Svatební účes vybírejte důsledně

Ve svatební den vrcholí nejen kosmetické, ale i vlasové úpravy, neboť je není možno provést den předem. Vlasový účes nejen zdobí každou nevěstu, ale také přispívá k jejímu celkovému vzhledu.

Každá nevěsta je individuální osobností, se svou vlastní vizáží i stylem kosmetické či vlasové úpravy. O konečné volbě účesu však nerozhoduje pouze styl nevěsty, ale především její délka vlasů či stávající účes. Každá délka vlasů vyžaduje úplně jiný svatební účes. Nejlépe a nejrozmanitěji se však pracuje s dlouhými vlasy, ze kterých lze vykouzlit až neskýtané variace.

Nevěsta s dlouhými vlasy

Nevěstě disponující dlouhými vlasy se naskýtá neuvěřitelná škála svatebních účesů. Také je zde možnost doplnit účes nejrůznějšími vlasovými doplňky, které podtrhnou kouzlo hlavy.

Vlasy rozpuštěné - svatební účes

Nejjednodušší variantou úpravy dlouhých vlasů je jejich přirozená rozpuštěnost. Tento styl svatebního účesu si však mohou dovolit pouze ty nevěsty, které disponují kvalitními a hustými vlasy. Rozpuštěné vlasy mohou být dozdobeny drobnými, nejlépe živými květinami. Pokud zvolíme variantu květinového vlasového doplňku, vybírejme z nabídky květin, které vydrží čerstvé a svěží po dlouhou dobu. Vyhněme se např. liliím nebo květům orchideje, jelikož tyto květy patří k nejrychleji schnoucím.

Ozdoba svatebního účesu sponkami

Styl slaďme se stylem svatebních šatů. Výběr svatebních sponeček téměř nezná konce, můžeme mít sponečky s kamínky, kytičkami, perličkami, jednobarevné, se třpytkami či v různých velikostech a tvarů.

Svatební korunka do rozpuštěných vlasů

Vhodně doplňují svatební šaty. Korunky mohou být různé velikost, různých tvarů i různých zdobných prvků.

Klasickým vlasovým doplňkem je závoj

který vkusně doplňuje rozpuštěné vlasy a působí jednoduchým, ale zároveň exkluzivním dojmem.

Rozpuštěné vlasy si můžeme nechat narovnat

a to za pomoci vlasové žehličky. Díky tomuto přístroji budeme mít vlasy stejně rovné, pravidelné a dokonale splývající s tělem. Rovné vlasy sluší především tmavovlasým nevěstám s ofinou, jelikož právě na nich rovné vlasy nejlépe vyzní.

Světlovláskám naopak sluší jemné vlnky

které dokáží obohatit hustotu vlasů. Zvlněným vlasům však nesluší ofina střižená do čela, naopak dobrou volbou je asymetricky střižená ofina, která je upravena šikmo nebo do stran.

Svatební účes - romantický cop

Nevěstám s dlouhými a hustými vlasy sluší svázaná úprava v podobě copu nebo culíku. K moderním vlasovým svatebním účesům patří rozverný cop, který se svazuje až od temene hlavy. Vlasy k temeni hlavy jsou volně upravené, dobrou volbou je i ofina střižená do strany, která končí pod ušima. Cop může mít několik podob, klasikou je cop standardně svázaný a spuštěný na záda. K moderním prvkům však patří cop volně svázaný na jednu stranu směrem dopředu.

Pokud nevěsta disponuje bohatostí vlasů

je velmi trendy vlasovou úpravou cop obtočený kolem hlavy. Tento účes může být doplněný drobnými perličkami, které se připevňují do jeho střední části. Perličky nemusejí být bezpodmínečně v bílé barvě, vhodné jsou barevné variace, které kontrastují se svatebními šaty nevěsty.

Drdoly a výčesy - svatební účes

Nejoblíbenější a jednou z** nejkrásnějších úprav dlouhých vlasů** jsou drdoly a výčesy. Výhodou této vlasové úpravy je také možnost vlasového doplnění o umělé vlasy, což přinese bohatost účesu.

Drdoly se ozdobují různými vlasovými doplňky, mezi které patří pírka, sponky, květiny nebo perličky.

Nevěsta s polodlouhými vlasy

Hitem příštích několika let budou nejen pro svatební účesy vlasy polodlouhé, které nabízejí širokou škálu úprav. Také práce s polodlouhými vlasy je jednodušší a rychlejší.

