Kosmetické přípravky - druhy

Každá správná žena o sebe pečuje. Jedna více, druhá méně, žádná se však neobejde bez správných kosmetických přípravků, mezi které patří jako parfémy, tak líčidla jako make - up, pudr, oční linky a stíny, také rtěnka, řasenka a lesk na rty.

Každá žena o sebe jistým způsobem pečuje. Jedna intenzivněji, jiná méně a další jen základně. Existuje spousta kosmetických přípravků a značek, díky čemuž si každá může sama zvolit přesně to, po čem touží a co její pleti lépe „sedne“.

Provádění kvalitních kosmetických služeb pomocí ALCINY - v salónu kosmetikauvaly.cz

Ti, kteří z Vás si potrpí na kráse a rádi se nechají opečovávat, je to nejlepší způsob řešení jak pečovat o svou pleť a tělo! Poradíme Vám, kde kvalitní kosmetické služby nabízí! Pokud si zajdete do kosmetického salónu v Uválech na ulici Nerudova 110 uděláte určitě dobře!

Kosmetický salón vede paní Helena Fridrichová, která se o Vás pečlivě postará.

Parfémy, toaletní vody a jiné rozprašovače příjemných vůní

Pokud něco nazveme parfémem, vždy se o skutečný parfém jednat nemusí. Myslíme tím také** toaletní vody a jiné rozprašovače příjemných** vůní, kterými podtrhneme vlastní ženskost. Vybrat tu správnou vůni může být někdy nesnadné, proto je lepší se alespoň orientovat v základní nabídce parfémovaných vůní a jejich rozdělení.

Květinová vůně – určeny pro romantické duše a mladé dívky. Vůně je spíše sladší.

Svěží vůně – dokonalá pro energetickou, veselou ženu. Zahrnuje různé tóny vůní citrusových apod.

Orientální vůně – těžší vůně, které se skvěle hodí pravým, zralým ženám.

Každá vůně se skládá ze tří částí, kterým říkáme hlava, srdce a základ. A to podle toho, jak vůni cítíme.

Hlava – neboli také první fáze, která rychle vyprchá

Srdce – tvoří hlavní vlastnosti vůně, také poměrně rychle vyprchají a rozezní se až po nějaké době.

Základ – je to, co cítíme po několik hodin, tedy ta pravá vůně.

Krémy na pleť

Bez dobrého krému by naše pokožka trpěla. Určit však přesně komu jaký krém bude vyhovovat, se nadá.  Je to individuální v závislosti na druhu pokožky, aktuální počasí a dalších faktorech.

Pro přehled základní rozdělení krémů

Krém pleťový – buď je univerzální, anebo ještě dále rozdělen na denní a noční. Druhy pleťových krémů jsou pro pokožky suché, smíšené, mastné, také citlivé a problematické. Dají se také vybrat** dle věku**, obvykle označeny 25+, 30+, 40+ anebo 50+

Krém oční – pokožka kolem očí je velice citlivá a právě proto, že oči velice vysilujeme, trpí právě i tyto místa. Pro uklidnění je dobré nanášet oční krém.

Tónovací krém – je něco mezi krémem a make – upem. Prodává se v několika málo odstínech a nanáší se lehce – rozetře se jako klasický krém. Díky své konzistenci schová mírné nedostatky pleti.

Make – up

Patří k základním líčidlům a jeho hlavní vlastností je zakrýt všechny nedostatky pleti, ať už jde o pigmentové skvrny, tak mírné pupínky či černé tečky. Nutno však pamatovat, že na rozsáhlejší problémy s pletí je i make – up krátký a nanesení silné vrstvy může vypadat až přespříliš uměle.

Pudr

Proti lesknoucí se pleti skvěle působí klasický pudr. Při kompletním líčení se nanáší až na make – up, jeli však vaše pleť bez jakýchkoli problémů, jen máte občasný problém s leskem, postačí pleť přepudrovat. Při koupi je opět nutné vybírat pudr dle odstínu vlastní pleti a nejlépe pudr otestovat.

Korektor

Je-li vaše pleť postižena nějakým nehezkým pupínkem, dá se zamaskovat korektorem. Často jsou korektory s léčebným účinkem, takže i pupínku pomůžou se rychle zregenerovat. Na korektor by se měla nanést make-up, aby barevný rozdíl nebyl znát.

