Lukrativní investice - nemovitosti v zahraničí

Garsonka za 170 tisíc u moře? Proč ne, nemovitosti v Egyptě nebo v Dubaji jsou překvapivě levné. Investice do nemovitosti se vždycky vyplatí, zkusme se poohlédnout po nemovitosti v zahraniční.

Jste hrdými majiteli levného pozemku na Měsíci? Zajímavé, ale výhodnější investicí je koupě nemovitosti v zahraničí. Vlastnit nemovitost v evropských destinacích dnes není nic nedostupného a pokud ji výhodně pronajmeme, investice se nám rychle vrátí a dlouhodobě můžeme vydělávat slušné peníze.

Lukrativní investice – koupě nemovitosti v Chorvatsku

Začátkem nového tisíciletí realitní makléři pružně reagovali na stálý a stoupající zájem turistů o dovolenou v** Chorvatsku** a své nabídky rozšířili o prodej nemovitostí v této destinaci. Ceny chorvatských nemovitostí v posledních letech sice stouply, ale koupě se stále vyplatí – ceny se pohybují od 70 tisíc Eur za nemovitost. Největšímu zájmu se těší oblast Dalmácie, čili okolí Splitu, Zadaru, Makarské, ostrovy Brac, Hvar, Korcula a ze severní oblasti poloostrov Istria. Nejdražší nemovitosti najdeme v Dubrovníku. Neomezené možnosti cestování logicky vyústily v prodej nemovitostí téměř po celém světě. Prodávají se nejen byty, ale i penziony, hotely a další komerční objekty. Ceny těchto nemovitostí jsou nižší nebo srovnatelné s nemovitostmi například v Praze. Kromě Chorvatska je v posledních letech zájem o nemovitosti v Rakousku, Řecku, Španělsku, Portugalsku, Francii, Itálii a Sardinii, především v přímořských oblastech nebo lyžařských střediscích.

Kupujeme nemovitost v zahraničí

Koupě nemovitosti v zahraničí, zvlášť v zemích EU, není nijak složitá. Jednotlivé země mají jisté odlišnosti, především v daňových systémech a vždy je třeba mít právního zástupce. Ten je zárukou, že veškeré smlouvy (ve dvou jazycích) jsou po právní stránce v naprostém pořádku a zároveň ručí za to, že na nemovitosti neváznou dluhy, zástavy a podobně. Zvlášť v Chorvatsku je nutné kupovanou nemovitost důkladně prověřit, stává se totiž, že objekt je postaven načerno a neexistuje k němu žádná dokumentace. České realitní kanceláře většinou nabízejí veškeré služby spojené s koupí nemovitosti, tj. zajišťují komunikaci mezi našimi a zahraničními katastrálními a dalšími úřady, prohlídky nemovitostí za přítomnosti našeho i zahraničního zástupce včetně zajištění dopravy a případného ubytování, finanční servis, správu a údržbu nemovitosti v naší nepřítomnosti, popřípadě zajistí její pronájem. V případě hypotéky nám makléř poradí, zda je výhodnější využít produkt naší nebo zahraniční hypoteční banky nebo nebankovního sektoru. Podpisem kupní smlouvy se kupující stává výhradním vlastníkem a může si nemovitost ihned převzít a využívat.

Jak prodej nemovitosti v zahraničí probíhá?

V evropských zemích je postup při koupi nemovitosti takřka stejný. Od Cizinecké policie potřebujeme získat identifikační číslo (ve Španělsku evidenční číslo cizince) a od té chvíle jsme v dané zemi oprávněni uzavírat smlouvy k nákupu pozemků, domů atd. V Řecku je navíc nutné založení účtu v řecké bance. Pokud máme nemovitost již vyhlédnutou a zajištěny finanční prostředky, následuje rezervační smlouva. Při jejím uzavření kupující skládá zálohu ve výši 5-10 % z kupní ceny nemovitosti do notářské úschovy. Dalším krokem je podpis kupní smlouvy, kterou vypracuje zkušený notář. Při jejím podpisu kupující uhradí cenu nemovitosti spolu s dalšími poplatky, kterými jsou daň z převodu nemovitosti, která se pohybuje okolo 5 % z ceny nemovitosti, notářský poplatek (cca 2 %), realitní provize (cca 3-10 %), popřípadě pojištění nemovitosti. Některé státy (např.Francie nebo Řecko) mají navíc specifické poplatky, např. daň z majetku, která se platí od určité výše hodnoty nemovitosti.

