Lubrikační gel - sexshop

Lubrikační gel je skvělým pomocníkem, který usnadňuje, zpříjemňuje a ozvláštňuje sex. Rozhodně by neměl být spojován pouze s análním sexem nebo homosexuálním pohlavním stykem. Užít si s ním může každý jednotlivec i pár.

Co je lubrikační gel?

Lubrikační gel (také lubrikant) můžeme zařadit mezi erotické pomůcky, jde o prostředek ke zvlhčení. Představit si jej můžeme jako zahuštěnou kapalinu. Po rozetření vytváří na pokožce tenoučký film, který snižuje tření.

Někteří lidé si jeho použití spojují s pohlavním stykem mezi homosexuálními muži, kdy je tento prostředek nezbytný, případně s nějakými extrémními sexuálními praktikami (zejména anální sex), a proto jej odmítají. Takovýto postoj je však zbytečný a jen ochuzuje o možné nové zážitky, které použití lubrikačního gelu přináší.

Jak se dá lubrikační gel využít?

Možností, kdy se dá využít gel, je hned několik.

KLASICKÝ POHLAVNÍ STYK

Základní možností použití v páru je samotný pohlavní styk. Některé ženy  mají totiž problémy se zvlhčením sliznice, a styk pro ně proto může být nepříjemný, nebo dokonce až bolestivý. Tomu lze předejít nanesením gelu na pohlavní orgány muže, ženy nebo obou milenců. Avšak i ženám, které se zvlhčením nemají problém, může použití** lubrikačního gelu** přivodit nové pocity.

DRÁŽDĚNÍ

Pro ženy velice příjemné je také** nanesení gelu na klitoris** při jeho dráždění partnerem. Gel však můžete nanášet na jakoukoli část těla, a zpříjemnit tak hlazení a dráždění. Velice vhodné jsou například bradavky.

ANÁLNÍ SEX

Jak už bylo výše naznačeno, bez lubrikačního gelu se nedá obejít při análním sexu. Protože konečník není primárně k pohlavnímu styku určen, neumí se přirozeně zvlhčit ani při největším vzrušení zvlhčit tak, jak to umí ženská vagína. Proto je nutné nanést gel na mužské přirození i na oblast partnerčina konečníku. Ještě více než u klasického sexu je zde potřeba, aby byla žena dostatečně vzrušená. Dříve byl** anální styk** tabu, avšak i dnes je pro hodně lidí pořád zakázaným ovocem, protože ho vnímají jako něco nečistého a nevhodného. Na druhou stranu stále více párů ho používá pro zpestření svého sexuálního života a nedá na něj dopustit. Je však potřeba brát na sebe vzájemně ohled a druhého do této praktiky nenutit, pokud s ní nesouhlasí. Pouze pokud je anální sex přáním obou, může být krásný.

POUŽITÍ EROTICKÝCH POMŮCEK

Lubrikační gel je také nápomocen při hrátkách s různými erotickými pomůckami jako jsou např.** vibrátory, umělé vagíny** apod., kdy gel umožňuje průnik materiálu do těla.Erotické pomůcky, jakožto umělé věci, nemají samozřejmě možnost se samostatně zvlhčit, je potřebné je k použití takto připravit. Můžeme tak předejít nepříjemnému tření, případně i menšímu nebo většímu zranění.

MASTURBACE

Dobrým pomocníkem je samozřejmě i při masturbaci, ať už samostatné, nebo společné.

Druhy lubrikační gelů

Existuje několik druhů lubrikačních gelů podle jejich složení. Každý typ má jiné vlastnosti, pojďme se tedy s nimi seznámit.

VODNÍ

Jde o nejrozšířenější druh, zároveň také nejuniverzálnější. Tyto gely jsou rozpustné vodou, zcela jednoduše se tedy smývají z těla. Pro lidský organismus jsou nejpřirozenější, nevyvolávají žádné ekzémy a vyrážky. Jejich cena je obvykle nejnižší ze všech druhů. Další výhodou je, že nepoškozují erotické pomůcky, nezanechávají skvrny na oděvech ani ložním prádle a dají se lehce vyprat. Mínusem však je krátká doba účinnosti (zhruba deset minut), gel na bázi vody totiž poměrně rychle ztrácí původní konzistenci. Sortiment pávě tohoto druhu gelů je nejširší na současném trhu. Po otevření je nutné gel spotřebovat obvykle do šesti měsíců (vždy je uvedeno na obalu).

OLEJOVÉ

Olejové lubrikační gely jsou vytvořeny na bázi vazelíny, jedná se o druhý základní druh vedle gelů na bázi vody. Jsou charakteristické delší účinností, která je několikanásobně větší než u vodních gelů. Zasychání totiž trvá delší dobu. Tento typ však může poškozovat povrch erotických pomůcek, stejně tak může narušit kondom, je tedy třeba jeho použití zvážit.

SILIKONOVÉ

Silikonové gely jsou složeny, jak již název napovídá, ze silikonu. Jejich předností je, že téměř nezasychají, je tedy možné si s nimi užívat libovolně dlouhou dobu. Nejsou rozpustné ve vodě, takže je lze použít i při hrátkách ve vodě. Další výhodou je jejich nelepivost. Zaručují velice hladký pocit. Jejich použití se nedá kombinovat s latexem, s ostatními materiály se však snáší velice dobře. Cena tohoto druhu gelu je vyšší, investice se však rozhodně vyplatí. Určité množství silikonového gelu vydrží na mnohem více použití než stejné množství** gelu na bázi vody**. Jeho trvanlivost po otevření je také delší (více než rok).

