Lepení folií na okna i karosérii

Chcete zvýšit odolnost předního skla automobilu proti zasažení letícím kamínkem od předjíždějícího automobilu, což je nejčastější způsob poškození předního autoskla? Využijte bezpečnostní fólii.

Bezpečnostní fólii lze využít na přední sklo automobilu, ale i na skla do oken domů či jiných objektů nebo do výloh apod. Fólie může mít své využití i na karoserii auta, kde může mít funkci estetickou a rovněž i ochrannou.

Bezpečnostní fólie na autoskla

V dřívějších dobách se stávalo, že při havárii se sklo automobilu rozbilo na střepy, které mohly poranit cestující. Proto se skla do automobilů začala vyrábět tak, aby se při rozbití rozpadla na tisíce malých oblých kousků, které tak snadno neublíží. Přesto i tyto malé kousky mohou způsobit neštěstí, pokud se při havárii nebo rozbití skla dostanou například do oka.

Pakliže chcete zabránit tomu, aby se čelní sklo při vysypání rozbilo na tisíce kousků, nechte na něj aplikovat bezpečnostní fólii. I v případě úplného rozbití skla zůstanou kousky nalepené na fólii, takže nikoho neohrozí.

Bezpečnostní fólie má rovněž zpevňující funkci, takže sklo se nerozbije tak snadno a je díky tomu více chráněno především před kamínky, které odlétávají od kol předjíždějícího automobilu. Stejně tak je sklo odolnější proti vandalům nebo zlodějům.

Fólie mohou mít i další funkci a tím je snižování efektu přehřívání auta na slunci. Fólie totiž dokáže snížit průchod tepelného slunečního záření do vozu. Kromě toho fólie snižuje i průhled dovnitř vozu, avšak nikoliv ven, takže stále vidíte dobře ven a přitom ve voze je větší soukromí.

Fólie do oken domů a jiných objektů

Okenní fólie se využívají také do oken domů nebo jiných objektů a rovněž do výloh obchodů. Okenní fólie mohou mít různé funkce, které lze mezi sebou kombinovat. Okenní fólie do domů a jiných objektů nabízejí následující možnosti:

  • Zpevnění skla, které je tak mnohem odolnější vůči zlodějům nebo vandalům.
  • Odraz tepelného záření ze slunce, takže dům se v létě nepřehřívá.
  • Tepelně izolační funkci, takže sklem v zimě uniká do vnějšího prostředí méně tepla.
  • Bezpečnostní funkce, která při rozbití okna zabrání jeho rozpadu na nebezpečné střepy.
  • Pasivní ochranu proti požáru – sklo žárem nepopraská, takže v uzavřené místnosti ohni ubývá vzduch potřebný k hoření a požár se tím zpomaluje.
  • Ochranu proti UV záření, které způsobuje vyblednutí především dřevěného nábytku nebo dřevěné podlahy či fotografií nebo obrazů a také látek například na sedačkách nebo také koberců apod.
  • Ochranu soukromí – matové fólie znemožňují pohled zvnějšku dovnitř, ale přesto dovnitř propouštějí světlo.

Fólie na karoserii automobilu

Fólie lze využít také na karoserie automobilů, případně lodí, jachet, motorek, skútrů apod. Tyto fólie nabízejí především dvě základní funkce a to změnu designu auta v případě, že se jedná o barevnou fólii, anebo ochranu karoserie proti poškrábání pokud se využije čirá fólie. Životnost fólie na karoserii je obvykle pět až sedm let a karoserie s fólií se smí mýt pouze ručně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18455 (novesluzby.cz#24439)


Přidat komentář