Módní lodičky - jaké si vybrat?

Lodičky, tedy boty na podpatku, dělají ženu ženou. Ne sukně, kterou se dámský šatník liší od pánského. Právě ona bota totiž tím, jak nohu pozvedne, tak ji udělá krásnou, byť je trochu křivější nebo silnější. Jaké lodičky si můžete vybrat?

Boty na podpadku - ženská zbraň

Když se podíváte na ženu, která má sukni a její nohy se skvěle vyjímají v botách na podpatku, tak ať jste žena či muž, jistě oceníte, že ona dáma působí žensky a svým způsobem i svůdně, což by se v mokasínách spíše nestalo. Nádech erotična pak nabízejí klasické lodičky s jehlovými podpatky, ale i silnější podpatek z vás udělá dámu. Vyberte si, co se pro vás hodí nejlépe a v čem se budete cítit dobře.

Jak vypadá dámská lodička?

Předně, lodička je uzavřená bota. Pokud máte páskovou botku na podpatku, tak už se bavíme o sandálcích. Lodičky pak mohou být, vzhledem k délce podpatku, různě vysoké, mohou být s kulatými, špičatými nebo hranatými špičkami. Zejména posledně jmenovaná charakteristika je cyklickým trendem. Každou sezónu nebo dvě drží prim určitě tvarovaná špička. Nadcházející sezónu povede ta kulatá.

Jaké boty neškodí nohám?

Všeobecně se ví, že boty na podpatku nejsou z ortopedického hlediska zrovna ideální, proto jejich nošení občas prokládejte i s jinými botami. Tak jako tak, v botě se musíte ale cítit dobře, nošení se nemá vydržet pod heslem „pro krásu se musí trpět". Až si budete zkoušet botu, tak v ní chvilku setrvejte a projděte se. Pokud vám bude sedět a budete se cítit dobře, tak můžete zvažovat koupi. Jakmile se vám ale nebude něco líbit, nečekejte, že se to delším nošením zlepší. Vybírejte jinde.

Protože jsou ženy, které mají ortopedické problémy, jako například vystouplé klouby, tak ty by se měly řídit alespoň základními principy. Samozřejmě, že nejlepší by byly tvarované nízké boty, ale protože lodičky se občas musí někam vzít, tak si vybírejte ty ortopedicky vhodné. Pro problémy s klouby se proto vylučují boty, které se ke špičce zužují.

Zhodnoťte, jakou výšku podpatku snesete. Nemusíte nutně klopýtat na jehlách, stačí méně centimetrů. Ostatně, až přílišné rozměry podpatků někdo považuje za až moc provokativní. Zvolte si také tloušťku podpatku. Všeobecně se má za to, že širší podpatky podporují stabilitu a tudíž se v nich chodí lépe. Jsou ale ženy, které si spíše pochvalují jehlové podpatky, protože jsou méně patrné a nadzvednuté noze při chůzi tolik nepřekážejí jako široký klín.

Z jakého materiálu jsou lodičky

Lodičky vypadají vždy elegantně. Liší se však materiálem.

Klasické lodičky z kůže

Kožená černá obměna bot se špičatou špičkou a na podpatku. To je klasika. Kůže je však vděčným materiálem. Je to elegantní materiál, který většinou není příliš zdobený, takže ji lze považovat za konzervativní variantu. To platí o pravé kůži. Pokud máte imitaci, třeba hadí kůži, tak už jste trošku v** divočejší formě lodiček.** Pořád se ale může jednat o elegantní botu, která se hodí na zahradní slavnost. Rovněž jsou oblíbené i jiné zvířecí motivy, třeba tygří botičky, kterými ženy často dráždí své partnery. Ano, i pro tyto příležitosti si dámy kupují příslušné boty, které by normálně nevytáhly ven.

