Kamínky na zuby - výběr, druhy a lepení

Kamínků na zuby je dnes již velká spousta, neboť zuby si tímto šperkem krášlí stále více a více lidí. Základem pro aplikaci těchto krásných zubních šperků je pečlivá zubní hygiena a zdravý a krásný chrup.

Lidé si dnes krášlí snad kde co. Vyjímkou nejsou ani zuby. Základem proto, aby jste si mohli dát aplikovat na zub okrasný šperk tzv. kamínek je, mít krásné zdravé a bílé zuby. Ústní hygiena je to nejhlavnější, co by nás mělo zajímat. Není nic bolestivějšího, než bolest zubů. Vždyť přece, kdo z nás by si nechal na škaredé, zašlé zuby nalepit kamínek? Tím by jste na ně ještě více upozornili.

Jaké máme druhy zubů podle tvaru?

  • Stoličky k rozmělňování potravy, člověk jich má celkem 12, jsou ploché s malými výstupky
  • Třenové zuby podobné stoličkám, ale jsou menší
  • Špičáky k trhání potravy
  • Řezáky k uchopování a krájení potravy

Lidské zuby

Zuby člověka (a obecně všechny brachiodontní zuby) se skládají ze tří částí,** z kořene, krčku a korunky**. Korunka je ta část zubu, která vyčnívá ze zubního lůžka a je pokrytá sklovinou, nejtvrdší látkou v těle.Sklovina je tvořená mineralizovanými hranoly, je velmi odolná a při poškození nemá schopnost regenerace. Vrstva skloviny je silná jeden až tři milimetry.

Většinu hmoty zubu tvoří zubovina, žlutobílá hmota, která se podobá kosti. Uvnitř zubu je pak dřeňová dutina, ve které je zubní dřeň. Do zubní dřeně kanálky v kořenech zubu pronikají drobné cévy a také nervy, které jsou příčinou citlivosti zubu. Zubní cement je vláknitá kost, která v tenké vrstvě kryje** kořen zubu**.

Zuby dospělých přirozeně tmavnou během zrání, zubní dřeň v zubech se zmenšuje a je nahrazován dentinem (zubovinou).

Jak kamínky na zuby vypadají?

Nabídka ozdob zahrnuje nejrůznější materiály, tvary, velikosti** a barvy**. Je možné si vybrat ze široké nabídky jednoduchých safírových kamínků nebo z rozličných tvarů, např. čtyřlístek, křížek či měsíc atd.

Nejlépe na zubech vypadají broušené kamínky z dílny Swarowski, nbeoť tím, že je broušený utváří krásné odlesky. Čímž Váš již tak dokonalý úsměv ještě více rozzáří. Vybírat můžete také z mnoha barev a tvarů.

Co udělat před aplikací zubního kamínku?

Při konzultaci s lékařem si** zvolíte klenot i zub, na který má být kamínek nalepen**. Lékař** zhodnotí stav Vašeho zubu** a v případě, že je výrazně poškozen, může doporučit klenot upevnit na jiný zub. Můžete také využít odborných zkušeností a estetického cítění lékaře a nechat si poradit s výběrem klenotu i zubu, aby váš úsměv byl skutečně dokonalý.

Neboť, kdo rozumí zubům více, než stomatolog? Je to člověk, který se zuby zabývá prakticky celý život a pokud by nám měl někdo s kamínkem na zub poradit, tak je to právě on.

Jak aplikace zubních kamínků probíhá?

Kamínek se nalepuje na zub, pomocí** speciálního šetrného dentálního lepidla**. Jedná se o bezbolestný zákrok, zcela bez poškození zubní skloviny. Dentální kamínek je nalepen adhezivní technikou na povrch Vašeho zubu.Šperk na zubu vydrží v závislosti na několika faktorech např. namáhání ozdobeného zubu a péčí o něj, ale i na umístění šperku a složení slin atd.

V každém případě by měl vydržet nejméně 2 měsíce, mnohdy však bude Váš úsměv zdobit déle než rok. Pokud se dentální klenot předčasně uvolní, je možné jej reklamovat a žádat o nové nalepení. K aplikaci jsou použity krystaly z dentálních kamínků, nebo dentální krystaly Swarowski o velikosti 1,8mm, s možností výběru z velké škály barev.** Celý zákrok obvykle netrvá déle než 15 minut.**

Můžeme si kamínek nalepit své pomocí doma?

