Jak na nás působí jednotlivé fáze Měsíce

Jednotlivé fáze Měsíce ovlivňují naše zdraví, sklon k hubnutí, krásu, náladu, rozpoložení, lásku, úspěch v práci. Mezi lunárními fázemi Měsíce a děním na Zemi je významná spojitost. Zkuste po dobu jednoho měsíce vnímat jeho sílu, uvidíte ten rozdíl.

Již odnepaměti lidé poznali, že fáze Luny ovlivňují počasí, úrodu, plodnot, hojení ran a další. Kdo však v dnešní době zkoumá, v jaké fázi se zrovna Měsíc nachází. Podíváme se na internet nebo domácí meteostanici a pouze zjišťujeme, jaké zítra bude počasí. Tímto se však velmi ochuzujeme o lepší zdraví, krásu aj.

Fáze Měsíce silně ovlivňují naše stravovací návyky. S dorůstajícím Měsícem se uchylujeme k přejídání, naopak při úplňku ztrácíme chuť, s ubývajícím Měsícem snižujeme hmotnost.

Lunární cyklus

Oběh Luny okolo Země trvá 29 a půl dne, obdobně jako přirozený ženský menstruační cyklus. Lunární cyklus dělíme na čtyři základní fáze (novoluní, přibývající měsíc, úplněk, ubývající měsíc). Podle toho, jak velká část Měsíce je ozářena Sluncem rozlišujeme měsíční fáze. Měsíc navíc odráží i světlo odrazené od Země, kdy tento odraz označujeme jako popelavý svit Měsíce. Každá ze čtyř fází má jiný vliv na naše zdraví a psychiku.

Novoluní a jeho vliv na naše zdraví a psychiku

Při novoluní stojí Měsíc mezi Zemí a Sluncem. Gravitační síly Luny a Slunce se sčítají a působí jedním směrem. Vzrůstá schopnost detoxikace, léčivých sil v našem organismu, energie se v nás výrazně koncentruje a povzbuzuje nové nápady, sílu a kreativitu.

Dny v této měsíční fázi jsou nadmíru příznivé pro jakékoliv začátky. Zbavit se starých zlozvyků není tak těžké jako jindy. V tomto čase je vhodné zařadit ovocný den nebo přímo postní den. Naše tělo se v této měsíčni fázi velmi intenzivně zbavuje škodlivin a odkládá vše nepotřebné. Současně však čerpá energii z rezervy.

 • Welness: při novoluní maximálně meditujte a uvolňujte se. Když Měsíc začíná znovu od nuly, touží i naše tělo po důkladné obnově. Zvláště účinná je sauna a masáže reflexních zón, které pročišťují a zbavují tělo jedů. Z druhů sportů si vyberte meditativní: jóga nebo taj-či.
 • Krása: při novoluní je tělo připravené na pročišťování a zbavování škodlivých látek. Dopřejte si rozjasňující masky, pročišťující parní lázně, masáže obličeje, masáže celého těla. Podpoříte tím tok lymfy.
 • Jídlo: není lepší čas na pročišťující ovocný půst, než při novoluní. Tělo je připravené na důkladný vnitřní úklid. Dopřejte si hojně ovoce a ovocné šťávy.

Přibývající měsíc a jeho vliv na naše zdraví a psychiku

Ve fázi přibývajícího měsíce, jej můžeme na obloze poznat jako srpek měsíce osvětlené, ke Slunci přivrácené strany ve tvaru D. Nyní má maximální účinnost vše, co tělu dodáte, co jej posiluje. Veškeré minerální látky a vitamíny Váš organismus mnohem lépe přijímá. Plánovanou dietu však odložte po úplňku. Dva týdny kolem přibývajícího měsíce byste měli méně jíst i celkově změnit svůj styl výživy. Vaše tělo totiž dobře přijímá, ale ještě lépe ukládá jako jindy. Raději si své poslední denní jídlo dopřejte o 1-2 hodiny dříve než obvykle. Naopak Vy, kteří máte opačný problém a potřebujete přibrat, budete mít větší šanci v této fázi měsíce. Nabízí se Vám vhodná doba k uskutečnění nových plánů, obzvláště v zaměstnání a finančního hlediska.

Fáze přibývajícího měsíce na Vás příznivě působí ve všech směrech.