Rtěnky

Kde by byla spousta slavných romantických filmů, hollywoodských scén a dramat bez smyslných ženských rtů. Aby se rtům dodala ta správná ženskost a zmíněná smyslnost, je nutné je správně zdokonalit vhodnou barvou. Zejména pak na večery, večírky, a slavnosti vytříbené společnosti. Zde také tvoří správná rtěnka jeden z doplňků dokonalé dámy. I poměrně jednoduchý účes a téměř obyčejné šaty může hravě ozvláštnit výrazný odstín rtěnky jako je tmavá fialová, vínová či rudě červená. Pro denní a běžné nošení preferujte raději odstíny méně výrazné.

Lesky na rty

Stále více oblíben na běžné denní nošení je lesk na rty. Na výběr je buď to zcela čirý, anebo v různých odstínech asi tak jako rtěnky – růžové, červené, anebo oranžové. Většinou jsou s příchutí ovoce, bývají také jemně perleťové, se třpytkami, apod. Dobré je jejich použití v zimě – jednak dodáte svým rtům hydrataci ale také ochrannou vrstvu proti mrazům.

Oční linky

K zvýraznění očí se používají oční linky. Vybrat si lze z tekutých a klasických, tuhých ve formě tužky. Barevné spektrum je omezené na barvy tmavé, mezi základní patří samozřejmě černá, dále existují oční linky barev modrých, fialových, zelených, šedých anebo hnědých. Objevují se pouze v základním matném složení, nebo s mírným leskem a výjimkou nejsou ani třpytky. Jejich úkolem je zvýraznit oči, případně opticky upravit jejich vzhled, tvar.

Oční stíny

Očních stínů existuje na našem trhu celá řada různých odstínů. Mezi nejoblíbenější však stále patří odstíny modré, fialové a hnědé. Pozadu nezůstávají ani zelené a růžové. Oční stíny jsou také jediným článkem celkového make – upu, kde je na výběr ze všech možných barev. Ty jsou také někdy obdařeny matných či lesklým vzhledem, opět třpytkami či perletí. Na denní nošení se hodí spíše méně nápadné barvy slabších odstínů, na návštěvu divadla, či účast plesu lze naopak lépe zvolit sytější tmavých odstínů. Samozřejmě vše sladit s kompletní vizáží, tzn. doplňky, šaty i obuv musí ladit.

Řasenky

Snad každá žena vlastní za život alespoň jednu řasenku. Řasenka je prostě součást líčení, která je nezbytná a dá se používat samostatně. Na trhu je široká škála jednotlivých značek, barev a kartáčků. Pokud chcete experimentovat, můžete použít řasenku modrou, zelenou, šedou či hnědou. Klasika je však klasika a nejprodávanější a pořád nejoblíbenější je řasenka černá. Skvěle a nenápadně zvýrazní vaše přirozené řasy, tudíž i oči. Vybírejte také podle druhů kartáčků. Hustý vaše řasy tolik neslepí, budou tedy vypadat mnohem přirozeněji. Pro lepší aplikaci jsou tu kartáčky anatomicky tvarované, anebo ty, co řasy podzvednou.

Při koupi je také vhodné vybrat řasenku voděodolnou. To sice neznamená, že se nalíčená můžete potápět, aniž by váš oční make-up utrpěl jakoukoli i menší ujmu, ale že v případě vlhkého anebo mírně deštivého počasí vše zůstane „na místě“.

Laky na nehty

Další pestrobarevnou škálou výběru jsou laky na nehty. Volit lze mezi jednoduchými a téměř nenápadnými barvami, které zvýrazní tvar a lesk nehtu, anebo samozřejmě dalším extrémem, tedy sytými a výraznými barvami.

Oblíbené jsou velmi laky perleťové, které dodají nehtům a rukám všeobecně správnou elegantnost a krásu. Dále jsou k mání laky se třpytkami, nebo většími, ozdobnými tvary. Krásný nehet si můžete snadno ozdobit zdobícím lakem, který vypadá jako normální lak, s tím rozdílem, že štěteček laku je tenký.

A ať rozhodnete s nehty experimentovat, malovat na ně, přilepovat ozdobné kamínky či jen jednoduchou klasiku, vždy vybírejte raději ověřenou značku laků na nehty. Neznámá, ač levná nemusí dlouho vydržet a není nic hezkého mít částečně sloupaný lak na jinak hezkých rukou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18372 (novesluzby.cz#22174)


Přidat komentář