Etno obchůdky

Když se řekne etno obchůdek, napadne snad každého směs příjemných, často až exotických vůní a spousta malých a větších orientálních předmětů, dárečků, šperků a také oblečení, které nikde jinde nekoupíte.

Etno je zajímavé, nadčasové a originální. Výběr je široký a vybírat lze v obchodech kamenných nebo internetových.

Co etno obchody nabízejí?

Etno obchody nabízejí rozmanitý výběr sortimentu. Do etno obchodu můžete jít koupit hezký dárek pro své známé, vybrat si krásný bytový doplněk či si koupit etno oblečení.

Dárkové předměty z etno obchodu

Pokud chceme udělat někomu nebo třeba i sami sobě radost najdeme zde spoustu drobností, které lze použít jako dárek.

Různé sošky, vyrobené ze dřeva, keramiky i porcelánu. Odlitky různých velikostí. Mince pro štěstí. Magnety v krásných barvách ze dřeva, papíru i plastu. Klíčenky, přívěsky na klíče i na mobil. Tužkovníky a tužky s vyřezávanými zvířátky. Rolničky i zvonečky. Šitá zvířátka plněná pískem, dřevěné kalendáře, zvonkohry, kapsáře, jídelní hůlky, záložky, vějíře, dřevěné tepané záložky, drbátka, praky, netradiční stojánky do kanceláře i domů, ořezávátka nebo fotorámečky.

Vybírat je opravdu z čeho. Vše na nás dýchá krásou orietu, umění, řemesla. Výrobky jsou v krásných barvách a nechybí jim nápad.

Bytové doplňky z etno obchodu

Z bytových doplňků nám Etno obchůdky nabízejí drobný nábytek v podobě různých poliček, CD stojanů, speciálních zarážek na dveře a okna, různých krabiček na drobnosti, šperkovnic, věšáků a věšáčků.

 1. Hamaky jsou v různých provedeních a barvách. Můžeme je použít jako houpací síť, moskytiéru nebo stan. Najdeme zde kuchyňské doplňky v podobě táců – malých i velkých, stojánků, dóz, krásně vyvedených slánek, otvíráků. Čajové sety obsahují konvičku a šálky nebo misky na čaj. Podle provedení mohou mít i podšálky, velký tác a lžičky. Čajová konvice může mít i sítko na čaj. Materiál je keramika nebo porcelán, doplněný často dřevem a výplety. Set bývá balen v dřevěné krabici. Vybírat můžeme také z ubrousků, ubrusů, krásných polštářků, přehozů a dalších textilních doplňků.

nabídce etno obchodů najdeme mnoho druhů ručně vyrobených dřevěných misek, které mohou být opleteny a doplněny dalšími materiály. Dřevěné krabičky mají nejrůznější tvary, nádherně vyřezávané ornamenty a jsou z různých druhů dřeva. Najdeme zde i krabičky v podobě zvířátka nebo budhy. Plechové krabičky a dózy jsou krásně malované. Najdeme zde plechovky na čaj, větší i hodně velké plechové dózy, ale i plechovky na cigarety. Zajímavě bude působit i zrcadlo ať již v dřevěném rámu nebo se skleněnou mosaikou.

Závěsné dekorace z etno obchodu

Pohodovou náladu nám doma navodí zajímavé závěsné dekorace. Mohou vydávat různé zvuky od lehkého ťukání až po zvonění. Mohou být i tiché a jen se lehce pohupovat.

 • Lapače snů jsou výrobky z kůže a peří. Je to vlastně indiánská pomůcka na ochranu před zlými sny. Zlé sny se zamotají v síti lapače a ty příjemné se po jemném peříčku sklouznou až do vaší hlavy.
 • Pružináčci jsou panáčci zavěšení na pružině. Většinou jsou určeny pro upoutání dětí. Mohou však být i v provedení, které doplní interiér a oživí ho.
 • Zvonkohryjsou náladu a odpočinek navozující závěsy. Mohou být v provedení dřeva a kovu, kdy kovové části vydávají jemný zvuk. Zvonkohry v provedení bambusu vydávají zvuk pomocí bambusových tyček. Záleží na délce tyček a také nejlepší zvuk vydávají při umístění venku nebo tam, kde je průvan. Vítr rozhoupe bambusové tyčky a ty nárazy o sebe vydávají velice příjemný až relaxační zvuk. Dalšími typy jsou zvonkohry keramické, perleťové, dřevěné a kovové. Jsou to v různých výškách zavěšené ozdoby, které mohou mít podobu cizokrajných rybiček, mořských koníků, mušlí, srdcí, draků, sluncí a obláčků nebo i zvonků.

Obrazy a obrázky přinesou našemu interiéru nádech exotiky a romantiky. Najdeme zde nejen jednotlivé obrazy, ale i sady, kdy větší obraz doplňují obrázky menších velikostí. Další možností je jeden obraz skládající se z více částí. Obrazy mají různé motivy, takže si můžeme vybrat obraz do pracovny, obýváku, obrázky do dětského pokoje, prostě kamkoli.

Bronzové sošky jsou upraveny patinou a speciálním výrazem. Vyřezávané sochy všech velikostí a tvarů mohou být z tropického dřeva belalu, teakového dřeva, z tropické akasie.

Dřevořezby z etno obchodu

Dřevořezby bývají většinou ve velké a rozmanité nabídce.

