Automobily BMW - luxus i bezpečnost

Uvažujete o koupi auta? Nevíte jakou značku si pořídit? Chcete spolehlivé auto? Záleží Vám na bezpečnosti a na životním prostředí? Automobily značky BMW jsou možná tou pravou volbou. Kromě značky BMW vlastní automobilka i Mini a Rolls – Royce Motor Cars.

Vozy značky BMW jsou proslulé svou špičkovou technikou, jízdními vlastnostmi, designem, ale také luxusním interiérem. To vše dělá z jízdy vozem BMW jedinečný zážitek.

Automobilka BMW

Automobilka BMW je německým výrobcem automobilů, motocyklů a motorů. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Mnichově. BMW také vlastní tým Formule 1 BMW Sauber.

Za oficiální datum vzniku firmy BMW se považuje 9. 3. 1916, kdy začala vyrábět letecké motory, které patřily k nejlepším na světě. Díky Versailleské smlouvě, která zakázala výrobu leteckých motorů v Německu, firma přešla na automobily.

** BMW 5GT GT 3,0d**

BMW má jedny z nejlepších motorů na světě

V mezinárodní anketě o nejlepší motor roku 2009 "Engine of the Year 2009" obsadil motor BMW 3.0 DI Twin Turbo automobilky MBW velmi těsně druhé místo. Motor je použit v modelech BMW 135, 335, X6, Z4, 740. Čtyři předešlé ročníky této ankety automobilka BMW suverénně okupovala.

V dílčí kategorii Nejlepší nový motor roku obsadil motor BMW 3.0 Diesel druhé místo a motor BMW 4.4 V8 Turbo místo třetí. Motory BMW sbíraly ocenění i v dalších dílčích kategoriích jako je Nejlepší ekologický motor roku (3. a 4. místo), či Nejlepší vysokovýkonný motor (2. a 5. místo).

BMW – Nejúspěšnější automobilka v anketě Best Cars 2010

Automobilka BMW letos získala pět prvních míst v evropské anketě "Best Cars 2010", kterou každoročně vyhlašuje automobilový časopis Auto Motor&Sport. Automobily zvítězily v kategoriích Nejoblíbenější značka, dále v kategorii Nižší střední třída, kde zvítězilo BMW řady 1, v kategorii Střední třídy zvítězilo BMW řady 3 a v kategorii Terénních automobilů BMW řady 6.

Vozy BMW řady X obsadily čelní místa v anketě časopisu Off Road

Vozy BMW řady X dominovaly také anketě německého časopisu "Off Road", v níž čtenáři ocenili snadnost ovládání, technologii pohonu všech čtyř kol a výrazný design těchto vozů. Titul "Off-road of the Year" v kategorii „Luxusní SUV" získal model BMW X5. V kategorii "Crossover" obsadily první a druhé místo vozy** BMW X1 a BMW X6**. V kategorii „SUV" obsadil model BMW X3 druhé místo.

Bezpečnost na prvním místě – vozy BMW

Automobilka BMW se jako jedna z prvních může pochlubit úspěšným crashtestem se zapnutým přednárazovým systémem. Běžné crashtesty se totiž konají s vypnutými asistenčními systémy.

Systém BMW řady 5 a 7 varuje řidiče před blížící se překážkou. Pokud nezačne do jisté vzdálenosti od překážky sám brzdit, postará se o to auto za něj. Automobilka BMW provedla crashtest podle stanovených pravidel EuroNCAP s aktivním přednárazovým systémem. Vůz tak zasáhl překážku o více než třetinu pomaleji, než při vypnutém přednárazovém systému.

Tradiční nárazový test EuroNCAP proběhl v červnu 2010 a automobil BMW 530d v něm uspěl také. Získal plný počet, tedy pět hvězdiček.

Ochrana životního prostředí – vozy BMW

Je pro Vás ochrana životního prostředí důležitá? Stejně tak je důležitá i pro automobilku BMW.

BMW EfficientDynamics

BMW EfficientDynamics je označení pro souhrn technologií a inovací, které zvyšují výkon motoru zatímco snižují spotřebu paliva a následně i závadných emisí. Systém byl oceněn cenou za ochranu životního prostředí v oblasti automobilového průmyslu „Zelený volant".

Průměrná hodnota kombinované spotřeby napříč modelovým portfoliem BMW je 5,9 /100 km, což odpovídá emisím CO2 na úrovni 150 g/km. A to je velký úspěch. V současnosti již jezdí po silnicích přes 1,8 miliónů vozů BMW s technologiemi Efficient Dynamics. Nejprodávanější model BMW 320d Efficient Dynamics s výkonem 163 koní má udávanou kombinovanou spotřebu 4,1l/100 km.

BMW CleanEnergy

Myšlenkou tohoto projektu je nahrazení benzínu vodíkem. Vozy BMW CleanEnergy mají nádrže na oba druhy paliva. Pokud se jedna vyprázdní, systém automaticky přejde na nádrž druhou. Automobilka BMW spolupracovala již roku 1999 na otevření první plně automatické veřejné vodíkové čerpací stanice v Mnichově.

