Fotodárky - výběr, koupě

Chcete udělat radost Vašim blízkým, přátelům, kolegům v práci a přemýšlíte nad vhodným dárkem? Pokud rádi fotografují, zvažte pořízení fotorámečku, digitálního fotoalba, nebo třeba fotoobrazu na plátno, kalendáře, trička či hrnečku s oblíbenou fotografií.

Tipy na fotodárky

 • Digitální fotorámeček
 • Digitální fotoalbum
 • Fotografie na magnetických fólií
 • Fotografie na plátně jako fotoobraz
 • Potisk textilu fotografiemi
 • Olejomalba vybrané fotografie
 • Fotokoláž z fotografií
 • Kalendář s fotografiemi
 • Hrnek s fotografiemi
 • Podložka pod myš s fotografií
 • Bryndák s fotografií
 • Povlak na polštářek s fotografií
 • Sněhová koule s fotografií
 • Přívěsek na klíče s fotografií

Digitální fotorámeček

Charakteristika fotorámečku

Jedná se o zařízení, které se vzhledově podobá klasickému fotorámečku, ať už se jedná o kovový, dřevěný, a to nejen svými rozměry, ale také způsobem použití, zpracováním.

Digitální fotorámeček & klasický fotorámeček

Na rozdíl od klasického fotorámečeku, může digitální fotorámeček pojmout velké množství fotografií, ve kterých poté můžete listovat ručně, nebo spustit tzv. automatickou prezentaci fotografií. Během této prezentace, fotorámeček postupně, či náhodně přehrává jednotlivé fotografie, a zobrazuje je po dobu, kterou si sami navolíte.

Naplnění fotorámečku fotografiemi

Většina digitálních fotorámečků disponuje vlastní vnitřní pamětí na fotografie, čtečkou paměťových karet nebo USB portem. Jednoduše zasunete do fotorámečku paměťovou kartu z digitálního fotoaparátu nebo USB port, na které máte fotografie nahrané.

Vnitřní paměť u fotorámečků bývá povětšinou malá, a to kolem 1GB, kdy se do ní vejde určitý omezený počet fotografií, nebo také případně krátké video. Z toho důvodu bývají povětšinou fotorámečky navíc vybaveny čtečkou paměťových karet. Formátů paměťových karet bývá podporováno více, a to z důvodu, že i výrobci digitálních fotoaparátů a ostatní elektroniky používají různé formáty karet.

V případě, že kapacita je nedostačující, nebo fotorámeček nemá vlastní paměť, můžete ji rozšířit pomocí paměťové karty, či USB paměti.

V případě, že budete chtít do fotorámečku vložit kartu přímo z digitálního fotoaparátu a prohlížet si právě pořízené fotografie, je dobré si zjistit, zda čtečka v rámečku podporuje stejný formát jako Váš fotoaparát. Většina fotoaparátů používá tzv. paměťové SD karty nebo paměťové karty MMC, které jsou vzájemně kompatibilní.

Zvažte také pořízení paměťové karty, která bude určená speciálně pro fotorámeček, a kterou budete mít stále vloženou v rámečku a pouze čas od času aktualizujete její obsah. Tímto se vyhnete například nutnosti často přendávat kartu z rámečku do fotoaparátu.

Umístění fotorámečku

Fotorámeček si může obdarovaný umístit na stůl, na zeď, kde poté bude zobrazovat fotografie. Některé fotorámečky dokážou také zobrazit další multimediální obsah, jako je video, hudba. Některé fotorámečky disponují navíc dálkovým ovladačem, takže není problém rámeček umístit kamkoliv, nemusí se k němu vstávat a kdykoliv je možné spustit prezentaci fotografií, nebo ve fotorámečku listovat.

Digitální fotoalbum

Charakteristika digitálního fotoalbum

Jedná se o zařízení, které se podobá klasickému fotoalbu. Většinou je v kožených deskách. Jedná se o digitální přenosné zařízení s LCD displejem a integrovanou pamětí, díky čemuž můžete pohodlně nosit své fotografie vždy po ruce.

Způsob používání fotoalba

Fotoalbum je především určeno k prohlížení i přenášení fotografií, a to kdekoli mimo dosah elektrické zásuvky. Fotoalbum ukazujete, tak jako klasické album rodině, přátelům, obchodním partnerům aj.

Digitální fotoalbum ideální dárek pro každého

Díky digitálnímu fotoalbumu si může obdarovaný vzít fotografie kamkoli, a to bez nutnosti tahání notebooku, kabelů apod.

Veškeré fotografie bude mít neustále po ruce, může je zobrazit přímo na integrované obrazovce, která disponuje několikanásobně větší úhlopříčkou, než například displeje fotoaparátů, mobilních telefonů.

