iPhone - výběr iPhonu

Stále nemáte jasno co koupit svým drahým jako dárek? Dnešní typ je na produkt, který rozhýbal Ameriku, na produkt, v němž společnost Apple spojila jako první všechny dostupné technologie a vytvořila úžasný iPhone. Prodává se již ve více než 70 zemích.

Co to je iPhone?

iPhone je produkt společnosti Apple, který v sobě spojuje funkce mobilního telefonu s digitálním fotoaparátem, multimediálního přehrávače iPod a zařízení pro mobilní komunikaci s internetem. Stává se také kapesní herní konzolí. Ovládá se pomocí velkého dotykového displeje s virtuální klávesnicí. K verze iPhonu s označením iPhone 3G patří podpora UMTS sítí, GPS navigace a drobné změny v hardwaru.

iPhone 3GS se od předchozího modelu liší rychlejším procesorem, dvojnásobnou velikostí paměti, kvalitnějším grafickým procesorem s podporou OpenGL 2.0, kvalitnějším fotografickým čipem s možností natáčení videa a přítomností digitálního kompasu

Jaké má iPhone aplikace

Virtuální klávesnice na dotykovém displeji iPhone je vybaven operačním systémem iPhone . Důraz je kladen na intuitivní ovládání a propojení s internetem. Přístroj obsahuje internetový prohlížeč Safari. Na iPhonu naleznete verzi zjednodušenou pro snadné ovládání pomocí dotykového displeje. Podporuje záložky a panely, zobrazuje webové stránky obsahující HTML, Javascript a AJAX, ale nepodporuje technologie Java a Flash.

Pro prohlížení a psaní e-mailů slouží aplikace Mail. Aplikace Mapy zobrazuje mapy a družicové snímky Země stahované ze serverů Google. Mapy umožňují vyhledávání objektů a cesty z jednoho místa na druhé a lze je využít jako krokovou navigaci. Od programového vybavení 1.1.3 je možné stanovit polohu telefonu na mapě podle okolních přístupových bodů wi-fi a BTS telefonního operátora, na 3G iPhonu i pomocí GPS. Na iPhonu 3GS je možné nechat mapu automaticky natočit podle skutečné polohy. iPhone obsahuje multimediální přehrávač iPod, který přehraje hudbu, videa a podcasty nahrané na telefon z počítačového programu iTunes.

Obsahuje také samostatný přehrávač pro videa z YouTube. V něm se otvírají i odkazy na YouTube videa z jiných aplikací. Prohlížet a synchronizovat s počítačem lze také obrázky, k jejich zaznamenání slouží digitální fotoaparát. Dále na iPhonu naleznete kalkulačku s vědeckými funkcemi. Kalendář. Poznámky a s využitím internetu. Aktuální počasí. Kurzy akcií. Na iPhone 3GS je i možnost natáčet video

Seznam aplikací ve zkratce

 • Telefon
 • Mail
 • Safari
 • iPod
 • Zprávy
 • Kalendář
 • Obrázky
 • Fotoaparát
 • YouTube
 • Akcie
 • Mapy
 • Počasí
 • Diktafon
 • Poznámky
 • Hodiny
 • Kalkulačka
 • Nastavení
 • iTunes
 • App Store
 • Kompas – pouze iPhone 3GS a novější
 • Kontakty
 • Game Center – od iOS 4.1 na iPhone 3GS a novějších

iPhone jako dárek

Apple iPhone 3G 16GB

Nabízí podporu sítí třetí generace a vestavěnou GPS navigaci, displej s rozlišením 320 x 480 pixelů a obrovskou úhlopříčkou 3,5", senzor okolního osvětlení, který podle intenzity světla reguluje podsvícení displeje. Digitální fotoaparát má rozlišení 2 Mpix. Integrovaná GPS navigace podporuje aGPS, tedy GPS s "podporou" od dalších zdrojů informací. Telefon je vybaven operačním systémem Mac OS X, díky němuž můžete do telefonu instalovat spoustu nových her a aplikací.

