Tipy pro originální zásnubní fotografie

Chystáte zásnuby? Toužíte po originálních zásnubních fotografiích? Nebo jen chcete zachytit velmi důležitý moment ve Vašem životě? Nemáte peněz nazbyt? Nechcete zbytečně utrácet za profesionálního fotografa?

Ať tak či onak, je tu i jiná možnost, jak dosáhnou krásných fotografií, aniž byste za ně utratili hromadu peněz. A to ta, že se můžete vyfotit amatérsky a to i bez pomoci třetí osoby. Pokud tedy budete dodržovat několik jednoduchých zásad popsaných níže a při focení si vytvoříte hezkou atmosféru.

Tipy pro originální zásnubní fotografie

Fotografujte ve správnou denní dobu. Toto je nejjednodušší rada, podle které byste se měli řídit, protože světlo tady odvádí velkou část práce za Vás. Pokud máte při focení slunce přímo nad hlavou, nebo je vysoko na obloze, řekněme tak od desáté do třinácté hodiny, vytváří potom slunce tvrdé a nelichotivé stíny. Nejlepší radou je, se tedy vyhnout focení v tomto čase. Focení před nebo po tomto inkriminovaném čase zanechá na fotografiích méně stínů a více záře. Využijte například ranní světlo, které fotografiím dodá chladný tón, nebo večerní světlo, které působí teple a dodává fotografiím jemnost. Když už přece jenom musíte fotit uprostřed dne, ujistěte se alespoň, že je zataženo, nebo si najděte velký stín.

Jak vybrat vhodné oblečení na zásnuby?

Chcete si oba si obléknout stejné trička? Nebo budete mít oba džíny? Či jste se rozhodli pro stejnou barvu oblečení? Rozmyslete si to. Je to totiž špatně. Cílem není vytvořit koordinovaný oděv, ale oblečení sladěné, abyste jako pár působili dohromady dobře. Proto si vyberte barvy, které se vzájemně doplňují a naopak se vyhněte vzorům, které jsou spolu v rozporu. Zapomeňte také na oblečení obsahující loga výrobců na viditelném místě, či velké nápisy. Na fotografii to potom bude odvádět pozornost od vás dvou.

Aby Vaše zásnubní fotografie zářily, nebojte se použít blesk

Ano, je velmi běžné, že blesk bývá příliš silný a na fotografii potom vytváří například nevzhledné červené oči. Ale pokud je používán správně, může blesk fotoaparátu přidat vašim fotografiím opravdu pěkný lesk.

Digitální fotoaparát s časovačem a stativem

Pokud máte někoho, kdo bude ochoten Vás vyfotit, využijte toho. Ale fotoaparát opatřený časovačem a stativem (postaveným na rovném povrchu) bude fungovat stejně dobře. A jelikož focení budete přítomni jen Vy dva, budete se cítit mnohem uvolněněji. Prvním krokem je, aby jeden z Vás nastavil fotoaparát tak, aby zabíral toho druhého a přitom vedle něj ještě zbylo místo na Vás. Poté nastavte časovač (čím delší doba, tím lepší) a buďte připraveni se dostat na své místo včas, abyste mohli skvěle zapózovat. Největší chybou při amatérském samofocení totiž bývá, že nemáte dostatek času zaujmout tu správnou pózu.

Výběr místa pro zásnubní fotografie

Další důležitou věcí, o které musíte rozhodnout a to ještě před samotným začátkem, je místo focení. Mohou to být buď místa, která budou na fotkách vypadat dobře, nebo místa, které mají pro Vás jako pár zvláštní význam. Tady je pár tipů na místa vhodná pro zásnubní fotografie: místo, kde jste se poprvé setkali; tam, kde jste byli na první schůzce, restaurace, nebo kavárna kam jako pár chodíte pravidelně, krásná krajina, či místo s živými barvami.

Tisk zásnubních fotografií v kvalitní tiskárně

Pokud chcete mít opravdu kvalitní fotografie, nezbude Vám bohužel nic jiného, než je nechat vytisknout v kvalitní foto tiskárně. Existuje obrovské množství foto tiskáren v různých kvalitách. Od těch, které bývají v drogeriích až po ty opravdu vysoce kvalitní. Drogerie převážně používají levné stroje a stejně tak levný inkoust a nekvalitní fotografický papír. A protože je využívá velké množství zákazníků, Vaše fotografie mohou postrádat pozornost, která by jim mohla být věnována v kvalitnějších samostatných foto tiskárnách.

Kvalitní stroje, inkoust i fotografický papír v tiskárně

Zaměstnávají také vyškolené profesionály, kteří mohou fotografie nepatrně upravit ještě před tím, než je odešlou na vytisknutí. Tyto foto tiskárny také mohou nabízet nejrůznější další možnosti, jako je retušování. Retušování se Vám bude hodit, pokud budete chtít z fotografií odstranit nějakou vadu, či kruhy po očima, nebo budete chtít, aby Vaše zuby na fotografii byly bělejší. I když se nerozhodnete pro tisk, mohou například v kvalitní online foto tiskárně Vaše fotografie upravit, když jim je odešlete přes email.

Užijte si při focení legraci a ukažte svou osobnost

Tento poslední tip je nejdůležitějším tipem ze všech. Vaše zásnubní, nebo svatební fotografie jsou určené především k zachycení Vašich osobností jako jednotlivců, tak i jako páru dohromady. Najděte cestu jak tohle všechno zobrazit na fotografiích ve vašich gestech, či výrazech obličeje.

Jak vytvořit Vaše zásnubní fotografie originální

Měli byste se také rozhodnout jakou náladu by měly výsledné fotografie mít. Chodíte například rádi na piknik? Vyfoťte se tedy při pikniku. Máte své oblíbené místo? Vyfoťte se tam. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, pamatujte. Neomezujte se jen na dokonalé fotografie zobrazující dokonalé úsměvy. Vytvořte fotografie, které jsou jedinečné. Jde přece o Vaše vzpomínky. A právě ty jsou jedinečné stejně jako Vy jako pár.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18037 (novesluzby.cz#20266)


Přidat komentář