Doplňky a oblečky pro psy a kočky

Oblečky pro pejsky nejsou pouze módní záležitostí, abyste Vašemu mazlíčkovi a sobě dodali jistou dávku extravagance. Oblečky jsou především velmi praktické a v případě, že je Váš mazlíček malý, nebo krátkosrstý, dokonce nezbytné, a to v chladném počasí.

Doplňky pro naše pejsky a kočičky

 • Reflexní obojek - pomáhá zviditelnit Vašeho čtyřnohého kamaráda. Vybírejte takový, který má možnost nastavení rozměru, například pomocí plastové spony.
 • Vodítka - můžete vybírat z nepřeberného množství, od jednoduchých modelů, až po dekorativní, zdobené.
 • Kšíry - kšíry uvítáte pro připnutí Vašeho mazlíčka v autě, na procházce v teplejším počasí. Kšíry se mohou například zapínat nahoře na hřbetu mazlíčka. Kšíry jsou vyloženě vhodné pro živější mazlíčky, kdy skvěle nahradí obojek.
 • Botičky - botičky uvítáte zejména v zimě, kdy Vám pejsek při mrazivém a škaredém počasí tzv. nepřimrzne k zemi a jeho tlapky také budou chráněné před solí, pískem, štěrkem, kterého je v zimě na chodníku hojné množství. Můžete vybírat botičky z nejrůznějších materiálů.
 • Mašle - máte-li pejska s delší ofinkou, jistě pro něj uvítáte mašličku na sponkové upínání, případně na gumičku. Ofinka tak již nebude překážet ve výhledu a navíc bude Váš miláček roztomile vypadat. Stačí jen sladit ostatní doplňky a obleček a můžete vyrazit.
 • Hračky - nejen malé děti si rády hrají. To poznáte sami, koupíte-li Vašemu miláčkovi jeho první hračku. Možností je skutečně hodně, od pískacích gumových, po plyšové pratelné, rozličných tvarů, které se dají snadno uchopit do tlamičky.
 • Náhrdelník, přívěsky, řetízky - máte-li doma čtyřnohou parádnici, proč ji nepořídit nějaký ten stylový kousek, díky kterému bude jen zářit. Přívěsky můžete připnout na obojek, obleček, kšíry. Řetízek jednoduše dáte na krk. Uvidíte, jak to Vaší parádnici bude slušet, a každý se za ní otočí.
 • Kabelka, taška na pejska, kočičku - pořiďte si pro cestování praktickou kabelku, nebo tašku, do které se Váš mazlíček lehce vejde, a Vy ho nebudete muset nosit v ruce. Vybírejte kabelku nebo tašku s více kapsami, do kterých můžete vložit například hřebínek, kapesníčky, dobroty, obojek, náhubek apod.
 • Taštička na pamlsky - tuto praktickou taštičku můžete lehce připnout k pasu, a to pomocí ucha na suchý zip. Taštička může skrývat oblíbené suchárky, piškoty a jiné dobroty.
 • Pelíšek - nejen my lidé se rádi večer zachumláme do pelíšku, kde příjemně usneme a cítíme se v bezpečí. I naši čtyřnozí kamarádi se rádi zavrtají do jejich pelíšku. Vybírejte jim takový, který nepouští chlupy, je teplý. Jako materiál je vhodná například umělá kožešina.

 

Nejduležitější věci pro naše mazlíčky jsou:

Je samozřejmé, že nejduležitější výbavou hlavně pro pejsky jsou vodítka, stopovačky, obojky, ale mezi tyto věcí však patří další velice důležité věci. Pokud se rozhodnete mít pejska a chcete mu koupit obojek, doporučujeme raději dojít rovnou s pejskem do prodejny ať můžete rovnou vyzkoušet a nemuset se pak zabývat výměnou a zbytečně ztraceným časem.

