Luxusní psací potřeby - výběr

Rozhodli jste se zakoupit členům Vašeho golfového klubu neobyčejné dárky? Možná Vám naše sonda do světa luxusních psacích potřeb přijde vhod. Můžete mít krásné pero již za 5 - 20 tisíc korun, oslíte skvostem za 450 000 korun ...

Značka Parker

G.B. Parker, technicky nadaný učitel, který si přivydělával prodejem psacích per John Holland, a to ponejvíce svým žákům. Na základě připomínek těchto uživatelů vymyslel Parker systém pera, které zásobovalo hrot inkoustem. Tento postup si nechal patentovat a pera Parker si od té doby začala podmaňovat píšící svět.


Značka Waterman

V pojišťovnictví nejprve se pokoušel prosadit, téměř neznámý a velmi plachý muž jménem Lewis Edson Waterman. I přes svou píli nebyl tento pojišťovací agent příliš úspěšný. Pomyslný kalich jeho hořkosti přetekl ve chvíli, kdy přišel o zakázku jen z toho důvodu, že jeho plnicí pero při podpisu udělalo na smlouvu kaňku. Rozhodl se zanechat dosavadní práce a začal usilovně přemýšlet nad tím, jak by mohl zabránit samovolnému vytékání inkoustu z per. O rok později si nechal patentovat zcela nový způsob plnění a za další čtyři roky vznikla firma The L. E. Waterman Company. Od té doby značka Waterman začala utvářet novodobé dějiny, spojené nenahraditelnými psacími potřebami, které nemají na světovém trhu konkurenci.

Příklad nejvyšší ceny

  • Plnicí pero Waterman Sérénité Terre – 450 000 Kč
  • Plnicí pero Parker Duofold INT Presidential Esparto Sterling Silver – 29 500 Kč

Luxus nejen v drahých vozech

Moderní gentleman se nejen vozí ve drahém voze, obléká se do luxusních oděvů a vlastní nejluxusnější mobilní telefon, ale hledí i na doplňky jako jsou kravatová spona s briliantem nebo luxusní psací potřeby. Také doplňky tohoto typu mu dodávají eleganci, prestiž, vybranost.

Nejdůležitější součástí každého psacího pera je jeho hrot. Špičkové společnosti nabízejí několik druhů hrotů, aby jste mohli zakoupit pero právě s tím, se kterým se Vám nejlépe píše. Hroty plnících per mohou být jemné - široké - tupé Základní modely hrotů jsou vyrobeny z oceli, pokud ale chcete zainvestovat více peněz, můžete si pořídit i pero s hrotem ze 14-ti či 18-ti karátového zlata.

Luxus na milion

Nádherným vánočním dárkem může být dárková luxusní kazeta, která obsahuje plnící pero - Divina Proporzione HRH White Gold a speciální měřidlo na zlatý řez. Vysoce kvalitní psací nástroj z krásně strukturovaného hnědého celuloidu. Celé pero obtáčí jemná spirála z bílého zlata osázená diamanty. Průzor v těle psacího nástroje na kontrolu množství inkoustu. Zkombinováno s doplňky pokovenými platinou a 18ti karátovým hrotem z bílého zlata dekorovaným diamanty.

Je to ovšem limitovaná edice pouze o 60 kouscích., Princip „zlatého řezu“ najdeme v ideálních proporcích mezi víčkem a tělem pera. Pentagramem je inspirované tvarování nástroje. Nautilus neboli zlatá spirála, která se stáčí podle zákonitostí Fibonaciho posloupnosti, zdobí celou psací potřebu. Zavírání víčka na bajonet zabraňuje přerušení linie zlaté spirály. Zabudovaný sofistikovaný tlakový plnící systém. Pomocí speciálního měřidla najdete zlatý řez na jakémkoliv předmětu do velikosti 15 cm. Je to prostě mistrovské dílo a cenu určuje také množství diamantů, kterými je celý model osázen.

