Náhrdelník nejen do společnosti

Ozdobu krku si mnozí z nás představují jako doplněk spíše na večer. Přes den pak maximálně něco decentnějšího. Ale ne, i ve světle dopoledních a odpoledních hodin můžete vyjít z domu s masivnějším náhrdelníkem. Poradíme vám jak.

Stačí stříbro nebo zlato

Náhrdelník nemusí nutně obsahovat blyštivé kameny nebo jiné komponenty. Stačí si vzít řetízek z kvalitního kovu. Vybírejte podle svého naturelu. Jemným typům sluší decentní náhrdelníky, které mohou být jak jednoduché i víceřadé. Ty můžete nosit i ve spirálovité podobě, což při kombinaci více barev působí velmi efektně. Poohlédněte se i detailně na zpracování jednotlivých spojů, nemusí se jednat o pravidelný dezén oček. Střídání tvaru a velikosti způsobí elegantní a luxusnější efekt. Náročnější obměnu pak představují náhrdelníky, jež jsou tzv. pásovitého tvaru. Tento typ se ale hodí už spíše na honosnější akci nebo přímo na večer.

Nápadný přívěšek vás charakterizuje

I na denní nošení lze vzít efektní kámen. Dokonce je to i vhodnější než na večer, protože jeden výrazný prvek, který není rozložený po celém vašem krku, nepůsobí tak násilně. K večerní toaletě je pak lepší si vzít něco symetričtějšího. Na den si tak můžete dovolit i vysoce lesklé kameny jako jsou zirkony nebo speciálně broušené komponenty, jejichž lomy hází efektní odlesky. Stejně tak si můžete vzít i diamanty, nutno však podoktnout, že v tomto případě se jedná spíše jen o drobné kamínky. Budit na ulici pozornost drahým klenotem je pro některé nenechavce přeci jen až příliš velké dráždidlo.

I obyčejné korále vás oživí

Nejen vysoce lesklé kameny patří ke šperkům. Můžete si vzít i polodrahokam, který se vám líbí anebo sáhnout po nerostu, který konvenuje vašemu měsíčnímu znamení. Jako komponenty stačí i běžné perle, které většinou také nejsou tak lesklé. O to větší množství použitého materiálu a tím tedy i zajímavější motivy můžete využít. Zkuste obléknout náhrdelník o více řadách. Ten je pak doplněn korálkovými komponenty jako jsou lístky nebo slzičky a jako přívěšek může být květina zhotovená právě z takto tvarovaných perlí.

Náhrdelník jako první pomoc

Mezi další výrazné obměny náhrdelníku patří i kombinace kovu a kůže. Přesněji stříbro nebo takto obdobně zbarvený kov a černá kůže. Působí to decentně a zároveň elegantně. Mezi oblíbené motivy patří tvary a´la žiletka, na které je vyobrazeno motto, měsíční znamení nebo čínský znak. Ti, kteří vládnou spíše latinkou, by si ale měli dopředu zjistit, jestli daný symbol opravdu znamená to, co v překladu obal nabízí. Stačí jeden tah jinak a význam může být jiný. Jiným a užitečným motivem bývá ještě tabulka základních informací na druhé straně přívěšku. Zde si mimo jiné můžete doplnit svoji krevní skupinu, což se vám případě nehody může hodit.

Jak nosit nápadný klenot?

Máte chuť na opravdu výrazný doplněk, jež si můžete vzít i přes den? Pak pamatujte na jednu věc. Pokud bude váš šperk matný, tak nevadí, když jej oblečete i za denního světla. Jen vaše oblečení neposkládejte už z více barev. Pokud máte jeden výrazný prvek, nepoutejte dále pozornost. K těmto příležitostem se tak hodí jednak klasická černá nebo bílá a dále přírodní tóny. Fosforeskující barvy raději vynechte, i když samozřejmě záleží na příležitosti a na tom, jak na vás celkový model bude působit.

Pokud tápete, které artikly jsou opravdu nápadné a lze je vzít i v jiných než večerních hodinách, tak se zkuste podívat do obchodů se suvenýry. Ty totiž nabízejí šperky, které vypadají trošku jako díla zručného mistra. Florální motiv nabarveného kovu, který zcela zakryje váš dekolt, zdobí jen pár kamínkových komponentů. I zde jednejte s citem. Pro decentnější doladění vašeho oblečení si šperk vezměte k roláku nebo jinému topu, který podloží onen doplněk. Na těle samotném už pak ozdoba působí slavnostněji. Toto pravidlo platí v podstatě pro všechny masivnější šperky, protože takto se šperk bere jako součást modelu. Oproti tomu na těle už působí jako slavnostní klenot, kterým se chcete blýsknout.

Na večer se už blýskněte

Dostáváme se k slavnostním okamžikům. I zde si ukážeme pár pravidel, co nosit a čemu se raději vyhnout. Předně, co už bylo zmíněno. K večerním šatům si většinou neberte klasické řetízky s nápadnými přívěšky, které celkový dojem zbytečně tříští. Když už kámen, tak se sem hodí aplikace několika zasazených komponentů do kovu. Nehodí se ani klasické bižuterní korálky, které působí až moc obyčejně a na podobné příležitosti se nenosí. Jedinou přípustnou variantou je obměna v podobě navlečených perlí, které mají speciální brus a více se lesknou.

Mezi oblíbené večerní náhrdelníky patří typické štrasové doplňky, které mají tradici už několik desítek let. Jedná se o drobné a velmi lesklé čiré kamínky zasazené do stříbrného základu. Jednotlivé miniaturní spoje dávají dohromady specifický tvar, který většinou konvenuje i případnému náramku nebo náušnicím, které jsou dodávany i v setu. Tyto šperky evokují určitou ušlechtilost, protože jejich podobu můžeme přirovnat ke korunkám, které nosí princezny či královny.

Netradiční materiály

Na závěr se podíváme i na náhrdelníky, které běžně neseženete, ale o to více budete originálnější. V různých designshopech, ať už kamenných nebo internetových, seženete skvostné kousky, které samy o sobě budou stačit jako výrazný prvek vašeho modelu.

Co třeba ozdoba krku z vlny nebo látek? Plstěné nebo látkové pruhy ve výrazných barvách vás rozveselí a i na ostatní budete působit sympatičtěji. Obdobně kolorovaně se vyrábí i doplňky z papírové drti, zde si ovšem musíte dávat pozor, aby se nenamočily. Jiným a u nás nepříliš používaným materiálem je gumová pryž. Z jednotlivých plátů se tak vyřezává celý náhrdelník s různými ornamenty, který na krku působí velmi efektně. Další oblíbenou výchozí surovinou je hmota zvaná fimo. Pokud máte trochu šikovné ruce, můžete si z této modelíny, která po zapečení v obyčejné troubě nebo uvaření ve vodě ztvrdne, vytvořit šperk podle vašich představ. Všechny tyto produkty nehledejte v obchodních domech. Zkuste zabrousit na internetové stránky s výrobky kreativních umělců nebo zajděte do alternativních obchodů. Když si vezmete něco netypického, budete středem pozornosti a obdivu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18369 (novesluzby.cz#22164)


Přidat komentář