Krmivo a potřeby pro zvířata

Psi a kočky tráví spánkem většinu dne. Pro obnovení svých sil potřebují kvalitní pelíšek nebo pohovku. Jako páníčci jsme povinni jim jejich pohodlí co nejvíc zpříjemnit a proto nepodceňovat výběr toho nejlepšího pro ně.

Pohodlný odpočinek pro zvířecí miláčky

Naši čtyřnozí přátelé, kteří nás doprovázejí v životě si stejně jako my zaslouží pohodlný odpočinek. Jednou z možností jak toho docílit je pořídit jim speciální zvířecí pelíšek nebo pohovku.


Pohovky pro psy a kočky

Snad i Vás občas napadne, zda-li má Vás čtyřnohý přítel dostatečné pohodlí. Dnešní obchody pro zvířata přicházejí s pestrým sortimentem základní výbavy (obojky, vodítka, postroje), trendových věcí (oblečky) a v neposlední řadě pak s opravdu specifickými věcmi, které by Vašemu mazlíčkovi neměly chybět. A jestli bude něco opravdu milovat, tak je to jeho vlastní zvířecí pohovka.

Zvířecí spánek

Především kočky pak patří k velkým spáčům, věnují mu většinu dne. Výhody, které plynou zvířeti ze setrvání v nehybné poloze jsou známy především ve volné přírodě. Domestikovaná zvířata si je k nám nevědomky nesou v genech. Spánek si však rovnoměrně rozkládají do celého dne, jelikož se nemusí řídit střídáním dne a noci. Přizpůsobují se režimu páníčka a naučí se spát přesně tak dlouho, jako my.

Pelíšek, kde se pes nebo kočka cítí bezpečně a patří výhradně jen jemu, je důležitou součástí zvířecího života. Zvažujeme-li, že do naší domácnosti přibude další člen, nemůžeme výběr výbavy nechat na náhodě.

Odpočinek od štěněte po dospělého psa

Štěňata se rády do něčeho zakousnou. Proto je lepší zakoupit pelech z pevné plastické hmoty. Měkké proutěné koše nebo matrace mohou být pohodlnější, ale ideální ke žvýkání. Pokud se pes jednou naučí kousat svůj pelíšek, je to problém navždy.

Psi tráví odpočinkem mnohem více času než lidé. Je nutné je od mala naučit, kde je jejich „místečko“. Řídit bychom se měli zásadním pravidlem:

  • Bezpečný, pohodlný, klidný úkryt

U psů bychom měli dokonce vytvořit hned dvě odpočívadla:

  • Bouda, domeček – klidné, kryté místo
  • Pelíšek v centru dění, aby mohl odpočívat v přítomnosti svých páníčků

Pohovky a odpočívadla  pro psy

Proč kupovat všední pelíšek, když se odpočívadlo pro Vaše zvíře může stát designovou součástí Vašeho bytu. Ručně vyráběné pohovky pro psy se v zahraničí těší stále větší oblibě. Jsou vyráběna pro všechna plemena, proto se na nich uvelebí jorkšírský teriér stejně jako afgánský chrt.

Luxusní pohovky pro psy

Luxusní pohovky jsou vyrobeny z eko-kůže. Přináší doopravdy překrásný design. Součástí všech pohovek je také polštářová podložka z mikrovlákna, s teflonovou vrstvou, jež má jak vzhledový tak praktický účinek. Poskytuje zvýšenou ochranu proti zašpinění a pronikání pachů.

Polštářové podložky

Podložky jsou z mikrovlákna, potažené teflonovou vrstvou „Anti-flek“. Na spodní straně je pak našitá praktická protiskluzová mřížka.

Tlakuvzdorná vystýlka

Chcete dopřát psovi co největší pohodlí. Existuje řada speciálních pelíšků, které jsou konstruovány z tlakuvzdorné pryskyřice, které se přizpůsobí tělu Vašeho miláčka a tím mu zprostředkuje to největší pohodlí.

Údržba psích pelíšků

U pelíšků, pohovek a odpočívadel pro psy je důležité dbát na snadnou údržbu. Snímatelný potah, který vyperete často oceníte.

Ostatní výbava pro psa

Do naší domácnosti přichází štěně, které se s oblibou pokusí o kdejakou lumpárnu. Vyroste z něj pes, který bude chtít svůj zaběhnutý standart, na který je zvyklý. V první řadě vybereme:

Vhodnou misku pro psa

Zde máme hned několik vhodných adeptů. Platové misky, jež mají lákavou cenu, jsou velmi nepraktické, rády se převrhnou. Nerezové misky se dají omýt v myčce na nádobí, jsou velmi praktické a často se dají zakoupit se stojanem, který šetří krční páteř. Keramické misky je možné rozbít, ale z hlediska použitelnosti jsou nejvíc doporučovány k podávání potravy. Již u štěněte kupujte větší misku, nemusíte si tak na delší čas lámat hlavu.

Obojky pro psy

Musí ručit nejen za pohodlí psa, ale také za pohodlí páníčka při venčení. Pokud Vás bude nepraktické vodítko řezat do ruky, budete bojovat s častými útěky svého čtyřnohého přítele. Nákup těchto pomůcek se liší podle věku psa. U štěňat vybíráme šetrnější materiály, např. nylon, který je přizpůsobivý a snadno se opere. Nejdůležitější je dobře padnoucí obojek, pokud se pes škrtí nebo se může vyvléknout, je to vždy špatně. Dobře mu tedy obvod krku změřte. Některé obojky jsou už dnes nastavitelné.

