Svatební koordinátor Opava

Svatební koordinátorka je poměrně nová pozice, nová služba, která je stále více vyhledávána. Zařídit svatbu do detailů tak, aby vše klaplo perfektně, není jednoduché, ale svatební koordinátorka udělá vše podstatné.

Je vaším snem dokonalá svatba? Pak ji můžete mít, aniž byste se předřeli při jejím zařizováním. Dnes je to mnohem jednodušší, než ještě bylo před několika lety. Dnes si je totiž možné na svatbu objednat svatební koordinátorku, která dohlíží jak na celý průběh přípravy svatby, tak i ve svatební den na to, aby vše proběhlo tak, jak má, jak je potřeba. Svatební koordinátorka je poměrně nové zaměstnání, které se ale vlivem situace dost rychle rozšířilo a zaznamenalo svoji oblibu.

Pro koho je služba svatební koordinátorky?

Dost lidí se domnívá, že je svatební koordinátorka vhodná pro osoby majetné, které si to mohou dovolit. Jenže to není až tak úplně pravda. Cena služby svatební koordinátorky je úměrná a rozhodně ne přemrštěná, pakliže se nejedná o speciální a velice netradiční přání. Navíc svatební agentury, zaměstnávající svatební koordinátorky mají většinou úzkou spolupráci s jinými firmami, jež poskytují služby pro oblast svateb (mimo jiné), takže mohou sjednat i lepší cenu. Z toho plyne, že možná i využitím služby svatební koordinátorky zaplatíte celkově za svatbu méně, než normálně a naopak ještě ušetříte čas a energii. A to je jistě podstatné, v dnešní, rychlé době, kdy jsou ženy i muži běžně zaměstnáni a mají práce nad hlavu.

Co všechno zajišťuje svatební koordinátorka?

Záleží jen na domluvě, ale obecně je to podle toho, co vy chcete, jaké máte představy. Může to znamenat zajištění úplně všeho, i to, jaké mají být svatební šaty, oblek pro ženicha, květiny i výběr místa obřadu i hostiny, ale může se jednat jen o hladký průběh celého obřadu a zajištění takových služeb, jako jsou fotografové, kameramani a případně občerstvení a třeba i květiny. Je to prostě na vás, co budete požadovat. Nejlepší možností je pak vyhledání svatební koordinátorky co nejdříve, a spolu s ní sestavit celý program příprav, ale i svatebního dne.

Jen pro velké svatby?

Občas se objevují názory, že svatební koordinátorka je pozice výhradně pro velké svatby, ale to není až tak pravda. I v tom případě, kdy plánujete hezkou, ale poměrně malou svatbu – například pro deset lidí, pak i v tom případě je možno si služby svatební koordinátorky zajistit. Důvodů je několik, ale především jde o to, že svatební koordinátorku je nutno chápat jako spojnici mezi námi – snoubenci a službami, které chceme pro svoji svatbu využít. Například objednávání limuzín, nebo kočárů tažených koňmi a podobné nepříliš tradiční služby jsou pro běžné lidi ne tolik jasné, musí je vyhledat, někdy i dost zdlouhavě, ale přitom svatební koordinátorka sáhne po svém adresáři a v momentě vám tuto parádu zajistí.

Netradiční svatby

A tím spíše je jakousi nutností se obrátit s přáním a požadavkem na svatební koordinátorku v případě, že plánujte poněkud netradiční svatbu, jako je oddací obřad v horkovzdušném balonu, nebo v letadle, třeba i pod vodou. V takových případech tu funguje svatební koordinátorka pro vás a zajistí vše potřebné, aby k oficiálnímu svazku manželskému mohlo dojít a sňatek tak platil. Ač to zní v prvopočátku totiž bláznivě a zajímavě, je potřeba provést potřebná opatření. A to je právě dobrým úkolem pro svatební koordinátorku, která v krásném oboru svateb pracuje a tak se také dobře orientuje.

Svatební koordinátorka – ne koordinátor?

Je dobré si všimnout, že pokud se hovoří o službě, pak ji vykonává svatební koordinátorka, nikoliv koordinátor. Ne, že by tato pozice nebyla pro muže přístupná, ale jde o to, že spíše ženy jsou ze světa svateb nadšené a berou to nejen jako práci, ale také jako koníček. Vždyť už každá malá holka jednou chce být tou vyvolanou nevěstou, krásnou princeznou pro svého muže. A co se tak týče svateb, jsou ženy v této oblasti obvykle jako doma. Přitom i muž, pokud by chtěl být svatebním koordinátorem, by mohl mít potřebné znalosti i kontakty, jenže v tomto se spíše věří ženám a tak se na ně i lidé, snoubenci se svými požadavky obrací. Takže svatební koordinátor není zakázaná činnost, ale tak nějak nepříliš společností přijatelná.

Svatební den bez svatební koordinátorky

Představme si, že vše proběhlo tak, jak mělo a tak i svatební den tu jen ten tu. Vše doposud probíhalo hladce, tak i proč by teď nemělo. Jenže najednou se nedostaví svatební fotograf ve smluveném termínu. Protože ho objednával ženich, ale má se dostavit k nevěstě, je nevěsta nucena zavolat snoubenci, aby zjistil situaci přitom již v tu chvíli je jakási příjemná a výsostná atmosféra ta tam, protože toto všechno zhatí. Na místo, aby se oba soustředili na svůj velký den a těšili se na to, co bude, pak musí doladit detaily a již kouzlo okamžiku pomine. Najednou jsou někteří naštvaní, otrávení, což se ukáže i časem.

Svatební den v podání svatební koordinátorky

Jenže takto to vůbec nemusí být, pokud se o vše potřebné stará vaše svatební koordinátorka. Ta má vše podstatné na starosti a případný výpadek služby na svatbě tak řeší sama, takže vy jako nevěsta jste ušetřena takových nepříjemností a věnujete se jen a pouze sama sobě, aby jste si tak celý průběh svatby a svatebního dne užila. Svatební koordinátorka dohlíží na potřebné záležitosti a hned reflektuje a to předem, na případné nedostatky. Zabrání tak nejen vzniku, což s sebou nese hladký průběh svatebního dne a moc milé zážitky.

Pokud zábava vázne

To, jak dlouho svatební koordináta zůstává na svatbě, je jen otázka domluvy. Zpravidla to bývá maximálně deset hodin, kdy je přítomna hned od rána, při česání, líčení a dalších úpravách nevěsty. A zajišťuje vše, co je nutno ještě zajistit, ověřit a dát dohromady, aby klaplo dokonale. Účastní se samozřejmě obřadu, slavnostní tabule u oběda, a tak dále, až po dobu zábavy. Většinou také vymyslí program na období, kdy se jedou novomanželé fotit, aby se tak ze svatby nevytratil potřebný elán, zábavná atmosféra. Pro svatebčany je tak připraven program. Dále svatební koordinátorka zasahuje v případě, kdy je to nutné, jako je váznutí zábavy a podobné situace.

Moderní svatba

Pokud tak toužíte po moderní a skvělé svatbě, pak je možností jedině svatba se svatební koordinátorkou. Ta zajistí, abyste měli krásný a dokonalý den, na který budete dlouho mile vzpomínat. Svatební den je od toho, aby se užil, starosti a zařizování tak nechte na těch, kteří to umí nejlépe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20431 (magazinopava.cz#54)


Přidat komentář