 • Welness: s každým dnem dorůstání měsíce také stoupá Vaše výkonnost. Přibývající měsíc představuje nejlepší období na posilování svalů, tvarování těla. Zajděte si například do fitness centra.
 • Krása: vaše vlasy, pleť i pokožka těla nyní velmi dobře přijímají všechny výživné látky. Vychutnejte si zábaly, masáže aromatickými oleji, výživné a pečující masky.
 • Jídlo: můžete si dopřávat, ovšem s mírou. Schopnost Vašeho těla dobře přijímat výživné látky se však týká i kalorií. Zaměřte se raději na nízkotučné potraviny bohaté na vitamíny a cenné látky. Ve zvýšené míře si dopřejte ovoce a zeleninu. Sladkostem se snažte vyhýbat.

Ubývající měsíc a jeho vliv na naše zdraví a psychiku

Měsíc během úplňku dosáhl svého maximální vrcholu viditelnosti, nyní je opětovně k cestě ke Slunci. Velikost měsíce ubývá, jeho tvar stále více připomíná zmenšující se písmeno C. Tato fáze měsíce je skvělá při vylučování toxických látek. O dietě, o které jsme uvažovali, můžeme nyní uskutečnit. I když budete ve fázi ubývajícího měsíce jíst více, nepřiberete tak rychle, jako by tomu bylo v první čtvrti. Vaše tělo vydává energii, nápady, tekutina se již nehromadí. Jakmile uvidíte na obloze pouhý tenký srpeček ve tvaru C, omezte Vaši aktivitu, fyzickou zátěž, jarní nebo zimní gruntování.

Síla odcházejícího měsíce podporuje ve Vašem organismu funkce očisty. Dopřejte si bylinnou směs, která posiluje ty orgány, které jsou při této vnitřní očistě nejvíce zatěžovány. Vaše očista bude celkově dokonalejší.

 • Welness: Vaše tělo je nyní ve své vrcholné formě. Budete mít chuť doslova lámat skály, tancovat, běhat, divoce skákat. Nebraňte se tomu, neboť tyto veškeré aktivity podporují pročištění a odvedení zbytečné a nahromaděné vody z těla.
 • Krása: během období, kdy fáze měsíce couvá, zaznamenáte suchou a špatně prokrvenou pokožku. Nyní je ten nejlepší čas na hydratační masku. V případě, že si depilujete pokožku, vězte, že chloupky Vám nyní porostou výrazně pomaleji.
 • Jídlo: trápíte-li se pár kily navíc, nyní se jich můžete opravdu zbavit. Vaše chuť na sladké je velmi snížena. Skvělá je rýže, která Vaše tělo zbaví nadbytečných zásob vody.

Úplněk a jeho vliv na naše zdraví a psychiku

V této fázi Měsíc urazil polovinu cesty kolem Země. Při jasné obloze jej můžeme vidět, jako plný, zářivý kotouč. Úplněk v nás vyvolává romantickou náladu, lásku. Z hlediska psychiky je tato doba však neklidná, citliví jedinci špatně spí, můžou Vás trápit bolesti hlavy a úzkost. Dokonce i zvířata bývají neklidná. Porodnice zaznamenávají větší množství porodů, na svět přichází více miminek. Počasí se mění ze dne na den, i když mohlo před úplňkem být několik dnů i týdnů beze změny. Energie a tekutiny se u Vás hromadí a koncentrují, můžete tedy zaznamenat určitou oteklost. Překvapí Vás však nová síla, odvaha a schopnost přijímat větší tělesnou zátěž.

V případě, že chcete ubrat na své váze, vězte, že, když se měsíc nachází v úplňku, tělo snáze a rychle přibývá. Snažte se zavést během úplňku jeden den půstu a jezte všeobecně méně, než jste zvyklí.

 • Welness: pro toto neklidné období jsou ideální harmonizující druhy cvičení, například strečink nebo power jóga.
 • Krása: rozmazlujte se a dopřejte si za úplňku harmonizující koupel s uklidňujícími přísadami. Vlasům dopřejte výživné zábaly, včetně masáže, která Vás uvolní, uklidní a navodí příjemný pocit.
 • Jídlo: Vaše tělo i duši zcela jistě potěší romantická večeře ve dvou při svíčkách a tiché relaxační hudbě. Snažte se však omezit tuky a sladkosti, organismus je lehce ukládá a Vy byste později měli problémy s váhou.

Jak ovlivňuje Měsíc menstruační cyklus ženy, plodnost, libido

Menstruační cyklus ženy je shodný s cyklem měsíčním. Nejčastěji dochází u žen k menstruaci v období novoluní, k ovulaci nejčastěji dochází v období úplňku. Náš sexuální impuls se zvětšuje s růstem Měsíce a svého maxima dosáhne v období úplňku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18185 (novesluzby.cz#20166)


Přidat komentář