Lakované lodičky

Obměnou klasické kůže jsou i lakované boty, které působí velmi elegantně, i když někteří tento druh bot řadí do minulého desetiletí, ne-li ještě dál. Ovšem lakovaná obměna bot s kulatou špičkou, trochu širší podrážkou a podpatkem je výsostným kouskem, který si některé ženy koupí, a pak se na ně chodí dívat do skříně. Tento typ bot je stále proto moderní. Zkuste lakovky, jejichž dezén je doplněn prvkem v barvě kovu. Nebo kombinace s leopardím motivem je také hodně moderní.

Látkové variace lodiček

S látkou se dá bohatě experimentovat, proto se tento typ bot často vyznačuje zdobností. Květinové, vícebarevné nebo plasticky výrazné boty s různými sponami. Jednotlivé látky jsou tvarovatelné, proto se můžeme setkávat s různými mašlemi na botách či s krajkovými vsadkami, které působí elegantně.

Velmi elegantní a zároveň neotřelý materiál je semiš. Zejména tmavé obměny působí jemně a hodí se například do divadla či podobné významné akce.

A pokud jsme se u kůže zmínili o lakovaných materiálech, tak obdobným lesklým motivem se u látek pyšní satén. Ten působí dobře jak na tmavých, tak na světlých botách, kde vyniká třeba v metalových barvách.

Barvy a vzory dámských lodiček

Zde si designéři opravdu vyhrají. Již nestačí klasika jako jsou květinové motivy, trendy barvy nebo zvířecí vzor. Ten například na některých lodičkách je doveden k dokonalosti a boty jsou opravdu osrstěné. Co bude módní letošní sezónu?

Plastičnost lodiček

Zde si designéři opravdu vyhrají. Již nestačí klasika jako jsou květinové motivy, trendy barvy nebo zvířecí vzor. Ten například na některých lodičkách je doveden k dokonalosti a boty jsou opravdu osrstěné. Co bude módní letošní sezónu? Různé aplikace. Korálkové komponenty, které jsou pečlivě vyskládány do daného vzoru, vytvoří dokonalou plastičnost botu, kterou budou všichni obdivovat. Můžete si vybrat decentní vzory anebo zkuste být za módní ikonu a zvolte boty, které připomínají jakýsi mořský útvar.

Flitry dělají boty pro Popelku

Pamatujete na střevíček Popelky? Často je zobrazován jako třpytící se bota, v jedné pohádce byl dokonce vykreslen jako skleněný střevíc. Klasicky skleněná bota by asi nebyla praktická, ale oslňujícího lesku dosáhnete pomocí flitrů. Těmi jsou vykládané buď celé boty, nebo jsou bohatě zdobená jen některá místa boty a vypadá to velmi efektně.

Punkový styl lodiček

Když jsme výše zmínili trend korálku, tak stejně se letos budou nosit na botách i různé bodce. Ne, že by okolo řemínku byly ty klasicky punkové kužele, ale přímo celá bota může být poseta drobnými bodlinkami či plíšky.

Trendy barvy lodiček

Jaké barvy se letos budou nosit?

Stejně jako u oblečení se budou nosit základní odstíny barev. Obyčejná modrá, červená, zelená nebo hnědá. Zároveň se objeví i metalové barvy, zejména zlatá.

Bude se nosit kulatá špička lodiček

Bylo už prozrazeno, že se bude nosit převážně** kulatá špička.** Protože ale jsou ženy, které inklinují k jednomu tvaru, tak není prohřešek ani klasická špička. Co se týká hranatých bot, tak i ty jsou povolené, protože svým tvarem konvenují ženám, které mají širší chodidlo. Vyhýbejte se typu tzv. kačenka. To je špička, která se zužuje, ale končí malou hranou, nikoli klasickou špičkou.

Nezapomeňte na podrážku lodiček

Co je ojedinělé? Jeden francouzský výrobce obuvi přišel s něčím revolučním, co nikoho do té doby nenapadlo. Značka Loboutin má dokonce patent na červenou podrážku a pokud uvidíte luxusní botu s tímto zabarvením spodku, můžete si být jisti, že se jedná o jednu značku. Protože ale výrobci levnější obuvi jsou pružní, tak už se objevují červené podrážky i na jiných botách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18402 (novesluzby.cz#22397)


Přidat komentář