Koupě nemovitosti na Floridě

Florida je sice trochu z ruky, ale kdo by odolal vlastnímu bydlení nebo každoroční dovolené na naše poměry v luxusním domku na stále vyhřáté pláži! Pokud nám stačí domek v oblasti SW Florida s užitnou klimatizovanou plochou 150m2 se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a dvěma garážemi, bude nás stát 120 tisíc dolarů. Dražší domy jsou vybaveny bazénem, kotvištěm pro loď, mají Whirpool a stojí od 250 do 800 tisíc dolarů. Náročnější klient však může vlastnit vilu na Palm beach nebo Miami beach, která ho vyjde na cca 45 miliónů dolarů. U ** neevropských nemovitostí** může být nevýhodou fakt, že tyto nemovitosti nemají pevně dané ceny, které bývají ovlivněny zájmem. Pokud má o nemovitost zájem jeden-dva kupující, můžeme ji získat pod cenou, v případě více zájemců ji přeplatíme. Výhodou je, že cena nemovitosti zahrnuje i předkupní revizi celého objektu, takže máme jistotu, že nekupujeme zajíce v pytli. Realitní kanceláře zpravidla zajišťují i správu a údržbu nemovitosti. Tato služba zahrnuje například úklid domu, čištění bazénu a běžnou údržbu zahrady. Cena správy objektu se pohybuje okolo 200 dolarů měsíčně.

Realitní makléři v současné době zaznamenávají zvýšený zájem o koupi nemovitostí v oblasti Karibiku, Dominikánské republice, Thajsku nebo Spojených Arabských Emirátech, kde jsou ceny srovnatelné s americkými nemovitostmi. V kombinaci s vlastní dlouhodobou dovolenou a pronájmem nemovitosti po zbytek roku je to ideální investice.

Koupě nemovitosti v Egyptě

Nebývalý boom zažívá** prodej nemovitostí v Egyptě**, v turisty nejnavštěvovanějších destinacích, jakými jsou Hurkáda, Taba, Sharm el- Sheikh a Dahab. Proč zrovna tady? Důvodů je víc. Egypt má bohatou historii a bezpočet památek, snadnou dopravní dostupnost, vynikající klimatické podmínky, nepoměrně nižší ceny nemovitostí a životních nákladů oproti Evropě. Opakovaný pobyt u moře ocení milovníci potápění a dalších vodních sportů i ti, kterým přímořské klima pomáhá ke zlepšení zdravotního stavu. Egypt může být rájem i pro podnikatele v cestovním ruchu nebo k provozování restaurací. Garsonku v Hurkádě s balkónem v blízkosti pláže lze nyní koupit už za 170 tisíc korun, byt 2+1 s terasou kolem 360 tisíc korun a vilu seženeme už za 2-2,5 miliónu korun. Můžeme si však koupit i rezidenci s parkem, několika bazény a stálou ostrahou za daleko vyšší cenu. Bytové komplexy v Egyptě jsou velmi příjemné, plné zeleně a mívají vlastní bazén. Některé realitní kanceláře nabízejí i zajištění kompletního vybavení bytu od nábytku přes kuchyňské nádobí a náčiní až po ručníky.

Prodej nemovitostí v Egyptě má několik zásad

V Egyptě můžeme vlastnit pouze dvě nemovitosti, pozemek nesmí být ve vojenské nebo památkově chráněné oblasti, nemovitost nesmíme prodat dříve než za pět let od jejího nabytí. Pokud kupujeme objekt ke komerčnímu využití, musíme získat od egyptských úřadů licenci na její provozování. Výhodou je, že nám ke koupi nemovitosti stačí cestovní pas. Nejsme-li zběhlí v nákupu nemovitostí v Egyptě, je nejvhodnější využít služeb realitní kanceláře, sice to něco stojí, ale vyhneme se možným nepříjemnostem. Egypťané vycházejí z toho, že jako evropané jsme bohatí a snaží se proto zvýšit cenu. Stejně postupují v případě, že o danou nemovitost jevíme přílišný zájem. Egypťané si při obchodních jednáních rádi pohovoří o rodině, není vhodné se tomuto tématu vyhýbat. Může dojít i na náboženství, tady nesmíme přiznat, že jsme nevěřící, rázem společensky klesneme a připravíme se o možnost smlouvání. Velikou roli hraje i vhodné oblečení, především u žen. Je lepší přijít na schůzku v šatech upnutých ke krku a dlouhých až na zem než s dekoltem po pupík a v minisukni!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18433 (novesluzby.cz#23404)


Přidat komentář