Energetické náramky pro zdraví

Energetické náramky nejsou pouhou ozdobou Vašeho zápěstí. Ukrývají v sobě léčivou energii, ve které se snoubí účinek barvy a vibrace příslušného kamene. Využijte jejich blahodárného vlivu při nemocech fyzických i psychických.

Působení energetických náramků

Abychom se mohli těšit z léčivých účinků energetických náramků, nemůžeme ovšem pasivně očekávat jejich pomoc. Energetické náramky představují pomocníky na cestě k našemu uzdravení.

Kameny mají schopnost transformovat energii – podle majitele a jeho problémů tak mohou mít i kratší či delší životnost.

Náramky z drahých kamenů a minerálů posilují tělo i duši, léčí. Uspořádaní, počet a tvar kamínků tento spirituální aspekt zesiluje. Náramky se stávají z 21 kamenů plus jednoho poněkud většího, který je zakončuje. Nejde však o náhodná čísla, například sedmička platí za číslo makrokosmu, Vesmíru, úplnosti. Představuje aspekt klidu, plnosti, bezpečí, dokonalosti, reintegrace a syntézy. V buddhismu je cílem vzestupu k tomu nejvyššímu, k dosažení centra. Také trojka je číslem, které překonává dualitu, kdy božstva vystupují v trojici.

Forma koule v podobě korálku reprezentuje dokonalost, harmonii, vyváženost, podporuje tak dosažení vlastní rovnováhy, vnitřního klidu, souladu, pochopení. Forma kruhu, do nějž se jednotlivé kuličky náramku uzavírají, představují symbol dokonalosti i úplnosti. Vedle této symboliky mají energetické náramky specifické kvality a energii, kterou do nich vkládá určitý druh kamene.

Vliv energetických náramků

Kameny náramku působí svoji energií na Vaše tělo i celkovou auru. Náramky přenášejí své pozitivní vyzařování prostřednictvím meridiánů, které se nalézají na pažích, do celého organismu. Působení energetických náramků můžete však využít i při práci s čakrami, tzv. energetickými centry těla.

Péče o energetické náramky

Každý večer náramek propláchněte pod proudem tekoucí studené vody společně s myšlenkou na očistu. Jedenkrát za týden nechejte náramek ve skleněné misce se studenou vodou přes celou noc. Podle povahy kamene jej energeticky nabijte na sluníčku nebo v polostínu zhruba 1 hodinu.

Péče o dosloužilé energetické náramky

I kameny se dokážou vyčerpat a unavit. Poznáte to tím, že popraskají, změní barvu či ztratí lesk. Přesto Vám však posloužily a je na místě se o ně dobře postarat. Nevyhazujte je tedy, prosím, ale vraťte je zemi. Můžete je vložit do půdy, nebo dát do květináče ke kytičkám. Poškozené kameny již nedoporučujeme k nošení, natož k léčení.

Skladování energetického náramku

Kamenům energetického náramku nesvědčí, když je zavřete do tmavé krabičky. Kameny potřebují světlo a potřebují také dýchat. Vyčleňte jim například zvláštní misku, krabičku z přírodního materiálu. Neskladujte jiné kameny společně s hematitem, který ostatní kameny vybíjí. Je také vhodné od sebe oddělit modré a fialové kameny či náramky z nich.

Kombinování nošení náramků podle druhu kamenů

Každý kámen má určitou specifickou vlastnost i účinek. Je vhodnější vybrat si pouze jeden náramek a později třeba zase druhý. Zkombinovat s ostatními náramky můžete například křišťálový či magnezitový.