Železné-škrtící obojky jsou vhodné až pro pokročilý věk psa. Na takovém typu obojku psa lépe naučíme různým cvikům, jelikož znatelně cítí zaškubnutí. Psa však zbytečně neškrtíme ani mu neznepříjemňujeme procházky, na výcvik si stanovíme přesné místo a čas. Pokud budeme psa vodit napnutého, vybudujeme v něm zbytečnou agresivitu a neovladatelnost.

Vodítka pro psy

Vhodné vodítko by mělo být pevné, pružné a lehké. Lepší je pokud má více nastavitelných délek. K chůzi u nohy použijeme kratší vodítko. K pozvolnějším procházkám, kde pes nemůže chodit na volno použijeme dlouhá, několikametrová vodítka.

Postroj nebo kšíry pro psy

Postroj nebo kšíry jsou šetrné, pes je zapřáhnut prakticky za hrudník, proto necítí žádný nepříjemný tah kolem krku. Hodí se pro všechny plemena psů, např. na výlety do hor nebo na výcvik.

Hračky a žvýkačky pro psy

Kupujte vždy** kvalitní hračky,** které jsou vhodné pro Vaše plemeno. V případě rozkousání a spolknutí nevhodné hračky může nastat celá řada komplikovaných zdravotních problémů. Žvýkačky čistí psovi zuby, zahánějí dlouhodobě nudu a odnaučí ho žvýkat jiné kusy nábytku ve Vašem bytě. Hračky jsou vhodné na aportování, ke hrám venku a k celkovému unavení psa. Psi všeho věku hračky milují. Hračka je však za odměnu, bude-li se tedy psovi doma válet nespočet hraček, nebude si jich vážit a pak si společné chvíle tolik neužijete. Není vhodné nechávat některé hračky bez dohledu. Zpozorujete-li, že hračka je rozbitá, neprodleně ji vyhoďte.

Kočičí relaxování na gauči

Kočka je spokojená na gauči nebo ve Vaší posteli. Možností je zde nesčetně. Speciální domečky, závěsné pelechy na topení, proutěné košíky. Kočku ale nikdy na místo nenaučíte, proto záleží výhradně jen na ní, jestli si svůj pelech oblíbí nebo ne, základním předpokladem je teplo.

Relaxační křesla pro kočku

Relaxační křesílka jsou na míru vytvořena pro kočičí osobnost. Jsou omyvatelná, nepromokavá a především oděru vzdorná. Vyplněna jsou mikroperličkami polystyrenu, které se maximálně přizpůsobí tělíčku kočky.

Ostatní výbava pro kočku

Ta se od psa zásadně liší. Zároveň záleží, jestli máte kočku v bytě nebo u domu, rozepíšeme si tedy základní výbavu obecně.

Misky pro kočku

Platí stejná pravidla jako u psů. Opět je na výběr ze tří druhů, nejvhodnější je keramická.

Toaletka a lopatka pro kočku

Na výběr je z krytých a nekrytých toaletek. Kryté lépe zadržují pach a zabraňují kočce rozházet stelivo po celém bytě. Na výběr je mnoho druhů steliv, podle Vás vyberte to nejlepší. Pokud si na něj kočka jednou zvykne, nerada bude přecházet na nějakou novinku.

Hračky pro kočky

Především bytová kočka miluje zábavu, kterou si nahrazuje opravdový lov. Nejlepší jsou věrné, malé, šedé repliky myšek. Čím víc bude hračička chlupatá, tím víc se bude kočka bavit. Výběr je široký. Ani zde dbáme na vhodnost a kvalitu, vdechnutí nebo spolknutí je stejně nebezpečné jako u psů.

Škrabadlo pro kočky

Venkovní kočky si manikúru obstarají na kmenech stromů. Bytová kočka tu možnost nemá, proto pokud nechceme mít rozškrábaný veškerý nábytek, zvolme už od kotěte** vhodné škrabadlo**. Široký výběr zahrnuje různé velikosti, často jsou k vidění škrabadla až do stropu.

Ostatní potřeby pro kočku

Troufáte si zastřihovat kočce drápy? Můžete si pořídit kleště na nehty. Samozřejmě kartáče, které neslouží jen k vyčesávání, ale masírují zvířatům kůži. Na cestování si pořídíme vhodnou, dostatečně velkou přepravku. Chcete bytové kočce dopřát nádech čerstvého vzduchu, jednoznačně pořiďte síť do okna, která je dostatečně bezpečná pro váhu kočky. Pohled z okna pro ni může být nevídanou zábavou.

Výběr vhodné pohovky pro psa i kočku

Vašemu oku je zde připraveno vskutku hodně nádherných věcí. Chcete si vybrat, ale nevíte jak si poradit, majitelé firem pro vás mají pár základních typů:

  • Nesmí být malá
  • Zvolte nejvyšší stupeň pohodlí pro vašeho miláčka
  • Zauvažujte nad jeho způsobem odpočinku a podle toho vyberte
  • Pejsek nebo kočka se musí cítit co nejlépe
  • Sladění designu pohovky s Vaším bytem

Nepodceňujte zvířecí spánek a jeho kvalitu. Domácí mazlíčci odpočívají většinu svého dne a zaslouží si od svého páníčka kvalitní pelíšek, který jim poskytne klid, dostatečné bezpečí a pohodlí.

** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18423 (novesluzby.cz#22698)


Přidat komentář