Výběr oblečení pro ženicha

Sice oblečení na svatbu řeší spíše ženy, ovšem pánové by si měli také dát záležet. Jak se obléci na svatbu? Rozhodně ani klasický oblek do práce nepomůže. Je to přeci slavnostní událost.

Jak vybrat oblečení pro ženicha?

Kde vybírat oblečení pro ženicha? I když to vypadá jednodušeji, protože ženich si může vzít klasický oblek, tak přeci jen je tato událost slavnostnější a zasluhuje si něco jiného než denní oděv. I zde se proto uplatní různé půjčovny šatů, i když koupi samotné vám nikdo nebrání.

Nejpříhodnější je pak vybírat šaty spolu, abyste sobě navzájem ladili s nevěstou. Jen se nedívejte, když bude žena oblečená v šatech. Pokud jste tedy pověrčiví, protože to prý přináší smůlu. Až si budete vybírat oblek, tak mějte na paměti, že to je na slavnostní den, čili neslevujte. Raději si něco půjčte, než abyste se ukázali v něčem nevhodném.

Toto jsou ovšem rady z hlediska** tradiční svatby**. Nemůžeme opomíjet, že se nabízí i alternativní metody svatby na pláži, když vám budou stačit plátěné kalhoty a lehká košile. V každém případě by měl pár být sladěný.

Oblek si také můžete nechat ušít. Mít něco na míru je nejlepší, protože pak se vám to dokonale sedne. Navíc pak můžete vzít oblek i na jiné příležitosti, tedy spíše ty slavnostnějšího rázu.

Svatební kravata, svatební vesta, cylindr, frak pro ženicha

Co se týká barev, tak přes den využívají odstíny jiné než černé, což se může aplikovat i u svatebních šatů ženicha. Pokud zvolíte černou, tak by to měl být samet nebo lesklý satén, který dává obleku určitý glanc.** Kravata** je opět obchodní klasickou, proto sem využijte raději motýlek. Něco jiného je vázanka, když máte vestičku, frak, tak si k tomu můžete vzít onu robustnější podobu.

Frak samotný je pak ukázkovým modelem na svatbu. Můžete mít i klasický cylindr, i když je to už výlet do jiné sféry. Na druhou stranu, svatba je o zdobných kostýmech, tak si to užijte s nevěstou. Pokud si berete košili, tak jedině s dlouhým rukávem. Ani kdybyste byli někde u moře, tak se nehodí krátká obměna. Samozřejmě ani v tom vám nikdo nebrání, ale v rámci zachování konvencí, není krácení povoleno.

Co se týká obleku, tak by vám měl padnout. Žádné upnuté nebo naopak plandavé sako. Velikost musí být tak akorát, koneckonců budete i na důležitých fotkách ve vašem albu.

Ženich by měl dbát na oblečení stejně jako nevěsta. Proto je nezbytně nutné, aby se podíval na svůj šatník a zhodnotil, zda není čas si něco koupit nebo půjčit. Důležité je pak se i nějak sladit s nevěstou, protože když dva patří k sobě, tak by to měli i takto demonstrovat. Svatební den je významný okamžik, tak ho oslavte i oblečením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18051 (novesluzby.cz#23114)


Přidat komentář