Jak se zbavit chloupků?

Nežádoucí chloupky trápí snad každou ženu. Moderní doba diktuje samětově hebkou pokožku bez ochlupení. Zbavování se jich však může být velice pracné, bolestivé anebo drahé. Jak je tedy nejefektivněji odstranit?

Chloupky na ženském těle a jejich zbavování se je věčné téma. Nejideálnější by bylo, kdyby se daly odstranit snadno, rychle, samozřejmě bezbolestně, také za rozumnou cenu, no a nejlépe trvale.

Na to také myslí výrobci depilačních a epilačních přípravků či strojků a na trhu se objevují nové a další možnosti odstranění nehezkých nezmarů naší pokožky. Vliv na toto dění má také současný módní trend, který sametově hladkou a chloupky zbavenou kůži bere jako samozřejmost. Pro většinu žen je pak zbavování se ochlupení nejen záležitost estetiky, ale také hygieny. Ne však na všechny části těla je vhodné použít stejnou metodu.

Chloupky v obličeji

Tak třeba horní ret. Zejména dámy s tmavšími vlasy trápí nevzhledné chmýří pod nosem. Žiletku na ně nejspíš nevezmeme. Časem by to totiž vypadalo, že nám roste opravdový knír. Takže pár chloupečků vytrhneme pinzetou a pokud je jich více, naneseme voskové pásky anebo zajdeme ke kosmetičce. Nutno podotknout, že ať tak či tak, nejlepší je obě metody provozovat večer, před spaním, aby si pokožka odpočinula a nevznikli tak nehezké červené fleky a pupínky. Také by se takto ošetřená pokožka měla natřít uklidňujícím olejem či mlékem přímo na něj určené. Nevýhodou je, že i tak se na některé citlivé pokožce může vytvořit, i přes veškeré šetrné ošetření, nepříjemné zčervenání, které jen tak nezmizí, a také se chloupky objeví znovu. V tomto případě je neideálnější zajít na trvalou epilaci horního rtu. Bohužel je tato metoda finančně náročnější. Alespoň co se jednorázového poplatku týče. Za pinzetu dáte zhruba 50 Kč, na vosky na několik zákroků maximálně do dvou set korun, jenže za trvalé odstranění chloupků horního rtu pak cca 2500Kč. Je to možná pro některé strašná suma, ale spočítáte-li si cenu za vosky na celý život, je trvalá epilace dokonce mnohem levnější a navíc máte vystaráno napořád.

Další věcí je, jestliže máte vetší množství chloupků nejen na horním rtu, ale i v celém obličeji. To pak zajděte ke svému ošetřujícímu lékaři a ten vám poradí. Problém bude nejspíš v hormonální změně.

Chloupky v podpaží

Klasika pro většinu žen – chloupky v podpaží odstranit žiletkou. Rychlé, účinné a bezbolestné. Nesmíme však zapomínat, že na těchto partiích je pokožka citlivější a jestliže tak uděláme ráno, či během dne a následně použijeme deodorant, budeme trpět spolu s pokožkou. V podpaží se vytvoří červené fleky, a my cítíme pálivou a nezkrotnou bolest. Jak vždy platí, že nejlepší odstranění provedeme večer před spaním. Nevýhodou holení v podpaží je také to, že chloupky (samozřejmě, jak jinak) znova a rychle narostou. A vzhledem ke struktuře pokožky v podpaží jsou vidět již v podkoží. Což je velká nevýhoda právě v létě, kdy se nosí krátké topy a trika bez rukávů. Pokud nechceme sedřít pokožku zcela, bude vhodnější, alespoň tedy na období léta, použít odstranění chloupků i s kořínky a to buďto horkým voskem, voskovými pásky, cukrovou pastou, elektrickým epilátorem anebo trvalou epilací.