Nechybí vynikající hudební a video přehrávač převzatý z iPodu a s podporou nejběžnějších audio a video formátů. Praktickou funkcí je také integrovaný internetový prohlížeč, telefon podporuje přenos dat EDGE, HSDPA a díky vestavěnému modulu také WiFi s podporou standardu 802.11 b/g. Vylepšená baterie nyní udrží iPhone při životě na jedno nabití až 300 hodin. Tato verze iPhonu je vybavena vnitřní pamětí neskutečných 16 GB, což je kapacita plně dostačující na uložení velkého množství hudebních alb a filmů. Telefon je plně lokalizován v českém jazyce.

Apple iPhone 4 Black 16 GB

Nový Apple iPhone 4 a všechno mění. Především se jedná o mimořádný 3,5 palcový displej Retina s rozlišením 960x 640, grafiku a text tak máte neuvěřitelně ostrý. Nový funkce FaceTime poskytuje možnost hovořit z očí do očí s kýmkoliv na zemi. Dalšími významnými změnami je podpora MultiTaskingu pro správu více aplikací zároveň a podpora nahrávání videa v HD rozlišení, již Vám žádná momentka neunikne a zároveň bude v té nejvyšší kvalitě a detailech.

Apple iPhone 4 32 GB

Nový model veleúspěšného smartphonu od Applu jenž má být nástupcem stávajícího iPhonu 3GS.IPhone 4 nabízí řadu novinek jako jsou video hovory, procesor Apple A4 1GHz, skvělé rozlišení displeje a v neposlední řadě také lepší fotoaparát a nový design. Nabízí se ve verzích 16 a32 GB.

Video hovory jsou realitou

Po video hovorech toužíme desítky let. iPhone 4 to dokázal. Stačí klepnout a můžete zamávat svým dětem nebo pobavit kamarády na opačné straně planety a dívat se jak se smějí. Funguje to mezi přístroji iPhone 4 přes Wi-Fi hned po zapnutí. S žádným jiným telefonem není volání tak záživné.

Nahrávání videa v HD kvalitě

Natáčejte své vlastní filmy ve vysokém rozlišení. Díky vyspělému senzoru osvětlení na zadní straně a zabudovanému LED přisvětlení můžete i při špatných světelných podmínkách natáčet kvalitní video. Své mini dílo pak můžete sestřihat a dokončit přímo na iPhonu 4 v nové aplikaci iMovie s tématy, titulky a přechody navrženými společností Apple. Dostupná v obchodě App Store.

Pětimegapixelový fotoaparát s LED bleskem

Pořizujte krásné, detailně vykreslené fotky s novým 5megapixelovým fotoaparátem se zabudovaným LED bleskem. Vyspělý senzor osvětlení na zadní straně pomáhá pořizovat skvělé obrázky i při horších světelných podmínkách a s novou kamerou na přední straně uděláte skvělé autoportréty.

Displej iPhone

Displej Retina na přístroji iPhone 4 je nejostřejší, nejživější telefonní obrazovka s nejvyšším rozlišením v historii. Má čtyřikrát víc pixelů než předchozí modely iPhone. Hustota pixelů je tak vysoká, že lidské oko jednotlivé pixely nerozliší. Text i obraz je díky tomu neskutečně ostrý.

Elektronická knihovna

Bezplatně dostupná aplikace iBooks je úžasná čtečka elektronických knih a skvělé místo pro nákup knih.

i Movie

Sestřihejte video, přidejte témata, hudbu a své filmy ihned sdílejte. Dostupná v obchodě App Store.

Další vychytávky

 • hlasové ovládání - svým hlasem můžete zahájit hovor nebo přehrát skladbu.
 • zprávy - posílejte zprávy s textem, videem, fotkami a dalším obsahem
 • mapy a kompas - vyhledávejte místa a trasy, zorientujte se na mapě.

Synchronizace

Mail, kontakty a kalendář - synchronní ve všech Vašich zařízeních. Možná máte doma Mac, v práci PC a u sebe iPhone. MobileMe ukládá e-maily, kontakty a kalendáře na serveru a automaticky je udržuje synchronní napříč všemi zařízeními, která používáte.

Najděte svůj ztracený iPhone

Nevíte, kde jste nechali iPhone? Služba MobileMe Vám ho pomůže najít prostřednictvím nové aplikace Find My iPhone - Najít můj iPhone nebo online na webu me.com. A pokud ho nemůžete získat zpět, funkce Remote Wipe - Vzdálené smazání, ochrání vaše soukromé informace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18354 (novesluzby.cz#22047)


Přidat komentář