Svatební manuál - zařízení svatby krok za krokem

Svatba je důležitým dnem každé dvojice, která se rozhodla pro společný život. Je zcela pochopitelné, že tento den chce pár oslavit společně s blízkými. Aby Váš den proběhl hladce a nemuseli jste se stresovat, mějte všechno připravené a zařízené.

Při** svatebním plánování** je toho tolik k zařizování. Může se tak lehce stát, že se na něco zapomene v plánovaném termínu vyřídit. Vy však tomu můžete předejít. Stačí mít jen připravený soupis a časový plán. Inspirovat se můžete na následujících řádkách.

Svatební agentura ve Zlíně

Opravdu kvalitní prací i spokojenými referencemi se může pochlubit Svatební agentura With Love , která působí po celé České Republice.

V jejich pestré nabídce najdete:květinová dekorace

  • koordinaci celého svatebního dne
  • půjčovna inventáře a dekorací
  • kvalitní poradenství
  • speciální nabídka - relax pro nevěstu, elixír pro ženicha, dámská a pánská jízda
  • společenské akce - firemní večírky, firemní family days, vánoční večírky, plesy, garden party
  • soukromé oslavy - dětské party, oslavy narozenin, křtiny, jubilea
  • květinové výzdoby
  • bytový dekor

Nabídka je opravdu široká a svatební agentura www.withlove.cz se snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc. Pro jeho odpovědný přístup k jakékoli objednávce, tedy malé i velké, ho můžeme jen doporučit. Nabízené služby lze objednat osobně na adrese:** Hotel Garni, nám. T.G. Masaryka 1335 Zlín 760 01** . A nebo na e-mailové adrese ** info@withlove.cz** nebo je možné je kontaktovat telefonicky na čísle: +420 604 297 480, nebo +420 731 196 803.

**dekorace svatební kytice
**

Finanční prostředky na svatbu

V prvé řadě je třeba si říci, kolik financí budete chtít vyhradit na svatbu. Právě od dané sumy se pak bude odvíjet vše ostatní, tj. místo obřadu, forma hudby, místo hostiny, ale také svatební šaty, dekorace, svatební menu, dort, dárečky pro svatební hosty aj.

** Zde se však můžete potýkat s prvním problémem, tj. **kolik vůbec peněz vyčlenit. Někdo může mít totiž finanční strop 30 000 Kč, další třeba 100 000 Kč i výše.

Co vše potřebujete na svatbu?

Druhou, neméně důležitým faktorem, je stanovit si důležitost jednotlivých svatebních položek: svatební šaty, místo obřadu, hudba na obřad, hudba na odpolední a večerní zábavu, místo hostiny a odpolední, večerní zábavy, fotograf, kameraman, menu, svatební dort a cukroví, dárečky pro svatební hosty, dekorace aj.

svatební dort

Kompromis ve svatebních položkách a vybrání stěžejní položky

Vše zmíněné totiž můžete pořídit za relativně slušnou cenu, nebo také za poměrně vysokou cenu. Je-li Váš rozpočet hodně limitovaný, je více než pravděpodobné, že bude zapotřebí se v určitých položkách omezit co do honosnosti. Řešením je mít veškeré svatební položky na stejné úrovni, nebo třeba u některé se tzv. rozšoupnout, třeba u svatebních šatů, dort, či dekoraci. Řekněte si tedy, co je pro Vás důležité.

Svatba luxusní, elegantní, moderní nebo retro?

Máte stanovený finanční limit? Pak si řekněte, jakou** svatbu** vůbec chcete. Rádi byste ji ve stylu elegance, luxusu, modernosti, retro, nevšednosti aj.?

Velikost svatby a počet svatebních hostů

S výše uvedenými položkami jde ruku v ruce také velikost svatby. Oslavíte Váš svatební den a vstup do manželského života pouze v úzkém kruhu rodinném, nebo byste rádi pozvali všechny Vaše kamarády?

Pozor, neznamená to, že když se Vaší svatby například zúčastní jen rodiče, pak se bude hned jednat o finančně nenáročnou a nudnou svatbu. Není totiž výjimkou, že se nevěsta a ženich rozhodnou vzít na některém z romantických míst v zahraničí u moře, pod stíny palmami, borovic.

Místo obřadu a svatební hostiny

Dostali jsme se tedy k místu obřadu a následně místu svatební hostiny a veselí. Někdo volí klasiku, tj. mít svatební obřad na příslušném magistrátu, či v kostele. Jiní zase volí možnost mít svatební obřad například v zámecké zahradě, ale třeba také v horách, v balóně, pod vodou aj. Čím extravagantnější a nezvyklejší místo obřadu, tím musíte počítat s větším finančním obnosem.

To samé v podstatě platí pro svatební hostinu. Někdo nemá rád „přesun“, a tak se snaží volit, jak místo obřadu, tak místo svatební hostiny co možná nejblíže k sobě. V některých případech to však není možné.

svatební šaty

Nezbytné dokumenty pro vyřízení svatby

Vybrali jste si** místo svatebního obřadu**? Pak si ještě zjistěte, jaké veškeré dokumenty budete potřebovat mít, aby Váš svatební den proběhl tak, jak má. Kupříkladu pro sňatek na magistrátu, budete potřebovat ve Váš svatební den občanské průkazy, a to nevěsty, ženicha a svědků. Také si nezapomeňte prstýnky.