Voskové pásky

Voskové pásky jsou fajn, za šest kusů zaplatíte přibližně do dvou set a vždy raději kupujte známou značku. I když jsou jiné, ač neznámé mnohem levnější, nebudou tak účinné a samy nebudete s výsledkem spokojená. Nevýhodou u voskových pásků je tak, že ihned neodstraní všechny chloupky a opakované odstraňování ihned za sebou znamená také velký nápor na pokožku a pár neodstraněných chloupků budete muset stejně odstranit buďto žiletkou nebo pinzetou.

Horký vosk

To je už lepší zajít za kosmetičkou a požádat ji o depilaci chloupků horkým voskem. Doma si na to sami rozhodně netroufejte. Ona vůbec manipulace s horkým voskem by měla být prováděna pouze odborníkem. Bez přístupu profesionála mohou snadno vzniknout nepříjemné otoky a bolestivé popáleniny. Profesionální péče vás takového nepříjemného zážitku zbaví, ale bezbolestné to nebude. A ani trvalé. Za to však máte s chloupky v podpaží téměř na celé léto vystaráno.

Cukrová pasta

Jedena z nejnovějších technik odstraňování chloupků zabezpečuje cukrová pasta. Je to něco na způsob vosků, akorát se cukrová pasta zahřeje jen na tělesnou teplotu, takže žádné horké vzrušení vás nečeká, špachtlí anebo koncem lžíce se nanese a rozetře po ošetřovaném místě a pak už se jen strhává ve směru růstu chloupků. Aplikace je tak mnohem méně bolestná, než klasický vosk a také šetrná. Nevýhodou cukrové pasty je to, že v běžných kamenných drogériích není obvykle k dostání. Seženete ji však snadno v internetových obchodech.

Elektrický epilátor

Nebo také depilátor, podle toho, jak si ho kdo nazve. Přesný rozdíl mezi depilací a epilací pak bude dále popsán specificky. Důležitější je, že se tímto elektrickým strojkem vytrhávají chloupky i s kořínky. V reklamních spotech v televizi vypadá práce s takovým elektrickým strojkem velice snadná a hlavně bezbolestná. Což samozřejmě není. Avšak díky moderní technologii se bolest a následná pozákroková péče stává mnohem přijatelnější, než u prvních epilátorů. Navíc, použijeme-li epilátor jednou, nejen že pokožka vydrží hebká delší dobu, než při odstranění žiletkou, ale při dalším odstraňování bude chloupků již výrazně méně a bolest nebude tak strašná. To samozřejmě platí u všech technik zbavování se chloupků při odstranění celého chloupku i s kořínkem. Jestliže jste se rozhodla pro koupi depilačního strojku, je nutné si ujasnit alespoň pár kritérií, dle kterých budete vybírat.

  • Pinzety – epilátor má několik pinzet, které se rozvírají a zavírají na otáčecím válečku a takto chloupky vytrhávají. Čím více pinzet, tím méně zdlouhavé práce, ale taky vyšší cena. Nejméně by jich měl mít 20, nejideálnějších je 40 pinzet. Rozdíl ceny je asi 1000Kč, což je pro většinu šok, ale nutno dodat, že má-li epilátor alespoň 40 pinzet, je v pomyslné vyšší třídě a tudíž má i mnoho dalších, výhodných funkcí, než epilátor levný a jednoduchý, i když levný.
  • Rychlost otáčení

Není možná až tak důležitá. Často mají epilátory rychlosti dvě, pomalejší je nepatrně méně bolestivé a efektivnější, rychlejší vás zas zabaví odstraňováním chloupků na kratší dobu.

  • Světlo

Ihned by vás to možná nenapadlo, ale pokud si pořídíte epilátor se světýlkem, budete při jeho používání nadšeni. Nasvítí totiž tak epilovanou část a vy tak snadno uvidíte i ty méně patrné chloupky.

  • Uklidňující účinky

Nejvhodnější je pořízení epilátoru s chladivými účinky, které tak pokožku zbaví nepříjemného pálení a bolestí, anebo je alespoň výrazně omezí. Pokud už ne chladící účinky, tak alespoň masážní, jenž pokožku po aplikaci okamžitě masíruje a omezuje bolest.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18346 (novesluzby.cz#21963)


Přidat komentář