Hello Kitty - oblečení s vtipným motivem

Máte pocit, že motivy kreslených postaviček patří na dětské oblečení a na vás by mohly působit infantilně? Naopak, postavičky jsou hitem, které výrobci oděvů ve velkém tisknou na své produkty. Japonská kočička Hello Kitty patří mezi nejpoužívanější.

Hello Kitty je už 40 let

Stačí se rozhlédnout v obchodech různého typu. Na oblečení, kancelářských potřebách, špercích nebo doplňcích. Zde všude můžete spatřit výjev typicky japonské kresby. Hello Kitty se poprvé objevila v sedmdesátých letech na drobných doplňcích. Tehdy se distribuovala v rodném Japonsku, ale díky své nápaditosti se dočkala brzké expanze i do Spojených států a odtud pak do celého světa. Kočička, která se vyznačuje mašličkou na levém oušku si tak získala okamžitou popularitu. Dnes patří spolu s pin-up girl Betty Boop a čínskou holčičkou Puccou mezi nejžádanější motivy, které patří i do šatníků dospělých lidí. A kde všude můžeme na Hello Kitty narazit?

Od hraček Hello Kitty k drobným potřebám

Samotný původ a vzhled Hello Kitty samozřejmě svádí k tomu, aby se ztvárnil do podoby klasické hračky. Odtud, z dětského světa, přišli výrobci i s nápadem, přenést vizuál na různé penály, desky nebo psací potřeby. I když tyto produkty naleznete spíše v hračkářstvích, neznamená to, že byste si je nemohli koupit pro vlastní potřebu. Hello Kitty si jako jedna z mála animovaných postaviček získala status trendu. A tak, například oproti našemu tuzemskému Rumcajsovi, nebudete působit přinejmenším zvláštně, pokud se na vašem pracovním stole objeví tužka nebo pouzdro s motivem kreslené kočičky s mašlí. Dokonce máte výhodu v tom, že pokud si přejete vlastnit něco s Hello Kitty a v běžné obchodní síti to neseženete, můžete se vydat do dětského oddělení. Na produktech není totiž poznat, zda-li se jedná o výrobek pro děti nebo vtipný artikl pro dospělé.

Jak se pracuje s motivem Hello Kitty?

Návrháři rádi experimentují

Narazíte na něj všude. Někdy kočičku zařadí do svých kolekcí i návrháři, kteří produkují pár kusů modelu a s motivem si spíše více pohrají než klasické módní domy, které se vyznačují sériovou výrobou. Proto u designérů nebo v obchodech s alternativním zbožím můžete nalézt i netypické podoby Hello Kitty. Někdy totiž daným firmám nestačí jen klasický výjev roztomilého zvířátka, ale neodpustí si jej ztvárnit jako gangstera nebo jej umístit do hamburgeru.

Velkosériová výroba sází na jistotu

Filosofie běžných obchodních domů, které se vyznačují sériovou výrobou je poněkud jiná. Hello Kitty pro ně představuje stálici úspěšného trendu. Ti, kteří se hledáním módních hitů zabývají, netvrdí, že danou sezónu bude japonská kočička v kurzu. Funguje to tak, že po kolekcích střídmosti lidem nabídnou něco osvěžujícího. A v tomto případě fungují kreslené motivy spolehlivě. Je jedno, jestli se jedná zrovna o Hello Kitty nebo výše zmíněné Betty Boop a Puccu. Proto se může stát, že v jednotlivých obchodech narazíte na jednu postavičku a v jiném butiku zase na jinou. A v další sezóně se motivy prohodí a tričko, které zakoupíte v jednom obchodě, najednou naleznete o rok později v obchodě jiném. A pokud si zrovna vysníte tričko s Hello Kitty, ale nemůžete jej sehnat, zkuste dětské oddělení. Tam mají zásobu s títmo výjevem docela značnou a po celou dobu. Tato oddělení navíc nabízí dětské velikosti i v běžně dostupných dospělých mírách, a proto je mohou obléci mnohdy i starší.

Tržnice – místo nepřeberného množství výrobků

Na tržištích se meze fantazii nekladou. Klasická trička, bačkory nebo šperky. Zde prodejci nabízejí v podstatě pořád zboží s populárním motivem. Musíme mít ale na paměti, že kvalita výrobků odpovídá ceně, a tak se může stát, že například hodinky po čase mohou přestat fungovat anebo krásná kabelka se časem může párat. Toto zboží z tržnice se ale vyznačuje ještě jednou zvláštností. Je s podivem, že i když se na Hello Kitty vztahují autorská práva, stejně jako na kabelky francouzských značek, jež se často stávají padělanými nebo na krtečka, který se rovněž při raziích na padělky zabavuje, tak zboží s Hello Kitty spíše dále zůstává na pultech. Zákazník tak má jistotu, že Hello Kitty zde skoro spolehlivě najde.

Kde všude můžete Hello Kitty nosit?