Svatební šaty – koupené a zapůjčené

Jednou z významných položek svatby, jsou častokrát svatební šaty. A to především, pokud si je budete chtít zakoupit, případně nechat ušít. Oproti tomu zapůjčení svatebních šatů Vás vyjde o poznání levněji. Některé nevěsty však nechtějí mít svatební šaty, které již před nimi měly jiné nevěsty, či je pak budou mít. Chtějí mít jen a jen své vlastní svatební šaty. Pochopitelné to rozhodně je. Budou mít totiž vzpomínku, která ani s časem nevybledne.

Zakoupení svatebních šatů

Jak je to s částkou za svatební šaty? Zapůjčení svatebních šatů se může pohybovat od částky cca 2 000 Kč, po částku cca 15 000 Kč i výše. Jedná-li se o značkový model, pak je třeba počítat s vyšší částkou. Pokud byste si chtěli svatební šaty zakoupit, pak se cena některých modelů může vyšplhat i na částku 60 000 Kč i výše. Cena je také hodně odvislá od aktuálnosti kolekce. Zcela nový model je bezpochyby dražší, než model z loňské, či předloňské kolekce.

zásnubní prstenOblek pro ženicha

Muži to mají povětšinou jednodušší. Celá řada mužů má již totiž ve svém šatníku oblek. A tak třeba stačí jen zakoupit novou košili, která by ladila k nevěstiným šatům a/nebo svatební dekoraci. Tak, jako v případě svatebních šatů, i oblek je možné si ve svatebním salónu zapůjčit. Oblek však muži bezpochyby ještě užijí. Určitě častěji, než nevěsta své šaty, pokud si je zakoupí.

Svatební fotograf

Určitě budete chtít mít vzpomínky na Váš svatební den. Při focení svatby někteří volí možnost oslovení kamarádů, či příbuzných, aby jim jejich svatební den zvěčnili. Jiní se však raději obrátí na profesionálního fotografa. Kamarád, nebo kolega Vám svatbu vyfotí zcela bezplatně, nebo za symbolickou částku. Na druhou stranu, pokud je amatérem, tak musíte počítat s tím, že se může něco pokazit a svatební fotky se nevyvedou. Nechcete-li riskovat, pak určitě oslovte některého z profesionálních fotografů. Povětšinou si u nich můžete objednat různé balíčky, které jsou odvislé od doby, kterou s Vámi fotograf setrvá, počtu fotografií na DVD, počtu vytisknutých fotografií aj.

Svatební kameraman

Kromě svatebního fotografa také zvažte kameramana. Fotografie jsou totiž statické a nezachytí určité okamžiky a chvíle. Můžete si nechat natočit například svatební obřad, svatební odpolední veselí aj. Jsou to sice zase finance navíc, ale kameramana můžete mít na svatbě třeba jednu, či dvě hodiny. Kromě toho, celá řada fotografů nabízí i služby kameramanské. Pokud využijete dvou služeb od jedné osoby, pak zcela jistě ušetříte finance, než kdybyste oslovili dvě firmy.

Hudba na obřad

Další službou je pak hudba. Při** svatebním obřadu** můžete mít sice hudbu z přehrávače, kterou Vám příslušný magistrát nabídne. Chcete-li však mít jedinečný obřad, pak si můžete například objednat hudební trio s houslemi, harfou, flétnou. Jedná se o poměrně drahou položku ve svatbě, zdaleka však ne nejvyšší. Jedinečnost okamžiku a atmosféra však bude neopakovatelná. Takové živé hudební trio, které Vám zahraje kolem čtyř, pěti vybraných skladeb, Vás přijde na částku kolem 5 000 Kč až 10 000 Kč. Cena je také odvislá od vzdálenosti, kterou budou muset hudebníci urazit.

Hudba na odpolední svatební party

To, co platí pro hudbu o obřadu, platí také pro odpolední, večerní veselí. Můžete mít hudbu z přehrávače, nebo živou kapelu, či DJ, který Vám bude pouštět oblíbené skladby. S živou hudbou je spojené jisté riziko, že ne každý svatební host z ní bude nadšený. U DJ je mnohem větší šance, že osloví všechny. Navíc DJ, pokud je šikovný, může rozproudit a podpořit zábavu, a to nejrůznějšími hrami.

obřad

Svatební menu

Nejen hudební vkus má každý z nás jiný. To samé platí i v případě chuťových buněk. Aby si každý z Vašich svatebních hostů pochutnal, pak je dobré jim dát dopředu vybrat ze svatebního menu. To se sestává z předkrmu, polévky a hlavního jídla. Co se týká dezertu, pak se povětšinou nevolí, ale podává se svatební dort.

Na odpolední, večerní pohoštění se pak s úspěchem volí rozličné chuťovky, sestavené z masových, sýrových, zeleninových i ovocných pokrmů. Každý si tak bude moci vybrat, na co jeho mlsný jazýček zrovna bude mít chuť.

Svatební dort

Již jsme vzpomenuli svatební dort. Ten, je stejně, jako svatební šaty a dekorace, kapitola sama o sobě. Svatební dort si můžete nechat udělat od zkušené cukrářky, znáte-li některou. Není ani výjimkou, že se do svatebního dortu pustí někdo z příbuzných. Ať tak, či onak, svatebnímu dortu je třeba věnovat patřičnou pozornost. Je možné si zvolit svatební dort jednopatrový, či vícepatrový, tradičního, nebo extravagantního tvaru. Na co je však dobré pamatovat, svatební dort by měl barevně i tvarem ladit s celkovým stylem svatby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18057 (novesluzby.cz#23226)


Přidat komentář