ALTERNATIVNÍ

Tyto gely jsou složeny z různých přírodních olejů.

SHRNUTÍ TĚCHTO DRUHŮ

Každý typ gelu, ať už vodní, olejový nebo silikonový, má své výhody i nevýhody. Nelze jednoznačně říci, který z nich je nejlepší. Rozhodnutí, který gel si vyberete, záleží jen na Vás. Nejlepší bude, pokud jich vyzkoušíte více a vyberete si pro sebe ten nejvhodnější.

ZNAČKY

Výrobou lubrikačních gelů se zabývají různí výrobci kondomů a erotických pomůcek. Nemůžeme jednoznačně říct, že dobré jsou pouze gely dražších značek. Někdy nám může velice dobře posloužit i gel levnější od méně známé firmy.

NEPARFEMOVANÉ

Tento typ gelu je bez jakékoli vůně a barvy, je tedy nejméně závadný a ani citlivý lidé by neměli mít problém s jeho užíváním.

AROMATIZOVANÉ

V současné době si můžete vybírat z velkého množství gelů, které jsouaromatizované (parfemované). Jejich vlastností je tedy příjemná vůně a obvykle s ní spojená barva. Nejoblíbenější jsou vůně ovocné (klasické jahoda, banán, ale třeba i malina, broskev atd.), na dnešním trhu se však můžete setkat i se zajímavými druhy jako je máta s čokoládou nebo skořice. Tyto gely obvykle dobře chutnají, dají se proto použít i při orálním sexu.

SPECIÁLNÍ GEL NAPOMÁHAJÍCÍ EREKCI

Pro muže, kteří trpí nedostatečnou erekcí, jsou speciálně vyvinuty lubrikační gely, které s řešením tohoto problému pomáhají. Zajišťováno je to díky speciálním látkám, kterými jsou gely napuštěny. Tyto látky umožní, aby se mužův úd ztopořil.

JE LIBO OHŘÁT NEBO ZCHLADIT?

Další možností jsou lubrikační gely s dvěma různými efekty. Prvním z nich je hřejivý gel, kterým dosáhnete toho, že Vaše tělo bude mnohem citlivější díky prokrvení, a vy si tak lépe užijete intimní chvíle. Naopak i** chladivý efekt** dokáže dodat nový rozměr Vašim prožitkům.

LUBRIKAČNÍ GEL 2V1

Novějším typem** lubrikačního gelu** je tzv. 2v1, který v sobě spojuje vlastnosti běžného rubrikantu a jemného masážního gelu. Po úvodní masáži tedy lze pohodlně přejít do další fáze intimností za použití stále stejného přípravku.

Kde gel zakoupit?

Možností, kde zakoupit lubrikační gel, je hned několik. Kvůli zakoupení gelu nemusíte hned navštěvovat sexshop. V každé větší drogérii najdete hned několik druhů gelů a můžete si vybrat podle svého přání, obvykle se lubrikanty prodávají i v oddělení drogérie v hypermarketech. Nalézt je můžete v regálu společně s prezervativy. Zakoupit je můžete také v lékárnách.

Pro ty, co se stydí

Možná Vám přijde nemyslitelné, že přijdete do obchodu a lubrikační gel si zde koupíte. Pokud se stydíte a nechcete prodavače o gel žádat, vyberte si raději samoobsluhu, abyste byli klidnější. Není se však čeho obávat, ani se za co stydět. Určitě se na Vás nebude ani prodavačka u pokladny dívat nijak zle, je to pro ni zboží jako každé jiné.Lubrikační gel je zcela normální přirozenou věcí, kterou si může pro potěšení koupit úplně kdokoli. Místo studu na sebe můžete být naopak hrdí, že chcete udělat radost sobě i partnerovi a co nejvíce si při sexu užít.

Bezpečnost gelu

Obvykle bývá lubrikační gel dobře snášet, u některých jedinců se však mohou vyskytnout problémy při jeho používání. Potom je třeba zvolit jiný druh. Důležité je také nepřehánět to s používáním gelu a nepoužívat ho při úplně každém pohlavním styku, aby žena neztratila schopnost připravit své tělo na styk sama.

Lubrikační gel a antikoncepce

Na závěr je důležité si uvědomit, že lubrikační gel nijak nezabraňuje početí, je tedy i při styku s ním potřeba používat nějaký způsob ochrany (např. hormonální antikoncepce).Gely na vodní bázi lze použít i společně s kondomem, jak již bylo vysvětleno výše. Gel se potom nanáší až na nasazený prezervativ. Olejové gely však toto neumožňují. Vždy je tedy potřeba si na obalu přečíst, jestli je možné kombinovat použití gelu s kondomem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18317 (novesluzby.cz#21747)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 09.04.2011 13:00
Jak objednat? Supr věc, ale nenašla jsem kde si ho můžu objednat, což mě mrzí, chtela bych to skusit.


Přidat komentář