Depilace cukrovou pastou v Brně

Hladká pokožka bez chloupků po co nejdelší dobu. Jednou z metod, jak toho docílit, je depilace cukrovou pastou. Jak procedura probíhá, jaké jsou její výhody a kam na ní v Brně můžete zajít?

Proč depilace cukrovou pastou?

Asi už jste poznali (ano, nejen ženy, ale i muži poznávají taje depilace) spousty metod odstraňování chloupků a jistě víte, které procedury mají svá pro a proti. Holení žiletkou je sice rychlé, ale chloupky vám začnou růst už další den. Různé depilační krémy vám sice zvláční pokožku, takže vám hladká kůže vydrží nepatrně déle, ale i to někdy nestačí.

Tyto metody si můžete nechat na holení podpaží nebo jiná citlivá místa, kde vytrhávání chloupků není příjemné (i když, jak se níže dozvíte, cukrová pasta si poradí i se senzitivnějšími místy). Tím se dostáváme k základu depilace voskem, cukrovou pastou nebo epilace strojkem. Tyto procedury jsou založené na vytrhávání chloupků, čímž se odstraní i s kořínky a růst nového ochlupení se oddaluje na mnohem delší dobu. Jaké má tedy depilace cukrovou pastou výhody oproti jiným procedurám?

Depilační pasta

Pasta je na přírodní bázi, tudíž nezatěžuje vaši pokožku různými syntetickými přídavky. Její nanášení je velice příjemné, protože pasta není horká, je dokonce zahřátá skoro na tělesnou teplotu. Obsahuje mikročástečky, které současně odstraňují odumřelé buňky z vaší pokožky, tudíž vaše pleť bude ještě hladší. Nedráždí pokožku a vy si tak nemusíte dělat starosti s následnou péčí o zarudlou kůži nebo případné pupínky. Z tohoto důvodu vás nebude nic pálit ani svědit.

Pasta nezanechává stopy jako například vosk, proto se po aplikaci můžete hned směle odebrat do víru společnosti. Cukrová aplikace je navíc šetrnější a jemnější než ostatní depilační metody, kde se odstraňují chloupky i s kořínky. Eliminuje se zde riziko poranění. Lze ji tedy aplikovat i na citlivá místa, jako jsou linie bikin a úplné vyholení klína (tzv. brazilská depilace), podpaží, části obličeje nebo jiná místa, kde je kůže jemnější. Celá aplikace je navíc velmi příjemná a máte při ní pocit, že si užíváte péči v relaxačním centru.

Jak depilace cukrovou pastou probíhá?

Tato metoda umožňuje vytrhávání chloupků, které jsou dlouhé už 1 mm, ideální délka je o jeden až dva milimetry více. Pokud máte chloupky delší, tak už je depilace více bolestivá, protože jak delší chlup potřebuje větší tah, tak tím více se tlak přenáší i na pokožku. Choďte tedy spíše pravidelněji, neznamená to ale, že příliš často, protože hladká kůže vám vydrží až několik týdnů.

Depilace cukrovou pastou připomíná obdobnou metodu voskem. Stejně tak se zahřívá kelímek s danou hmotou, v případě cukrové pasty se ale jedná o menší teplotu, tudíž je aplikace příjemnější a tolik nedráždí. Zatímco vosk musí chlup obalit a „zatuhnout" na něm, pastě stačí jen vláčný stav, aby mohla chlup obalit.

Poté se pasta nanáší na suché očištěné místo. Někdy se používá speciální prášek nebo pudr, aby pokožka byla odmaštěná a aby pasta na ni lépe přilnula. Hmota se rozetře proti směru růstu chloupků v tenké vrstvě, čímž se vytvoří jakýsi pás, který se pak strhne. Chvilku se pasta nechá sednout (pár sekund) a poté se strhne ve směru růstu chloupků, čímž se zabrání tolika obávaným poraněním. Výhodou hmoty je možnost jejího opakovaného využití, dokud se neopotřebuje, tudíž se nedivte, pokud vám kosmetička stále jezdí po kůži tím samým množstvím delší dobu. Po konci procedury pak stačí pokožku jen očistit vodou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18388 (novesluzby.cz#22299)