Zakončené vlny - svatební účes

K decentnímu svatebnímu účesu, který je možno vytvořit z polodlouhých vlasů patří koncové zvlnění. Jednoduchý a přitom elegantní svatební účes nezabere příliš času, ani nezatíží peněženku.

Nevýhodou tohoto účesu však je jeho neuniverzálnost, jelikož sluší pouze omezené skupině nevěst. Je vhodný pro oválné, štíhlé a protáhlé obličeje, se kterými bude asymetricky ladit. Není vhodný pro nevěsty disponující kulatými nebo hranatým obličejem, jelikož by tyto křivky ještě více podtrhl.

Vrstvení vlasů - svatební účes mikádo

Tento způsob úpravy vlasů je vhodný téměř pro všechny typy nevěst s jakoukoliv hustotou vlasů. K moderním trendům ve světě svatebních účesů patří vrstvené mikádo v asymetrickém střihu. Vrstvení vlasů ocení především nevěsty, které mají vlasů poskrovnu, jelikož vrstvením jejich vlasy nabudou objemu a výsledný efekt bude přím unikátní.

Nevěsta s krátkými vlasy

Krátké vlasy mají v každodenním životě své výhody i nevýhody. Pokud chceme, aby dobře vypadaly, musíme je dennodenně upravovat, a to nejlépe technikou foukání. Nevěsty s krátkými vlasy se zpravidla velmi často a mylně domnívají, že jim nepůle zhotovit žádný slavnostnější účes. Opak je však pravdou, i krátké vlasy mohou působit slavnostně a svatebně.

Oblíbenou variantou krátkých vlasů jsou ve svatební den

nejrozmanitější druhy vlasových doplňků. Pokud jste romantický typ určitě vás okouzlí nádherná, decentní korunka. Velmi efektně vypadají i vlasová pírka zdobená kamínky nebo jemnými perličkami. Alternativou pohádkových korunek jsou moderní čelenky, které pomalu, ale jistě vytlačují ze scény závoje.

Extravagantním vlasovým prvkem jsou přírodní věnečky

které jsou spletené z živých květinek. Pro výrobu věnečku by měly být použity stejné typy květin, které jsou obsaženy ve svatební kytici. Základní květinou by měla být tak, která dokáže být po dlouhou dobu svěží a čerstvá.

Na krátkých vlasech také vyzní melírky

jejichž četnost však ve svatební den musíme umírnit. Melírky sluší jak elegantnímu tak i sportovnímu stylu nevěsty.

Sportovně založeným nevěstám bude slušet rozcuchaný účes

ke kterému je však zapotřebí správně zvolit styl svatebních šatů. Ty by měly být jednoduché, nejlépe splývavé, bez jakýchkoliv známek zdobení nebo nabírání.

Drdoly pro připevnění bílého svatebního závoje

který se nejčastěji upevňuje pod drdol. Do drdolu lze zaplést malá kvítka, a to jak živá, tak i umělá či látková. Komplikovaným svatebním účesům sluší různé vlasové doplňky, které ještě více umocní exkluzivní vzhled. Do drdolů je možné také vplést jemnou a úzkou stuhu, který bude procházet celým účesem.

Kde brát inspiraci na svatební účes

Řada nevěst nemá jasnou představu o tom, jak by měl její účes vypadat. Inspiraci můžeme hledat nejen ve svatebních časopisech, ale také na internetu. Inspirovat se můžeme i nevěstami - celebritami, a to nejen českých, ale i zahraničních.

Navštívit také můžeme stránky z vlasových soutěží věnovaným** svatebním účesům**. Zde sice převážně objevíme účesy extravagantní, ale můžeme se nechat inspirovat např. novými vlasovými doplňky a trendy.

Ať už se rozhodneme jak chceme a pro co chceme, mějme na paměti, že by to měl být takový účes, ve kterém se budeme cítit dobře a sebejistě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18039 (novesluzby.cz#20388)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 28.06.2010 16:55
Svatební účes Dobrý den, volala jsem Vám do redakce aby jste mi doporučili solón na severní moravě, tak Vám chci touto cestou poděkovat za doporučení. Určitě salón v ostravě navštívím.ještě jednou děkuji:-) Peťka


Přidat komentář