Album je především navrženo pro časté přenášení i listování mezi fotografiemi.nAlbum disponuje velkou kapacitou, kdy může pojmout až 20 tisíc  fotografií, mezi kterými se pomocí navigačních šipek snadno pohybujete a přepínáte.

Snadné ovládání fotoalba.

Možnost stahování fotografií z digitálního fotoaparátu, z paměťových karet, externích úložišť, která podporují USB připojení.nFotoalbum pracuje z nabíjecí baterie, nemusí být proto, tak jako běžný rám na digitální fotografie, připojen do sítě.

Fotografie na magnetických fólií

Jedinečnost těchto fotografií spočívá, že jsou zpracované na magnetické fólii. Magnetky pak mohou být využity například na lednici, na svatebním oznámení, jako dekorace, jako součást koláže apod. Fotografie lze tisknout na libovolný papír, včetně fine art médií a plátna, poté jsou nalepeny na magnetické fólie o tloušťce 0,5 mm; 0,7 mm; 0,9 mm; 1,7 mm.

Magnetická fólie drží na jakémkoliv kovovém předmětu. Navíc můžete magnetky také laminovat. Co se týče formátu magnetek, tak může být skutečně libovolný.

Fotografie na plátně jako fotoobraz

Povrchová úprava fotoobrazu

U fotoobrazu můžete volit nejrůznější povrchovou úpravu:

 • Lakování sprejem (lesk, satén, mat) – tímto získáte intenzivnější barvy, ochranu vůči mechanickému poškození i ušpinění fotoobrazu. Obrazy poté stačí jen otřít vlhkým hadříkem.
 • Lakování Anti UV (lesk, satén, mat) – povrchová úprava, která je vhodná pro fotoobraz umístěný ve venkovních prostorách. Je výhody spočívají v nepropustnosti, nežloutnutí a navíc filtraci ultrafialových paprsků. Navíc fotoobraz získá větší odolnost proti mechanickému poškození.

Důvody, proč volit povrchovou úpravu u fotoobrazu

 • Intenzivnější barevné podání fotografie
 • Snadná a bezproblémová údržba fotoobrazu
 • UV ochrana plátna
 • Ochrana před mechanickým poškozením

Hrany u fotoobrazu

U fotoobrazu můžete také volit potištěné hrany; potisk hrany jednotnou barvou, a to tak, aby vybraná fotografie ladila s hranou fotoobrazu.

Potisk textilu fotografiemi

Originální dárek, kdy necháte obdarovanému potisknout tričko, mikinu, košili apod. vybranou fotografií, nebo jiným návrhem.

Olejomalba vybrané fotografie

Dárek, který je vhodný pro jakoukoliv příležitost, ať už k svátku, narozeninám, výročí, vánocům apod. Navíc, ručně malovaný obraz se může stát originálním dekorativním doplňkem nejen doma, ale i na chatě, chalupě, či zaměstnání.

Obraz je malován ručně, a to olejovými barvami na malířské plátno, kdy vzorem je právě Vámi dodaná fotografie, či snímek.

Co se týče velikosti olejomalby, záleží na Vašem přání. Obraz je standardně dodáván vypnutý na napínacím rámu.

Fotokoláž z fotografií

Chcete Vaše blízké, rodinu obdarovat jedinečným dárkem, který jim bude připomínat neopakovatelnou atmosféru ze svatby, promoce, narození dítěte, oslav, dovolené apod.? Pořiďte jim fotokoláž z fotografií, kterou lze mít na fotopapíru, nebo také malířském plátnu. Kromě toho může být fotokoláž doplněna laminací, rámováním nebo vypnuta na rámu.

Kalendář s fotografiemi

Přemýšlíte, jaký dárek pořídit Vašim přátelům, rodině, manželovi, dítěti, aby jej mohli využívat po celý rok a navíc jim připomínal příjemně strávené chvíle a okamžiky? Co takhle nástěnný nebo stolní kalendář s fotografiemi?

Hrnek s fotografiemi

Obdarujte Vaše přátelé, kolegy v práci, šéfa originálním hrnkem s vybranou fotografií. Vždy, když si obdarovaný uvaří lahodnou kávu, čaj a bude nápoj popíjet z hrnečku, vzpomene si na Vás. Praktický a zároveň velmi milý dárek.

Podložka pod myš s fotografií

V dnešní době je snad v každé domácnosti počítač, nebo notebook. Co takhle obdarovat blízké, nebo také kolegy v práci originální podložkou pod myš, na které bude jejich oblíbená fotografie?

Bryndák s fotografií

Narodilo se v rodině, nebo Vašim kamarádům, či kolegům v práci miminko? Pořiďte jim originální a zároveň praktický dárek v podobě bryndáčku, na kterém bude vyobrazené jejich miminko.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18301 (novesluzby.cz#21634)


Přidat komentář