Brože, výběr, koupě, druhy a výroba

Jak všichni dobře víte, brože se hodí na jakékoliv barevné pozadí. S umístěním brože si můžete pohrát. Dříve, jak známe již od našich babiček se brože nosívaly na pravé či levé straně klopy.

Brož zvýrazní krásu těla.

Výběr brože a brože jako módní trend

Jak už bylo zmíněno, brože se hodí na jakékoliv barevné pozadí. S umístěním brože si můžete pohrát. Dříve, jak známe již od našich babiček se brože nosívaly na pravé či levé straně klopy. Některé ženy i mezi límečky u krku. Dnes se brože samozřejmě mohou nosit stejně, ale nádherně vyniknou i jako náhrada knoflíku. Brož můžete použít i na večerní šaty. Můžete ji umístit také na záda, pokud máte šaty s holými zády a širším proužkem látky kolem krku. Nejlépe vhodná brož vynikne na jednobarevných šatech. Moderní brož však může zdobit i vaši kabelku, opasek případně kozačky.

Brože a kam je nejlépe umístit

 • pravá či levá strana klopy
 • límečky u krku zvýrazní brož
 • brož jako náhrada knoflíku
 • brož na kabelku
 • brož na opasek
 • brož na kozačky
 • brož na korzety (nad prsy uprostřed, ale také na straně)

Fotogalerie brože

Prohlédněte si vzory ve fotogalerii krásných broží. Která se Vám líbí?

Fotogalerie brože

Brože dokážou oživit šatník s minimální nutnou investicí

Z mnoha materiálů, barev i tvarů broží si v podstatě není možné nevybrat. Zapomeňte na to, že brož je starožitnost po babičce, kterou si vezmete maximálně jednou ročně do Národního divadla. Brož je stylový doplněk, který je neprávem opomíjený. Stačí mít jen odvahu ji nosit.

Brož - šperk je vlastně takový vývěsní štít

Spolu s oděvem, a často i důrazněji než on, říká našemu okolí, kdo jsme, co máme rádi a v jakém rozpoložení se právě nacházíme. Zpracování a barevnost utváří pohled okolí na nás a zároveň ovlivňuje to, jak se cítíme. Jsou samozřejmě chvíle, kdy se lépe hodí umírněnost konfekce. Zároveň někdy nastane okamžik, kdy rády podtrhneme vlastní osobitost originálně zpracovaným šperkem.“ Také proto jsou originální šperky tak oblíbené, do každého totiž jeho tvůrce vkládá své pocity.

Pokud už jste nabrala odvahu a máte i svou oblíbenou brož, ale stále si nejste jistá, co s ní, možná vás inspiruje pár triků, jak broží oživit svůj každodenní i slavnostní vzhled. Zkuste ji z ramene přesunout jinam a uvidíte, jaké divy dokáže.

Výběr brože je také o příležitosti.

Jak lze brož použít?** **

Použijte brož jako vlásenku

Zdůrazněte svůj dokonalý francouzský cop jednoduchou lesklou broží a dokreslete tak svůj perfektní účes.

Brož a sexy tričko

Vytáhlo se vám oblíbené tričko nebo svetr? Není nic jednoduššího než ho obepnout kolem boků, na zádech přebytečnou látku nařasit a sepnout broží. Nejenže získáte sexy tričko, ale ještě ho ozvláštníte netradičním detailem.

K sexy tričku si připněte třeba tuto brož.

Připíchněte si brož na oblíbenou kabelku

Skvěle vypadá, když ji sladíte s dalším doplňkem na svém oblečení. Uvidíte, že ji nikdo nepřehlédne a z vaší okoukané staré kabelky se stane hvězda večírků.

Brož na klobouk

Pokud jste čepicový typ, pak vězte, že klobouk nebo čepice ozvláštněná broží přitáhne pohledy nejen mužů…

Brož na řetízku

Zkuste ji zavěsit na jemný stříbrný řetízek a udělat z ní přívěsek. Brož i vy budete vypadat úžasně a originálně.

Brož na svetru nebo roláku

Nezapomeňte ale ani na „domácí pole“ broží. Připíchnutá pod ramenem na vašem oblíbeném roláku dodá outfitu exkluzivní (kovové brože s kameny) a mladistvý vzhled (barevné, látkové brože).

Brože a experimenty

A hlavně - nebojte se experimentovat! Na trhu jsou brože pro elegantní dámy i vyznavačky rebelského stylu, stačí se jen pořádně rozhlédnout a pak brož nápaditě umístit.

Brože a materiály - z čeho se dá brož vyrobit?

 • karamická hmota
 • stříbro
 • zlato
 • formičky
 • plsť
 • korálky
 • nitky
 • drátky

Vyrobit brož není složité, zvládnou to také děti. Na** výrobu brože můžete použít doslova cokoli**, vše co doma najdete. Již malé děti ve školce jsou schopny vyrobit originální brož. Při výrobě brože můžete popustit uzdu své fantazii a tím pádem také vložit do vyráběné brože své pocity. Tím se Vaše brož stává originálním kouskem, který je pouze** jeden na celém světě.**

Brože a zajímavosti

Brože někdejší americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové doslova a do písmene psaly dějiny. Šperky bývalé šéfky americké diplomacie s českými kořeny jsou také k vidění na unikátní putovní výstavě, která již delší dobu křižuje nejprestižnější muzea ve Spojených státech. Češi si teď mohou sbírku prohlédnout alespoň v knižní podobě. Nakladatelství Práh totiž vydalo knihu s názvem Tajná řeč broží.

Brože jsou také oblíbeny u spousta další celebrit na celém světě. Stačí se pouze pořádně koukat v televizi a určitě budete překvapeni počtem broží, které uvidíte.

Na tomto příkladě vidíte, že brože ještě nepatří do "starého železa" nebo muzeí. Brože byly, jsou a nadále také budou nedílnou součástí našich životů. Brož, kterou si vezmete může demonstrovat stav Vašeho momentálního rozpoložení. Když jste spokojeni a šťastní, vezmete si brož barevnou a naopak pokud je Vám smutno, je to brož jednotvárná.

Exkluzivní brož vhodná jako dárek.

Brože a pro koho se hodí

Brože se hodí pro každého. Dokonce také muži občas nosí brože. Můžete je vidět na dětech, mladých lidech, dospělých i seniorech. Je to jeden z mála módních doplňků, který je vhodný doslova pro každého. Proto obdarujte své blízké broží. Budou rádi a budou "in". Broží nikoho neurazíte. Nebo buďte originální a brož pro své blízké si vyrobte sami!

Ručně vyráběná brož

Nic nepotěší více, než obdarovat babičku, maminku, nebo jinou blízkou osobu vlastnoručně vyrobenou broží. Vlastní brož je originální kousek, jediný na celém světě a hlavně, je vyroben z lásky a je do něj vloženo vše. Vaše pocity a také to, co chcete darované osobě říci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18365 (novesluzby.cz#22130)


Diskuze a zkušenosti

Ankala | 20.02.2011 21:19
Foto brože a článek Pěkné fotky broží. Ten jaguár na krku vypadá skvěle :)

Kamča | 26.02.2011 17:50
Brož brouček kde se dá prosím koupit ta brož s broučkem. Děkuji


Přidat komentář