Kojení dvojčat - jak na to?

Kojit dvojčata je velmi důležité, stejně jako nesnadné. Nenecháte-li se odradit, získáte pro své děti spoustu vitamínů, proteinů i protilátek, které je ochrání před infekcemi i alergiemi až do doby, než si jejich tělo začne vytvářet protilátky samo.

Kdy začít kojit dvojčata?

Rada zní co nejdříve. Pokud jsou děti zdravé a není nutné je umístit v inkubátoru, tak s kojením začněte okamžitě po porodu. Naprosto nejlepší je, pokud je dítě k prsu** přiloženo** ještě na porodním sále. Má to** pozitivní** vliv na** tvorbu mléka** i na dítě samotné. Pokud to není možné, začněte s pokusem o kojení hned, jak to bude možné. Do té doby je však nutné se o prsy dobře starat. Jinak hrozí zatvrdnutí, zánět nebo i ztráta tvorby mléka. Navíc** odstříkané mléko** poslouží k výživě nejen vašich dětí.

Jak kojit dvojčata?

Učený z nebe nespadl. A tak pokud si něčím nebudete jisti, požádejte o** pomoc** zdravotní sestru nebo i lékaře. Nemusíte se za nic stydět, neboť nemůžete si být jista správností kojení, pokud kojíte poprvé. A chyby mohou vést k hladovým dětem, ztrátě mléka nebo k bolavému prsu. Požádejte o kontrolu, zda jsou vaše děti správně přisáté. Každé dítě by mělo mít v pusince co největší část dvorce a nemělo by vás sání dítěte bolet. K tomu musí dítě co nejvíce otevřít pusinku a vystrčit jazyk. Mnoho problémů s bolavými bradavkami a reflexem** tvorby mléka** je způsobeno tím, že dítě nesaje správně.

Jak často kojit dítě?

Většina dětí se o kojení hlásí každé tři hodiny. Pokud jsou malé tak i častěji. Ze začátku je vhodnější kojit častěji hned z několika důvodů. Děti lépe prospívají, vaše prsy si lépe na kojení zvyknou a nebudou vám praskat a bolet. Častější kojení ze začátku také stimuluje tvorbu mléka. Než najdete ten správný rozvrh kojení i princip. Budete mít pocit, že kromě kojení neděláte nic jiného. Pokud však vytrváte, budete mít z kojení prospěch vy i vaše děti.

Kojit dvojčata dohromady nebo každé dítě zvlášť?

Existují rozdílné názory, ale vždy bude záležet zejména na vašem rozhodnutí. Pokud se rozhodnete** kojit každé dítě zvlášť**, bude to časově náročnější. Budete muset koordinovat veškerý čas tak, aby ani jedno dítě nestrádalo. Odměnou vám bude, že dítě lépe poznáte a také, že kojení bude hlavně ze začátku snadnější. Pokud se rozhodnete kojit obě děti naráz, pak získáte více času pro sebe, ale kojení obou bude náročnější a zejména zpočátku budete potřebovat pomoc. Další výhodou kojení obou dětí naráz je, že se vám vytvoří silná stimulace pro tvorbu mléka. Při kojení obou dětí naráz je dobré střídat prsy. Je to zejména z důvodu, že jedno dítě může sát více než druhé a tak se síla sání prostřídá.

V jaké pozici kojit dvojčata?

To záleží na tom, co vám i vašim dětem bude** nejpohodlnější.** Někdo preferuje kojení vsedě, někdo v pololeže. Někdo kojí v posteli, někdo na zemi. Vždy je však důležité, abyste mohla pohodlně s dětmi manipulovat. Proto si připravte před kojením plíny, ubrousky, polštáře pro vaši oporu i pro odříhnutí dětí. Vhodné je pustit si příjemnou hudbu a v klidu ji po dobu kojení poslouchat. Nejprve přiložte jedno dítě k prsu a až se správně přisaje, pak teprve přiložte dítě druhé. Jakmile je dítě nakrmené, tak je nutné ho nechat odříhnout. To může způsobovat problémy. Abyste se jim vyhnula, pomozte si ze začátku polštářem, který dítě podepře a pomůže mu odříhnout. Časem získáte takovou zručnost, že vše zvládnete přímo na jedničku.

Jak dlouho kojit?

Doporučení zní co nejdéle. Kojení je prospěšné z mnoha hledisek. Je zdravé, udržuje i zesiluje kontakt matky s dítětem, usnadňuje vám život, tím, že nemusíte připravovat náhradní mléko a také šetří peníze.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18178 (novesluzby.cz#23121)


Přidat komentář