Příklad nejvyšší ceny

  • za tento produkt může vystoupat až na 1 500 000 Kč

Dalšími jsou výrobci z Itálie

Ibaldi - erbovní, dle dochované registrace nejstarší italský výrobce plnících per, dnes jedna z nejprestižnějších značek exkluzivních psacích nástrojů na světě. 20. října 1916 byl ve Florencii založen První a nejvýznamější italský výrobce plnících per - Tibaldi & Co. Psací pera Tibaldi jsou dodnes ručně vyráběny s takovou přesností a precizností, která je obvykle vyhrazena pro výrobu přesných mechanických hodinek. Exkluzivní edice psacích nástrojů, inspirované náměty z italských a světových dějin jsou vyráběny z prvotřídních přírodních materiálů a dekorovanými klenotnickými ozdobami ze vzácných kovů a nerostů. Prestiž a vyjímečnost značky Tibaldi je podpořena také konstrukcí a desigem všech psacích nástrojů, který vychází z "proporce divina" a "zlatého řezu".

Marlen – značka se za dobu své existence zařadila mezi nejvýznamnější italské značky psacích nástrojů, založených na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Edice vycházejí z nejlepších tradic italské řemeslné a zlatnické práce, společnost klade hluboký důraz na prvotřídní zpracování surových materiálů a vzácných kovů používaných při výrobě psacích nástrojů. Kolekce psacích nástrojů Marlen jsou inspirovány krásou architektury a významnými událostmi dějin, vybrané edice psacích nástrojů jsou věnovány významným osobnostem z oblasti umění a literatury.

Signum – dalším italským výrobcem je firma založena v roce 1979 v městečku Bassano del Grappa. Z původní řemeslné a umělecké dílny vyrábějící komponenty plnících per pro další značkové výrobce se v průběhu 30 let od svého založení zařadila značka s logem v podobě kola antického válečného vozu mezi významné italské výrobce psacích nástrojů. Kolekce s vysokým podílem ruční práce jsou charakteristické prvotřídním zpracováním použitých materiálů. Přírodní pryskyřici a stříbro doplňují klenotnické ozdobné detaily vyrobené nebo pokovené vzácnými materiály jako jsou zlato a rhodium.

Příklad ceny za italská luxusní plnící pera

  • Plnící pero Tibaldi Draco – 156 000 Kč
  • Plnící pero Signum Diamond – 6 490 Kč
  • Plnící pero Marlen Geneve Symbol – 14 920 Kč

Podnikatelé do nákladů

Kancelářské potřeby, reklama se hodí každé firmě a jistě není nic neobvyklého, že se partnerům jako poděkování za dlouholetou spolupráci a pro posílení dobrých obchodních vztahů kupují presenty, reklamní předměty... Jistě zde také hraje velikost a prestiž firmy, takže i odměny budou měnit svoji hodnotu. Jiný present daruje malý obchodník se zeleninou svému dodavateli, jiný honosný golfový klub a jiný mezinárodní společnost.

Náklady to však bezesporu jsou, kancelářské potřeby, jako papír, tužky, sešívačka, desky, kancelářské sponky, lepidlo, šanony, diář či kalkulačka, mapy ... jsou běžným daňovým odpočtem. Také náklady na reklamu a dárky si mohou odečíst všichni. Pozor však, aby kontrolní úřad neklasifikoval Vaše odpočty jako daňový únik.

Potěšení přinese nejspíš každému

  • Znalcům, kteří ocení krásu výrobku a nespokojí se s málem
  • Všem, kteří hledají pro rodinu či přátele dárek, kterým nezklamou
  • Společnostem, které chtějí hodnotným dárkem odměnit zaměstnance a poděkovat za spolupráci obchodním partnerům
  • Firmám, které se chtějí zviditelnit prostřednictvím reklamního předmětu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18330 (novesluzby.cz#21856)


Přidat komentář