Masérské a regenerační služby v Brně a okolí

Řekněte sami, co může být příjemnější než se nechat hýčkat v podobě masáží? Zvláště ke konci roku celá řada z nás v práci finišuje a v domácnosti pak uklízí a peče cukroví. Není se pak čemu divit, že se cítíme unaveni a bolí nás záda.

 

Nejlepší je prevence. Jenže kdo z nás si pravidelně vyhradí čas, aby si zašel k profesionálnímu masérovi? Pokud se však již Vaše tělo ozývá a nechce se Vám polykat prášky proti bolesti, zvažte ozdravnou a uvolňující masáž. Jste-li z** Brna**, či plánujete cestu do Brna, ať už za účelem nákupů, nebo pracovní cesty, pak Vám můžeme dát tip na firmu Olena Tyupa.

Masérské a regenerační služby v Brně a okolí

Námi doporučenou firmu najdete na adrese Jihomoravské náměstí 1098/1, 627 00 Brno-Slatina, konkrétně pak v OD Albert, 3. patro. Olena Tyupa nabízí masérské, rekondiční a regenerační služby, včetně permanentního make-upu a jednoduchého tetování. Budete-li se chtít svěřit do jemných a přesto zkušených rukou, které Vás zbaví bolesti, napětí a stresu, pak se můžete objednat na e-mailu sedmikraskaty@seznam.cz .

Regenerační služby - Brno

** ** Klasické a relaxační masáže

Zvažujete, zda se objednat na klasickou, nebo některou z relaxačních masáží. Pak Vám možná v rozhodování pomohou následující řádky. Kromě toho, nikde není psáno, že byste si nemohli dopřát více masáží, třeba jeden týden klasickou, další pak relaxační. Trocha toho rozmazlování je rozhodně třeba. A v mnohých případech se již o rozmazlování, jako takové, nejedná. Naše tělo si totiž kolikráte doslova zhuntujeme nesprávným sezením, stáním, nošením nákupních tašek apod. Pokud je to i Vás případ, pak Vám masáž přinese nejen psychické, ale také fyzické uvolnění.

Relaxační masáž

Klasická masáž

Sužuje Vás často bolest hlavy, nebo dokonce migréna? Cítíte, že máte zatuhlou šíji, krk? Věnujete se intenzivněji nějakému sportu? Podáváte poslední dobou zvýšený pracovní výkon? Pokud jste si odpověděli na některou, či dokonce většinu otázek kladně, pak se určitě objednejte na klasickou, neboli švédskou** masáž**.

Baňkování

Pro chladnější jarní, podzimní a zimní období je vhodné tzv. baňkování. Možná Vám ten, kdo byl na baňkování, ukázal, jak má „ozdobená“ záda kulatými tvary, jakoby od skleniček. Není se co divit, že jste se pak mohli zhrozit a říci si, že na baňkování Vás nikdo nedostane. Baňkování však není nijak bolestivé. Je možné se přímo objednat na jemné baňkování. A ony kolečka vznikají z důvodu podtlaku. Můžete si být jisti, že ono ozdobení z Vašich zad rozhodně vymizí.

Báňkování

Výhody baňkování

V čem je tak jedinečná metoda baňkování a právě v chladném období? Především Vás účinně prohřeje, a to do hloubky. Další z výhod je, že maximálně uvolní Vaše zatuhlé svalstvo. Po baňkování můžete pociťovat, že jsou Vaše svaly výrazně uvolněnější. A tak je po baňkování dobré rovnou přistoupit k jemné masáži. Kombinace baňkování a masáže zajistí, že se masér dostane i k hluboko uloženému svalstvu, ne jen na povrch a těsně pod kůži.

Princip baňkování

Již jsme si řekli, že ony červená kola jsou od baněk. Povětšinou Vám masér přiloží na záda šest těchto baněk. Vedle zad Vám však také může ošetřit zadeček, zadní stranu rukou a nohou. Záleží na vzájemné domluvě a Vašich zdravotních potíží. Baňky jsou před přiložením nahřáté, či se „jen“ při přiložení stlačí. A jak dlouho máte baňky přiložené? Je to velmi individuální. Může se jednat o jednu minutu, ale třeba také dvacet minut.

