Náhradní díly a autodoplňky on-line

Každý dopravní prostředek se skládá z dílů a žádný poškozený dopravní prostředek se neobejde bez náhradních autodílů. Vybírejte náhradní díly a autodoplňky přehledně, pohodlně a levně z domova cestou internetové prodejny.

Náhradní díly a autodoplňky on-line

Sháníte náhradní díly a autodoplňky na své auto a nevíte na koho se obrátit, abyste si mohli být jisti kvalitou a dobrou cenou? Internetové obchody nabízí velký výběr nejrůznějších dílů. Můžete nakupovat náhradní díly převážně těch nejrozšířenějších automobilových značek. Můžete vybírat např. přední a zadní nárazníky, přední a zadní blikače, chladiče vody, klimatizace, světla, zpětná zrcátka, kapoty, čela, ramena a mnoho dalšího.

Přední a zadní blikače

Blikače u vozidla představují velmi žádaný produkt zejména pro tuning a styling vašeho auta. Pokud chcete, aby bylo vaše vozidlo nepřehlédnutelné a opravdu originální, pořiďte si na něj originální blikače. Kupovat můžete jak přední, tak i zadní čirá světla nebo boční blikače. U výběru vždy hleďte na to, aby se hodili k vašemu autu a k celkovému designu vašeho auta. Blikače udělají na vašem autě hodně a můžou se stát opravdu luxusním doplňkem vašeho luxusního auta. Záleží na vás, jakým firmám a značkám dáváte přednost a podle toho objednávejte zboží. Jestliže v internetové prodejně nenaleznete blikače, které žádáte, obraťte se na prodejce. Tito budou jistě schopni díky vybudované síti dodavatel rychle vyhovět vašim požadavkům.

Světlomety

Světlomety jsou v zákoně č. 361/2000 o silničním provozu nazývána jako dálková a potkávací světla. Pro tyto se používá obecný termín světla. Pro světelná zařízení na vozidle se vyžaduje homologace a je možné je používat pouze ve stanoveném počtu a druhu a také předepsaným způsobem. Pokud světlomety vozidla způsobují oslnění, není možné je používat. Světla pro denní svícení představují taková speciální světla, která jsou určená pro zvýraznění vozidla během jízdy v případě, že je snížená viditelnost. Světla pro denní svícení nevytváří na rozdíl od potkávacích světel světelný kužel, ale rozptýlené světlo, díky kterému je používané motorové vozidlo dostatečně viditelné v provozu a je pro lidské oko příjemnější.

Světlomety také představují nižší energetickou náročnost a zaručují tak úsporu paliva a ekologičtější provoz. Na našem trhu se vyskytuje nepřeberné množství těchto světel. Pokud si nevíte s výběrem rady, stačí se zeptat odborníků, kteří vám poradí s ohledem na vlastnosti vašeho vozidla a na vaše finanční možnosti.

Elektrická zařízení motorových vozidel

Zdrojem elektrické energie, co se týká motorových vozidel, je akumulátorová autobaterie. Tato je dobíjená pomocí generátoru. Ve vozidle se může nacházet pouze jedna palubní elektrosíť, nebo více na sobě nezávislým sítí, které mají samostatný zdroj a které mohou mít různé napětí. Elektroinstalace v motorovém vozidle je tvořena vodiči, mechanickými kontaktními prvky, jako jsou spínače, přepínače a vypínače, a jištěním, což představují pojistky a jističe. Základním úkolem elektrické soustavy, tedy akumulátoru, je, aby poskytla potřebnou energii důležitou ke spuštění spalovacího motoru a pro jeho zapalovací soustavu, pokud je motor zážehový.

Elektroinstalace je nutná také pro osvětlení a pro ovládání osvětlení. Elektricky mohou být poháněná palivová čerpadla, servomotory stěračů, otevírání oken, dveří, polohy, sedadel, zrcátek, volantu, skládací střechy, aj. Okna, ale i dveře, můžou být vybaveny detektory, které zajišťují ochranu proti sevření. Elektrickou energii samozřejmě můžou odebírat i klimatizace, palubní počítač, palubní přístroje, asistenční systémy, jako je tempomat či parkovací systém, ale také informační systémy.

Klimatizace

Klimatizace představuje takové zařízení, které slouží pro úpravu vzduchu v dopravních prostředcích. Klimatizace pracuje na principu nasávání venkovního vzduchu, který následně filtruje, upravuje jeho teplotu a vlhkost na požadované hodnoty a s pomocí ventilátoru dopravuje takto upravený vzduch na příslušná požadovaná místa. Klimatizace automaticky udržuje stále podmínky bez ohledu na to, jaké jsou venkovní teploty a vůbec celkové prostředí.

Stěrače

Stěrače jsou zařízení, která umožňují zajištění výhledu v zorném poli řidiče. Stěrače pracují tak, že stírají nečistoty ze skla, které brání ve výhledu. Jsou konstruovány především pro odstranění vodní vrstvy ze skla a používají se zpravidla na čelních sklech dopravních prostředků, jako jsou automobily, autobusy, drážní vozidla, letadla, lodi, aj.

Funkce stěrače

Každý stěrač je složen z převodového mechanismu a ze stíracích ramen. Tyto ramena jsou vybaveny přítlačnými pružinami a z kontaktní strany stíracími gumovými pásy. Rameno je zpravidla na jednom konci připevněno u okraje okna hřídeli a pohybuje se kývavými pohyby. U některých stěračů bývá základní poloha vodorovná a úhel jeho stírací lišty se mění s úhlem celého pohyblivého ramene. U některých typů stěračů je jejich poloha svislá a kyvné rameno jí pohybuje převážně vodorovným směrem. Ruční stěrače můžete ručně odklopit a můžete tak důkladně umýt čelní sklo. Stěrače fungují na elektrickém pohonu s mechanickým přenosem sil. Pohon může být ale také pneumatický. Výjimečně mají stěrače pohon manuální. Rychlost stěrače i frekvence stírání je nastavitelná a může se používat i intervalový spínač. Zařízení může být vybaveno dešťovým senzorem, což znamená, že se frekvence stírání přizpůsobí padajícím kapkám nebo vydatnému dešti.

Osvětlení motorového vozidla

Osvětlení motorových vozidel je tvořeno světlomety a ostatními světly. Podle funkce se rozlišují světla potkávací, dálková, zpětná světla, mlhová světla, obrysová světla, výstražná, směrová, brzdová světla, světelná houkačka, osvětlení přístrojů, denní osvětlení, vnitřní osvětlení, a osvětlení při otevření dveří.

Na závěr

Ať už hledáte jakýkoliv náhradní díl do vašeho auta nebo autodoplněk, vždy se raději poraďte s někým, kdo je v dané oblasti zkušený a má dostatečné znalosti, než abyste zakoupili výrobek, který nebude vyhovovat vašemu autu, nebude na něj sedět nebo nebude vůbec funkční ve spojitosti s vašim dopravním prostředkem. Proto než si něco objednáte, raději se zeptejte odborníka a ověřte si u něj, že máte v plánu zakoupit přesně to, co skutečně hledáte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18427 (novesluzby.cz#23086)


Přidat komentář