Jak si již sami správně myslíte, bohužel toto možné není. Nalepení zubního šperku (kamínku) se provádí v zubní ordinaci. Zubní sklovina se musí přichystat (naleptat) a poté se aplikuje specílní kompozitní materiál do kterého se upevní šperk. Zubní šperky se však na zub připevňují v ordinaci zubního lékaře tmelem, který má stomatolog standardně k dispozici, a který používá například pro připevnění fazet apod.

Nakonec se vše** vytvrdí lampou**. A, jistě nemusím připomínat, že při této metodě je na místě také důležitá sterilita a pečlivost. Proto si normální člověk doma toto provést nemůže.

Jak dlouho kamínek vydrží?

Šperk na zubu vydrží v závislosti na několika různých faktorech např. namáhání ozdobeného zubu a péčí o něj, ale i na umístění šperku a složení slin atd. V každém případě by měl vydržet nejméně 2 měsíce, mnohdy však bude Váš úsměv zdobit déle než rok. Pokud se dentální klenot předčasně uvolní, je možné jej reklamovat a žádat o nové nalepení.

Jak se zubní kamínek odstraňuje?

Tak, jak si rádi zubní kamínek necháváme aplikovat, tak zase na druhou stranu nastane někdy chvíle, kdy jej potřebujeme zase odstranit.  Odstranění kamínku je velmi jednoduché a opět je nutno, aby tento zákrok prováděl stomatolog.

Pro koho je zubní šperk vhodný?

Dentální šperky jsou vhodné, dá se říci pro kohokoli.** Nelze je aplikovat na nemocné či jinak poškozené** zuby. Jejich aplikace není vhodná pouze pro děti. Dětské zoubky jsou velmi citlivé a, i když zubní kamínky a jejich aplikace zubní sklovinu, ani zub nijak nepoškozují, pro děti jsou tyto kamínky nevhodné.

Kolik stojí aplikace zubního kamínku?

Cenu aplikace si stanovují samotní zubní lékaři, nemohu Vám tedy říci přesnou cenu. Doporučuji Vám tedy obrátit se na některého stomatologa z Vašeho okolí a s ním cenu konzultovat. Můžeme pouze odhadovat, že cena aplikace se pohybuje od 500,-Kč.

Co bychom mohli dodat o zubních kamíncích na úplný závěr?

Tyto kamínky jsou zcela neškodné a úžasné.  Ještě do nedávna byly zubní kamínky módním hitem, který rozšířily zejména filmové a jiné populární hvězdy. dnes již tomu tak není. Ti z nás, kteří se rádi ukazují a mají rádi, když jsou středem pozornosti si je určitě rádi nechají aplikovat.

Aplikace zubních kamínků je dnes součástí tzv. Estetické stomatologie. Stomatologové dnes nabízejí spousty zákroků, které zkrášlí Váš úsměv. Velmi oblíbené je také bělení zubů. Cílem této Estetické stomatologie je, aby každý pacient měl zachovaný přirozený úsměv s bílými zuby.

Každý z nás chce mít zářivý úsměv a zdravé zuby. A jediná věc, díky které toho můžeme dosáhnout je pouze pravidelné čištění zubů a co více pravidelné kontroly u stomatologa, které by měly být každého půl roku. Díky těmto návštěvám můžeme předejít různým kazům a jiným komplikacím se zuby.

Patříte-li mezi šťastlivce se zářivým úsměvem a jste-li rádi středem pozornosti, nechte si aplikovat na Vaše zuby kamínek, který Vás ještě více obzvláštní. Je to sice drobnost, ale zubní kamínek je krásný a velmi neobvyklý šperk, díky němuž budete opravdu středem pozornosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18378 (novesluzby.cz#22241)


Diskuze a zkušenosti

Marcela H. | 03.05.2013 14:28
Re: Kamínky na zuby - výběr, druhy a lepení Dobrý den, ráda bych se objednala na lepení kamínku na zub. Na vaší stránce jsem neviděla cenu? A kam teda na vaši provozovnu ,děkuji


Přidat komentář