Jak asi víme, každý mazlíček ať už kočka nebo pejsek potřebuje nutně každý den dostávat příjem energie a ten získavají převážně z potravy. Tak abychom se vrátili zpět k tématu , existuje několik druhů granulí a masových konzerv pro naše pejsky a kočičky, ty se ovšem dělí podle složení a taký věkového stadia našeho mazlíka. Pokud máme štěňátko ,koťátko - kupujeme potravu přímo určené mláďátkům,které ovšem poléváme teplou vodou, aby granule ještě více změkly, ale pokud již máme staršího pejska tzn. 1,5 - 2 roky věku podáváme granule již pro dospělé a bez namáčení.

Co se týče výcviku pejska:

doporučujeme Vám obrátit se na cvičáky - kde se Vám budou plně věnovat a Vašeho pejska vychovají k poslušnosti. Ale všichni víme, že máme taky i jiné metody, podávání pamlsků jako piškotky, a nebo pamlsky určené přímo pro štěňátka nebo pro psy jako odměnu za vykonaný povel.

Pokud je pejske celý den poslušný a poslouchá můžeme dát kostičku, kterou zakoupítě přímo v prodejnách jako zverimex, pet centrech atd.., pejsek si aspoň zoceluje zoubky a zárověň si hraje a pochutnává , takže přoc neudělat dvě věci najednou.

Co udělat proto aby nám štěňátko nekousalo věci které nechceme:

V obchodech se zvířecími potřebami zakupte hračku určenou pro Vašeho pejska, hračky se dělí podle velikosti a plemena psu. Protože velice zálží na tom zda máte Yorkšíra ,a nebo Labradora. bylo by trochu více k ničemu koupil labradorovi který má 45kg hračku pro yorkšíra který má max. 5kg. V prodejnách najdete různé druhy hraček na hraní,kousání, zabavení pejska ,když se bude nudit.

Doplňky pro domácí mazlíčky

Kšíry, Mašle, Hračky, Náhrdelník, přívěsky, řetízky, Batůžek, Kabelka, taška, Pelíšky, Deka, Osuška, žínka,

Jak postupovat při výběru oblečků pro domácí mazlíčky

 • Obleček musí v prvé řadě dobře sedět.
 • Z počátku volte obleček pro pejsky bez nohaviček, a to z důvodu, aby si na něj Váš mazlíček mohl zvyknout a naučil se v něm chodit. Ne každý pejsek zvládne chůzi v oblečku hned, bez problému.
 • Oblečky by se měli snadno oblékat i svlékat. Gumičky na nohou, by neměly v žádném případě škrtit.
 • U pejsků dávejte pozor, aby měli dostatečný prostor pro čůrání. Mohlo by se lehce stát, že při koupi menšího oblečku, se jednoduše netrefí a počůrá si obleček.

Materiál oblečků pro domácí mazlíčky

Materiál oblečků volte podle toho, k čemu konkrétní oblečky budou sloužit. Každopádně by měl být materiál nepromokavý, prodyšný.


Obleček nesmí zvířátko nijak omezovat v pohybu.

Měření velikosti domácího mazlíčka pro nákup oblečků

Při měření nezapomeňte připočíst alespoň dva centimetry ke všem naměřeným rozměrům. Také zvažte, zda Váš domácí mazlíček v průběhu roku přibírá na váze, zda ještě roste, mění srst apod.

Měřte vždy obvod krku, obvod hrudi, délku zad, délku pro přední nohavice, délku pro zadní nohavice.

Jednotlivé velikosti: SS; S; M; L; XL; XXL; XXXL.

Oblečky & cena

Nákup oblečků pro domácí mazlíčky nepředstavuje vyhozené peníze. V případě, že by Váš mazlíček prochladl, ať už z důvodu deště, sněhu, větru, mrazu, tak Vás poté jeho léčení může vyjít dráž, než pořízení oblečku. Navíc bude mazlíček mrzutý, nebude moci ven a Vy můžete mít problém časový, jak se o něj starat, když budete v práci.


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18274 (novesluzby.cz#21421)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 13.06.2014 14:27
Re: Dopl?ky a oblečky pro psy a kočky Dobrý den, vyžívám se v nakupování oblečků pro našeho pejsíčka. Mám hodně vytipovaných obchodů, jeden z nich je například tento http://www.qrpets.cz/obleceni-pro-psy/, ale je pravda, že v dnešní době toho je spousta na každém rohu.


Přidat komentář