Léčivé působení energetických náramků podle kamenů

 • Ametyst - vyjasňuje sny a vize, posiluje intuici a meditaci. Posiluje lásku a oddanost božskému. Prohlubuje naši koncentraci a pozornost. Ametyst podporuje léčení krevních onemocnění a pohlavních chorob a posiluje funkce slinivky. Zmírňuje úzkostné stavy, neurózy, hysterie, halucinace. Přináší podnětné sny. Uvolňuje obavy, úzkosti, zuřivost, podporuje poznání vlastní úlohy v životě.
 • Hematit - dodává sílu, odvahu, rozhodnost k činům, podporuje radost ze života a vitalitu. Regeneruje celé tělo, zlepšuje spánek, podporuje tvorbu krve, čistí krev, vzpružuje, regeneruje organismus. Podporuje usínání a spánek. Používá se při bušení srdce, spasmatech, křečích v lýtcích, strnutí šíje, bolestech v zádech a chorobách sleziny.
 • Jadeit - posiluje srdce, krevní oběh, trávicí systém, nervový systém a močové cesty. Zvyšuje imunitu. Jadeit představuje kámen lásky, míru a harmonie. Učí radovat se z prostých věcí a zachovávat si chladnou hlavu.
 • Křišťál - prohlubuje intuici a meditaci, dodává ochranu a energii. Podporuje rozvoj celistvosti a vnitřní síly, vnáší do psychiky a duše jasnost a čistotu. Křišťál pomáhá najít vlastní cestu, dobíjí životní baterie novou energií a očišťuje atmosféru. Je velmi ceněn jako pomocník a ochránce při meditaci. Křišťál neutralizuje záření geopatogenních zón. Je velmi nutné jej čistit.
 • Malachit - podporuje koncentraci a spolupráci obou mozkových hemisfér. Malachit je také ceněn jako kámen pro těhotné ženy a miminka v bříšku, usnadňuje porod. Odstraňuje z těla energie způsobující nemoc, podporuje každou léčbu. Pomůže při otravách, kolikách a slabozrakosti.
 • Magnezit - přitahuje emoční, tělesné i psychické jedy a tím očišťuje tělo i mysl. Uvolňuje křeče a koliky, pomáhá při bolestech hlavy způsobených napětím a při migrénách.
 • Nefrit - chrání před nežádoucími vlivy, podporuje emoční růst a vnitřní sílu, dodává mír, uvolnění a harmonii. Nefrit upevňuje všechny srdeční vazby. Při ublíženosti a smutku pomáhá tyto pocity překonat a znovu se smířit se životem. Předchází tvorbě ledvinových kamenů. Posiluje funkci ledvin a zmírňuje zánětlivé procesy v oblasti ledvin, močového měchýře a močovodů.
 • Onyx – pomáhá zbavit se přebytečných a zastaralých postojů, názoru, vlastností. Nastoluje rovnováhu ducha. Posiluje nervy a imunitní systém. Hojí pokožku, vlasy, nehty. Používá se také při poškození sluchu, onemocněních vnitřního ucha, poruchách rovnováhy a slabozrakosti.
 • Rodonit - pomáhá odpouštět jiným i sobě, podporuje překonání hoře a smutek po nezdařené lásce, pomáhá získat emocionální nezávislost. Dopomáhá k pozitivnímu postoji, podporuje větší nezávislost v pocitech lásky, které se pak díky tomu mohou rozvíjet volněji, otevřeněji a intenzivněji. Pomáhá při zúžení hrudníku, poruchách srdečního rytmu, při žaludečních vředech a při hojení ran.** **
 • Růženín - má uklidňující a konejšivé účinky na srdce, chrání před nepříznivými vlivy. Dodává něhu, štěstí v lásce, krásu a harmonii, umělecké tvůrčí schopnosti, radost ze života. Spolu se zlatem se požívá při léčení roztroušené sklerózy. Růženín odkrývá kolik lásky a něhy se skrývá uvnitř nás. Růženín podporuje schopnost empatie, jemnost, něhu a lásku. Obklopuje duši láskyplnými vibracemi.
 • Sodalit - pomáhá sloučit představy a realitu. Vibrace sodalitu dodávají pevnost a klid, podporují soustředěnost a vnitřní rovnováhu. Je výborný pro přecitlivělé lidi. Podporuje koncentraci, pomáhá při realizaci duchovních ideálů a cílů.
 • Unakit – má příznivý vliv při onemocněních srdce. Pomáhá udržet si pevnost v každé situaci, podporuje harmonickou komunikaci s ostatními.
 • Tyrkys - pomáhá při nemocech plic a průdušek, srdečních obtížích a koktání. Má velký význam jako ochranný kámen, odhání od Vaší aury negativní vibrace. Tyrkys pomáhá vyjádřit myšlenky i vědění Vaší duše a obojí integrovat v životě. Tyrkys chrání před negativními vlivy, přitahuje Vesmírné léčivé energie, má posilující účinek na celé tělo, zlepšuje komunikaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18247 (novesluzby.cz#20920)


Přidat komentář