Pro koho není baňkování vhodné? Především v případě, kdy Vás trápí křečové žíly. Pokud byste například chtěli ošetřit zadní stranu nohou, ale na nich budete mít křečové žíly, pak to možné s největší pravděpodobností nebude. Baňkování také není vhodné, když budete mít v místě budoucí aplikace otevřené ranky.

Dornova metoda

Pokud přicházíte k masérovi již s tím, že Vás trápí bolesti v oblasti beder, kostrče, kříže, pak Vám, podle zhodnocení Vašeho zdravotního stavu, možná doporučí tzv. Dornovu metodu, místo švédské masáže.** Dornova metoda** je však využívána nejen ve výše uvedených případech. Je doporučována také, když Vás například sužuje stálá, či opakovaná bolest hlavy, migréna, nízký krevní tlak, vysoký krevní tlak, tenisový loket aj.

Dornova masáž

 

Princip Dornovy metody

Dornova metoda se ani tak nezařazuje mezi masáže, jako spíše mezi regenerační služby. Při této metodě se masér, terapeut soustřeďuje na ruce, nohy, krk, trup. S jednotlivými, vyjmenovanými částmi těla různě pokývává a poté jemně a současně rychle trhne. Je-li tam nějaký blok, zaznamenáte zřetelné hlasité lupnutí a určité fyzické napětí. Nemusíte se však bát. I když pocítíte určitou bolest, bude jen krátkodobá a nijak výrazná, či dokonce nesnesitelná.

Relaxační masáže

Relaxační masáže si kladou za cíl především uvolnit Vaší psychiku, ale také tělo. Kromě toho relaxační masáže, ale nejen ony podporují účinné vylučování nahromaděných toxinů. S relaxační masáží se tak postaráte i o detoxikaci těla. A detoxikace jde ruku v ruce se zmírněním až odstraněním pomerančové kůže. Relaxačních masáží je pěkná řádka. Velmi oblíbená je například antistresová masáž.

Antistresová masáž

Již název masáže napovídá, na co se budete moci těšit, když si na ní zajdete. Možná si ani neuvědomujete, že jste od stresu celí zatuhlí. Pokud jste od rána do večera v jednom kolotoči, jdete od termínu k termínu, od jedné povinnosti k druhé, pak se zákonitě vzniklé** napětí** někde promítne. Stres se především hromadí v horní části těla, jako je hlava, ramena, krční páteř a hrudní páteř. Masér se při antistresové masáži soustřeďuje právě na tyto partie. Jeho snahou je, aby „rozbil“ vzniklé bloky a Vy se cítili uvolněně a plni energie. Sami se při této masáži snažte co nejvíce uvolnit a oprostit myšlenky od starostí, které se Vám honí hlavou.

Antistresová masáž

 

Olejíčky a emulze na masáže

Při masáži může masér používat neutrální olejíček, některý z éterických olejíčků (levandule, hřebíček, skořice, grapefruit aj.), nebo také emulze. Olejíčky však přináší více výhod, než zmíněné emulze. Kvalitní olejíčky totiž Vaši pokožku nijak nevysuší, oproti celé řadě emulzí. Než tedy půjdete na masáž, informujte se, zda Vámi vybraný masér používá olejíčky, či emulzi.

Permanentní make-up

Která z žen by nechtěla ráno vstát a být již v podstatě nalíčena? Co je vlastně permanentní make-up? Jedná se o povrchovou mikropigmentaci kůže, a to konkrétně obočí, rty. S permanentním make-upem budete upravená, i když půjdete na koupaliště, do sauny, či budete sportovat. Důležité je, aby permanentní make-up působil přirozeně a ne přemrštěně. Není cílem ze sebe dělat klauny. Pokud se chcete cítit neustále upravené s dokonale vytvarovaným obočím, vytvarovanou konturou rtů a zdravou červení rtů, pak pouvažujte nad permanentním make-upem. Tužka na obočí, konturka, ale také rtěnka, může být na dlouhou dobu odložena ve Vaší kosmetické taštičce.

Permanentní make-up

I když by se mohlo zdát, že obočí a rty nijak zásadně neovlivní vizáž obličeje, pak naopak kolikráte stačí málo a budete se cítit, ale i vypadat mnohem upravenější. Možná také očekávejte otázky typu, „co je na Vás nového, jiného“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18425 (novesluzby.cz#23027)


Přidat komentář