem zaplatit alespoň 20 % z ceny kurzu nejpozději 10 dní před zahájením školení a to pro rezervaci místa v kurzu. Kauce není vratná, je buďto součástí kurzovného, anebo pokud uchazeč neabsolvuje školení, propadá.

Výuka kurzu probíhá v rozdělení na teoretickou a praktickou část.

V teoretické části kurzu se uchazeči dozvědí:

 • o historii a dějinách nehtového zdobení, manikúry
 • dále jak pečovat o ruce
 • také něco o první pomoci, v případě potřeby
 • a zdravovědě
 • nesmí chybět ani hygiena a její zásady
 • a nakonec jako téměř všude – psychologie

Praktická část je pro většinu mnohem zajímavější a její náplň je pro manikérky a nehtové modelářky o něco málo důležitější.

Obsahuje totiž:

 • práci s gely
 • lepení typů na přírodní nehet (typ v tomto slova smyslu znamená umělý nehet)
 • práci s pilníkem a jak správně pilovat nehty, také jaký je rozdíl mezi pilováním umělých a přírodních nehtů
 • jak správně nanášet lak a vůbec zásady správného lakování
 • a nakonec klasická manikúra, tedy kompletní ošetření přírodního nehtu

Po absolvování kurzu a úspěšném složení závěrečných zkoušek získají uchazeči platné osvědčení o absolvování kurzu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18418 (novesluzby.cz#22562)


Diskuze a zkušenosti

Michaela Murárová | 15.07.2012 17:48
Re: Nehtová modeláž a rekvalifikační kurzy v Plzni Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kurz nehtové modeláže. Jsem velmi pracovně vytížená, mám trochu problém s časem. \\v jakých časech kurzy probíhají? Bohužel mohu vždy brzy ráno max. do 8:30, pak po 18:00, o víkendech kdykoliv. DěkujiA

Miroslava Raimanová DiS. | 16.07.2012 18:45
Re: Nehtová modeláž a rekvalifikační kurzy v Plzni Dobrý den, měla bych zájem o kurz modeláže gelem, jen bych potřebovala vědět nejbližší termín zahájení a kdy bude probíhat výuka.Jsem odkázaná na bus nebo vlak.Potřebuji sebou nějakou slečnu jako model? Předem moc děkuji za odpověď Raimanová. mail: mirka.raimanova@centrum.cz Tel: 724102069

Marie | 26.09.2016 11:58
Dobrý den, s vyucnim listem bych chodila 140 hodin? DEKUJI

Ludmila | 07.07.2017 14:50
Dobrý den,zajímal by mě nejdřívější termín zahájení kurzu nehtové modeláže gelem.děkuji mail: lidunkakovacova@seznam.cz


Přidat komentář