Café Industrial z Ostravy

Pokud si přejete poslechnout vskutku originální, zvláštní, emotivní, ale zároveň uklidňující a harmonickou hudbu, zkuste se zaposlouchat do písní poměrně mladého, hudebního uskupení, které se nazývá Café Industrial.

Café Industrial - hudební skupina

Café Industrial není, jak by mohl název napovídat, nějaká kavárna či nějaké jiné podobné zařízení, ale originální hudební uskupení pocházející z Ostravy, které bylo založeno na jaře roku 2002. Název této kapely je odvozen od již zaniklé vítkovické kavárny. Kapela Café Industrial nabízí svým posluchačům nadžánrovou hudbu, která je směsicí jazzu, rocku, ambientu a elektroniky. Kapela je charakteristická dynamikou svého projevu, napětím, emocemi, které již po mnoho let předvádí jak v menších klubech, tak i na velkých festivalech. Mezi festivaly lze zmínit například Colours of Ostrava, dále reprezentovali dokonce město Ostravu při její kandidatuře na Evropské hlavní město kultury 2015.** Café Industrial** si také zahrála například po boku známé ostravské kapely Buty, dále třeba s Ivou Bittovou, její písně se dokonce objevily i v televizních pořadech.

Jak probíhá vystoupení Café Industrial

Při samotném poutavém vystoupení této kapely jsou diváci začleněni do koncertu, čímž se vytváří zvláštní neopakovatelný vztah mezi členy kapely a diváky. Café Industrial se obvykle ráda přizpůsobuje místu koncertu a jak je již zmíněno, začleňuje diváky do dění, často i prostřednictvím improvizace. Návštěvníci koncertu se doslova stávají součástí celého koncertu, což má za následek stírání hranic mezi pódiem a diváky. Café Industrial při vystoupení silně projevuje emoce a společně s pestrou směsicí lidí na pódiu se jedná o vskutku originální a jednoznačnou kapelu. Velmi výrazná je zpěvačka Sylvie, která má velmi emotivní projev, čímž celé vystoupení ještě více podtrhuje.

Složení kapely Café Industrial

Dnešní sestava kapely Café Industrial je tvořena zpěvačkou Sylvií Barčíkovou, kytaristou Františkem Kučou, dále baskytaristou Ondřejem Pyšem, tenorsaxofonistka Marcela Kučová a na bicí hraje Viktor Dořičák. Od svého vzniku ale kapela prošla určitými změnami, ať již co se týče žánru, nebo složením. Samotná hudba této kapely se soustřeďuje na drobné pocity, prožitky, na přírodu a drobné zázraky, kterých si při každodenním stresu sotva všimneme. Na originální autorské tvorbě písní, které jsou mimochodem většinou v češtině, se podílí všichni členové kapely. Za svou poměrně krátkou existenci stihla skupina Café Industrial získat i několik ocenění, např. diváckou cenu festivalu Setkání kytaristů anebo 1. místo ve 3. ročníku prestižní soutěže Boomcup, která je pořádaná v ostravském klubu Boomerang.

Co Vám hudba Café Industrial může nabídnout

Jak je výše uvedeno, Café industrial svým posluchačům nabízí emotivní hudbu, která je směsicí folku, jazzu a ambientu. Není náhodou, že od svého vzniku si kapela postupně získávala stále více příznivců. Jakmile se zaposloucháte a ponoříte do prvních tónů, zjistíte, že se ve Vás rozhostí zvláštní harmonie a klid. Jestliže se do hudby plně ponoříte, ocitnete se v jiném poetickém světě, který je na hony vzdálený každodenním starostem.  V lednu 2011 vyšlo této ostravské kapele album, nazvané Ostrovy, které obsahuje dvanáct skladeb, na jejichž vzniku se podíleli všichni členové kapely.

Pokud chcete uniknout od uspěchaného a hektického světa, zkuste se zaposlouchat do debutového alba kapely Café Industrial, nazvané Ostrovy. Díky tomu zcela jistě, alespoň na chvíli zapomenete na každodenní starosti, které člověka chtě nechtě provází. Hudbu Café Industrial je možné označit za jazz-rockový šanson, v kterém se objevují i prvky jiných žánrů, jako je lidová hudba, klasika, minimalismus, a tak podobně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18428 (novesluzby.cz#23142)


Přidat komentář