Požitek z jízdy – vozy BMW

Inteligentní pohon všech kol xDrive

BMW xDrive 4x4 zajišťuje přilnavost i na kluzké vozovce. Sytém xDrive přenáší během milisekund hnací sílu na kola s momentálně nejlepší trakcí. Takže při prvním náznaku nedotočení dojde k redukci hnací síly na přední nápravu.

Luxusní zážitek – vozy BMW

Je pro Vás důležitý luxusní interiér auta? Potom Vás jistě potěší, že automobilka BMW získala také cenu za nejlepší interiér.

BMW 5 Gran Turismo letos zvítězilo v americké soutěži "Ward\'s Auto Interior of the Year Award". BMW řady 5 GT patří mezi nejluxusnější vozy, kde jsou použity nadstandardní materiály a nejkvalitnější kůže. Mimo interiér se ovšem může pochlubit i objemným zavazadlovým prostorem a vysokým výkonem.

Modely, z nichž si každý vybere

BMW řady 1 Třídveřové

Boční profil připomíná závodní auto. Exteriér zdůrazňuje dynamiku vozu. Interiér vozu připomíná vzhled pilotní kabiny. Design je velmi kvalitní. Vůz je vybaven technologií BMW Efficient Dynamics, navigací a systémem iDrive. Senzory nárazu okamžitě upozorní na překážku.

BMW řady 3 Sedan

BMW řady 3 Sedan je nejsportovnějším sedanem své třídy. V interiéru najdete jemné chromované doplňky. Vozy řady 3 jsou vybaveny technologií pohonu všech kol MBW xDrive a systémem Efficient Dynamics.

BMW řady 5 Sedan

Exteriér tohoto modelu v sobě snoubí dynamiku, sportovní eleganci a styl. Uvnitř se nachází sportovní volant. Na interiér jsou použity materiály jako kůže, hliník a bambus. Vůz je doplněn o systém aktivního řízení, který zlepšuje přesnost i komfort při řízení. Vůz se také může chlubit inteligentním systémem pohonu všech kol xDrive a systémem EfficientDynamics.

BMW řady 6 Coupé

Exteriér tohoto vozu na Vás zapůsobí dlouhou kapotou a širokým rozvorem kol. Interiér vozu vytváří dynamický pocit harmonie díky dynamickým obrysům a jasným liniím. BMW řady 6 Coupé je vybaveno systémem Dynamic Stability Control (DSC). Brzdy jsou používány selektivně pro každé kolo na každém povrchu a při každém počasí. Mimo to je vůz vybaven systémem EfficientDynamics, iDrive, či dynamickým řízením trakce (DTC).

BMW řady 7 Sedan

BMW řady 7 Sedan působí impozantně zepředu a silně zezadu. Vzhled interiéru je nadčasově moderní díky kombinaci různých materiálů. Tento model je doplněn o integrální aktivní řízení, které zajišťuje stabilitu, bezpečnost a komfort. Automobil se dále chlubí systémem xDrive, BMW EfficientDynamics, či rekuperací brzdné energie.

BMW X5

Exteriér působí dominantně. Interiér připomíná kokpit a vytváří pocit robustního avšak elegantního prostředí. Pětimístné BMW X5 překvapuje svou prostorností. Základní úložný objem 620 litrů se dá rozšířit až na 1750 litrů po sklopení druhé řady sedadel. Vůz je vybaven systémem xDrive, Regulací podvozku Adaptive Drive, systémem aktivního řízení a systémem ovládání iDrive.

BMW Z4 Roadster

Vůz spojuje klasické proporce roadsterů s dlouhou kapotou a moderními tvary. Interiér dýchá volností. BMW Z4 Roadster je prvním BMW Roadsterem se skládací střechou. Automobil je vybaven doplňkovým adaptivním M podvozkem, dynamickou kontrolou stability (DSC), systémem EfficientDynamics, regenerací brzdné energie, elektrickým posilovačem řízení (EPS), či systémem iDrive.

Pro více informací jak o jednotlivých vozech, tak pro další informace o automobilce BMW navštivte jejich oficiální stránky pro Českou Republiku.

Některé ze služeb a záruk nabízených společností BMW

BMW Service Inclusive

S BMW Service Inclusive si nemusíte dělat starosti s náklady na opravu, či údržbu automobilu. Jednorázová platba za balíček Vám zajistí bezplatné komplexní servisní krytí po určitou dobu. Balíček platí celosvětově v autorizovaných servisech BMW. Můžete si vybrat z několika druhů těchto servisních balíčků.

BMW Rozšířená záruka

K balíčku Service Inclusive si můžete objednat rozšířenou záruku ke každému novému vozu, nebo k vozu starému nejvýše dva roky. Můžete tak získat, jeden, dva nebo tři roky ke standardní záruce navíc.

Pro další informace o službách nabízených společností BMW a o speciálních nabídkách navštivte jejich oficiální stránky.

Závěrem – Proč právě BMW

Automobilka BMW patří mezi největší a nejvýznamnější výrobce luxusních aut. Díky svým zkušenostem a odborníkům je vysoce kvalifikovanou společností. Pokud uvažujete o koupi automobilu a je pro Vás důležitá bezpečnost, životní prostředí, skvělé jízdní vlastnosti a toužíte po luxusním interiéru a neotřelém designu, jsou pro Vás vozy značky BMW tou správnou volbou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18238 (novesluzby.cz#20814)


Přidat komentář