Trička Hello Kitty

Protože se jedná spíše o vtipný či recesistický vizuál, tak tento typ jejich majitelé chtějí vystavit na odiv. Jako příhodné místo se tedy nabízí hruď a potažmo tričko, jež vídáme v obchodem nejčastěji. Jako dospělý si můžete vzít top k džínám a doladit svůj sportovní styl. Stejně tak můžete ale svršek propašovat i do kostýmu, pokud nemáte ryze konvenční a formální jednání. Kombinaci obou předchozích stylů pak představuje model, kdy si jeho nositel (spíše tedy žena) vezme džíny, klasické elegantní sako a pod něj tričko právě s animovaným motivem. Nemyslete si ale, že kreslené motivy něžných postaviček patří jen na ženské oblečení. Hello Kitty se dostala i na trička pro muže. Jak si s tím mají poradit pánové?

Raději se vyhněte motivu kočičky, který vás bude zdobit přes celou hruď a břicho. Pokud si vyberete animovaný motiv, zvolte decentnější formu. Obměnu můžete nalézt v podobě menšího obrázku například v úrovni prsou nebo v dolní části trika. U pánských produktů se často volí vizuál, který je na zadní části trika, aby nepůsobil tak prvoplánově. Pokud najdete motiv Hello Kitty, který je větších rozměrů, tak mužům více sedne ne úplně něžná varianta. Výše zmíněný drsnější vizuál nebo přídavky v podobě čínských znaků lehce infantilní kresbu rozbijí.

Spodní a noční prádlo - Hello Kitty

Vtipné a roztomilé kresby v poslední době opět zaplňují pulty i s intimním zbožím. Někdy mají ale zejména ženy pocit, jestli už na to nejsou příliš staré, protože se od nich očekávají spíše krajky a satén. Rozhodně ne. Ne vždy musí být dáma dračice a ať už se jedná o spodní prádlo nebo noční košili, pokud skvěle sedí na těle, může být stejně svůdná, ne-li dráždivější, než nepadnoucí, někdy fádní nebo až moc excentrické prádlo.

Obdobně je na tom i domácí úbor, jako jsou tepláky či mikiny. S motivem Hello Kitty můžete ale vyrazit i na cvičení. Mějte na paměti, že i to, co máte na sobě, odráží vaše rozpoložení. Proto si soupravy berte spíše na klidnější sport jako je jóga, pilates nebo tai-chi. Uvidíte, že se snadněji dostanete do pohody, protože váš úbor vám bude evokovat teplo domova.

Kočičky na nohy - Hello Kitty

Klasické zdravotní nebo plastové pantofle jsou v těchto měsících nepraktické, proto se poohlédněte po chlupatých papučích, které vás více zahřejí. Výrobci obuvi si pohrávají i s různými motivy, a tak se vaše nožky mohou proměnit i hlavičky Hello Kitty.

Spousta lidí si stěžuje, že co se týká bot, tak pestrost a bohatý výběr, který se naskýtá v zahraničí, v Čechách chybí. Jestli chcete doladit svůj kočičí model, tak i u nás můžete sehnat boty (nejčastěji tenisky). Pokud se vám nedaří je sehnat, podívejte se i do dětských kolekcí, kde nabízejí i velikosti 40 a výběr je zde pestřejší.

Doplňky na sebe i do bytu - Hello Kitty

Kočičí mánii můžete bez obav propadnout, protože Hello Kitty pronikla i do interiérového designu nebo kosmetiky. Polštářky s plastickým výjevem postavičky, malovátka a zrcátka v designu japonské kočičky, šperky s blyštivými figurkami, hodinky nebo sponky a gumičky do vlasů. Nenarazíte-li na ně v obchodním domě v sekci pro dospělé, můžete rovněž zabrousit do oddělení pro děti. Nikdo nepozná, že je máte odtamtud.

Hello Kitty vás omladí

V podstatě to není nic překvapivého. Musíte jen vybírat s citem. Když si na sebe vezmete oblečení s animovaným motivem, dáváte najevo svůj nadhled a smysl pro humor. Jen zvažujte, pro které situace se daný produkt hodí. Pro volnější a běžné aktivity si je ale klidně vezměte. A pro rodiče máme jeden tip. Zkuste si někdy vzít něco s Hello Kitty a stejný motiv oblékněte i svému dítku. Když jde pár – muž a žena – do společnosti, tak většinou ladí šaty s oblekem. Tak proč nesladit sebe a svou ratolest. Je to jeden ze způsobů, jak dát najevo, že k sobě patříte a jste na to hrdí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18357 (novesluzby.cz#22090)


Diskuze a zkušenosti

Lenka | 20.06.2014 10:23
Re: Hello Kitty - oblečení s vtipným motivem Já své holčičce Hello Kitty nekupuji, má to skoro každý. Hledala jsem nějaká originálnější trička a narazila na tyto stránky http://nejmocnejsitrika.cz nemáte s nimi někdo zkušenosti?


Přidat komentář