 • Dřevořezby z akasie bývají precizně vyřezané a v nejrůznějších velikostech. Najdeme zde strašlivého draka, krásného krokodýla, usměvavé slunce, moudrou sovu nebo třeba žirafu.
 • Barevné dřeviny jsou malé barevně malované sošky. Většinou ve tvaru zvířátka, slona pro štěstí, kočky v různých polohách a podobně. Zvířátka jsou často natvarována tak, aby posloužila jako stojánek n prstýnky, náramky nebo řetízky.
 • Najdeme zde i postavička Dukuna Javy, která znázorňuje druhy postav od podoby šamana, bojovníka, hráče až po podobu dnešního skejťáka.
 • Patinované dřeviny jsou opravdu velice zajímavě zpracované dřeva do podoby různých sošek. Najdeme zde krásné sovy, papoušky, žirafy, ale i umně vyrobeného budhu nebo sošky primitivních domorodců.Tak zvaní piliňáci jsou postavičky a sošky pro štěstí vyrobené z drceného dřeva.
 • Sošky z teakového dřeva jsou také různých velikostí, umně provedené, v nejrůznějších tvarech, Najdeme zde opravdu všeho chuť, vždy nás však zaujmou jak vybarvením, tak krásným provedením
 • Sošky z tropického dřeva jsou často uměleckým ztvárněním lidských postav, ale i budhy
 • Gekoni jsou vyřezávané ještěrky určené k dekoraci zdí. Mají množství tvarů a vybarvení.
 • Poslední z dřevořezeb jsou masky. Najdeme zde masky strašidelné, moudré, legrační, různě zbarvené. Jsou určeny k zavěšení na zeď.

Hudební nástroje obchůdcích s Etno zbožím najdeme také. Nejčastěji jsou to různé druhy bubnů, rumba koulí, dešťových koulí, bambusových hudebních nástrojů jménem didgeridoo, zpívajících gekonů, žab a bambusových píšťal.

Aromaterapie a svíčky z etno obchodu

Pohodu doma vykouzlí i nabízené svícny a svíčky. Svícny mohou být v provedení korálkovém, skleněném, ze dřeva, kůže nebo kovu se dřevem. V nabídce jsou i solné svícny z himalájské soli. Svíčky jsou nabízeny velké s několika knoty, většinou v keramické misce různých tvarů. Plovoucí ve tvaru květů, voňavé vyřezávané svíce, svíčky zdobené motivy, dekorativní svíčky v kovových stojáncích, velmi oblíbené jsou ručně malované svíčky.

Pokud vejdete do etno obchodu, hned na vás dýchne atmosféra těchto obchůdků. Velmi charakteristická je vůně různých vonných tyčinek, aromalamp, vonných olejů apod. Ty si zde samozřejmě můžete také koupit. A vybírat je opravdu z čeho. V nabídce jsou i oleje masážní. Zakoupit je zde můžeme i jako krásný dárkový set.

Balzámy Bio Karité jsou nabízeny v několika druzích. Pomáhají při zdravotních potížích, ale jsou i v podobě přírodní a pro uvolnění mysli.Zvláštní nabídkou jsou oleje roll – on, přírodní oleje lisované zastudena. Přinášejí úlevu při různých potížích nebo jen při únavě. Jsou v malém provedení a tak je snadné mít je vždy po ruce i v té nejmenší kabelce. V etno obchodech najdeme i vodní dýmky, tabáky určené pro vodní dýmky a kuřácké potřeby – různé drtičky, šlukovky, popelníky.

Oblečení v etno stylu

Vyniká svou barevností, nadčasovostí a zajímavým zpracováním.

Etno oblečení pro dámy je velice rozmanité. Najdeme zde kalhoty i sukně, šaty, tuniky, trička, halenky, mikiny, bundy i ponča. Vše v zajímavém zpracování a v malých počtech kusů. Pánové si přijdou také na své. Velký výběr košil i triček, stejně jako kalhot je jistě uspokojí. Etno oděvy nabízejí i doplňky jako jsou rukavice, čepice, šály pro zimní období.

Bižuterie a doplňky v etno stylu etno

Šátky, různé šátečky, čelenky pro období letní. Šátky jsou nabízeny v nejrůznějším provedení. Najdeme zde známou palestinu, barevné roury, kašmírové šátky nebo sarongy. Sarong je speciální šátek, který najde uplatnění jako zimní šála, letní sukně nebo v případě potřeby i jako přehoz.

V nabídce nalezneme i nespočet spon, gumiček a jehlic do vlasů. Zajímavý je tzv. chochceník, který lze použít na sepnutí vlasů do culíku, jako čelenka, na krk, na ruku, či k upevnění rozličných předmětů místo provázku. Je vyroben z bavlněného úpletu a je pružný a příjemný.

Bižuterie v etno obchodech je zastoupena velkou a rozmanitou nabídkou. Najdeme zde náramky, náhrdelníky, náušnice, prsteny, amulety i sety z bižuterie. Bižuterie je vyrobena ze dřeva, často i exotického, kostí, kůže i kovu. Je zde použito minerálních kamenů, peří, typických korálků, skleněných zlomků, mušlí, provázků, tepaných kovů, stříbra.

Dalšími doplňky, které mají etno obchody v nabídce, jsou peněženky, pouzdra na brýle, mobily a také tzv. žebradla. Vyrobeny mohou být z kůže, látky i kombinací obojího. Jsou v různém barevném provedení, mohou být i vyšívané či pošité korálky.

Specifickou nabídkou jsou potřeby pro břišní tance. Najdeme zde šátky, kalhoty i topy. Vše zdobené a z jemných látek. Různé provedení opasků. A také doplňky pro břišní tance jako řetízky na nohu, rukavice, chrastítka nebo korálkové čepice.

Jak je vidět, nabídka etno obchodů je obrovská a za opravdu velmi příznivé ceny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18381 (novesluzby.cz#22274)