Dekorace večírků, rady a tipy

Pořádáte párty? Firemní akci, narozeninovou oslavu nebo speciální večírek? K originalitě daného programu přispívá i hezké a nápadité prostředí. Vydejte se do tajů dekoračních možností.

Organizace večírku?

Pokud chystáte velkolepou akci, nemůžete předem nic nechat náhodě. Různé organizační záležitosti, obvolávání zprostředkovatelských firem a zařizování nezbytností, které se úzce vztahují k programu dané akce. Při tom lehce zapomenete na zdánlivě vedlejší efekty, jako je zútulnění a estetické zařízení párty. To ale pro úspěch akce často tvoří klíčový moment. Nemusíte být na všechno sami. Pokud se obrátíte na firmu, která vám nejen poradí s danou dekorací, protože má zkušenosti, můžete zkonzultovat i průběh vaší akce, tak se vám zařizování značně ulehčí.

Dekorace na míru

Večírek je jedna z nejpopulárnějších forem oslavy. Díky menšímu osvětlení a vybranému nápojovému menu, vzniká hned od počátku uvolněnější nálada, která dává více prostoru k experimentům v oblasti dekorace. Tak jako talíř chlebíčků a jednohubek dokáží každém z nás vyvolat atmosféru jako při silvestrovské oslavě, dokáže netradiční správná výzdoba vyvolat nezapomenutelnou a nezaměnitelnou náladu v každém z nás. Není totiž pochyb o tom, že síla s jakou působí okolí na člověka je veliká.

Příjemná atmosféra a prostředí večírku

Protože to každý jiný jen tak nemá. A když už se rozhodnete udělat nějaký večírek, tak je to z důvodu výjimečné situace, když chcete slavit, užít si a nezapomenout na daný okamžik. Tím pádem musíte vytvořit ojedinělou atmosféru a prostředí, na které nezapomenou ani ostatní. Pokud se jedná o oblast pracovní, když například na zahajovací akci vaší firmy lákáte potenciální zákazníky, tak jak je upoutat? Na výrazné a jedinečné prostředí. Nikdo se nechce bavit mezi tmavými zdmi reprezentačních prostor. Pokud je však oživíte květinami, symbolizujete tím čerstvost a svěžest, což evokuje nový start a ostatní dostanou chuť s vámi pracovat. I takový psychologický efekt může mít okolní prostředí, které rozhodne o vašem pracovním úspěchu. Pokud použijete zase balónky, tak tím symbolizujete hravost. Jen si vzpomeňte, jak se často ilustruje radost a štěstí v reklamě. Usmívající lidé si pohrávají s balónky, které vyhazují do vzduchu. Pokud tedy pořádáte třeba seznamovací večírek, tak není nic uvolňujícího než podobné rekvizity.

Jak si vyzdobit večírek?

Udělat výzdobu na večírek může být pro někoho jednoduchá záležitost, pro někoho to může být naopak velmi složitý úkol. Pro ty z Vás, kteří nemáte dostatek fantazie na takové věci, rádi poradíme a dáme několik tipů.

Květinová výzdoba oslavy

Záleží na dané příležitosti. Třeba svatby vyloženě konvenují květinám. Není nic příhodnějšího než catafalk vyzdobit lístky růží a onu cestu k oltáři zastřešit oblouky protknuté květinami.

Balónková výzdoba oslavy

Mnoho variant se nabízí při již zmíněné balónkové dekoraci. Tyto produkty symbolizují hravost, kdy si můžete nechat pár kusů volně a při vhodné příležitosti uspořádat soutěž pro oživení zábavy. Neopomeneme-li, že balónky jsou často napouštěny helliem, čehož rádi využívají někteří šprýmaři. Ostatně, i tak se večírek oživí, když se nadechnete tohoto plynu a začnete konverzovat ve šmoulí řeči. Z balónků se dá různě tvořit. Z klasických kupolovitých se dají dělat různé ornamenty (obrazce, iniciály apod.), můžete vystavit provizorní prostor (maketu domku, altánek apod.) či jen tak ovinout a oživit nudné zdi prostoru, kde se akce koná. Pokud balónky umístíte do osvětleného prostředí, tak se od nich bude odrážet lesk, čímž se povzbudí dobrá nálada přítomných a zábava nebude váznout

 

Látkové dekorace na oslavu nebo večírek

Součástí mnoha večírků je i látková výzdoba. Tento tvárný materiál totiž umožňuje čarovat a vytvářet prostředí, které byste v určitých prostorách nenavodili. Personál firem, specializujících se na dekorace může vykouzlit pomocí závěsů různé oblouky, vytvořit různé motivy nebo stěny zakrýt látkou teplé barvy a trošku ji natáhnout do prostoru, čímž se navodí beduínská kultura. Při té si pak můžete vychutnávat různé nápoje na čajové párty.

Dětské oslavy a výzdoba

Pokud se bavíme o dekoracích, tak nelze se nezmínit o oslavách pro děti. Zde je prostředí pro dekorace jako stvořené, protože děti potřebují neustále zaměstnávat pozornost. Nejen, že můžete vyzkoušet výše zmíněné typy. K dekoracím patří i různé propriety jako jsou papírové čepičky, frkačky nebo barevné stužky. Protože se jedná o hodně možností, tak se zkuste obrátit na firmu specializovanou na dětské oslavy. Ta vám rovnou poradí s výběrem vhodného místa, zařídí vám zábavu (např. klauna) a postárá se i o občerstvení či dort pro oslavence a jeho kamarády. Příjemným překvapením je skutečnost, že zajišťující firma přinese pro oslavence i dárek, který ovšem nepředstavuje nějaký reklamní či univerzální produkt. Profesionálové se ve svém oboru a tudíž i v trendech, co děti milují, vyznají a přinesou něco z tohoto ranku.

Večírek nebo oslava plná vůní

Nedílnou součástí dekorace může být ale i jiný vjem než jen obrazový. Co takhle polechtat čichové smysly? Pokud rozprostřete do prostoru vůni, která nedráždí, ale dlouho vydrží, tak se vaši hosté budou cítit příjemně.

Nápadů, jak vyzdobit večírek, existuje spousta. Nabízí je buď firmy specializované na dekorační produkty anebo si službu můžete objednat u určitého typu firmy. Větší množství květin vám pomohou naaranžovat zaměstnanci květinářství, obrazové materiály vám zapůjčí některé galerie, vhodné interiérové kousky zase firmy specializující se na dodávání daných výrobků. Výhodou této spolupráce je skutečnost, že se jedná i o reklamu pro danou firmu, protože se její zboží bude prezentovat mezi více lidmi. Můžete se tedy domluvit na zajímavé ceně, za kterou vám výrobky zapůjčí. V tomto případě si ale rozmyslete, jak spolehlivé hosty budete mít. Je zde totiž jedno riziko. Pokud si půjčíte drahou koženou sedačku a někdo ji polije vínem, tak náhradu bude majitel interiérového obchodu chtít po vás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18396 (novesluzby.cz#22346)


Přidat komentář