Svatební barevná typologie - letní typ

Téměř každá nevěsta, a to nejen ve svatební den řeší otázku líčení a kosmetiky. Ne každý typ líčení je vhodný pro každou nevěstu. Vhodnost líčení se řídi barevnou typologií ženy.

Typologie podle ročních období - svatby podle barev

Možná se v duchu sama sebe ptáte, proč se barevná typologie pleti řídí ročním obdobím. Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, v dané kategorii se nacházejí barvy, které jsou specifické právě pro dané roční období. Do barevné kategorizované typologie jsou zařazeny barvy, které se v přírodě volně vyskytují a to v nejčetnějším zobrazení.

Barevný typ každého člověka lze rozpoznat již v dětství, obvykle se uvádí doba kolem druhého roku života. Od této chvíle se nám již barevný typ nemění, zůstává s námi až do konce života.

Nevěsta letního typu pleti

Nevěsty, disponující letním typem pleti jsou charakteristické především svým velmi jemným růžovým odstínem pleti. Jemně světle růžová barva pleti bývá doplněna o namodralý podtón, který se v pleti jemně rozplyne. Tento namodralý podtón přispívá ke zvýraznění pleti, což můžeme využít ve prospěch líčení.

Ne všechny ženy letního typu vyznačuje světle růžová pleť

některé ženy disponují pletí tmavšího odstínu, který se podobá barvě olivové. I v tomto případě platí pravidlo, že základním charakteristickým rysem této barvy je namodralý podtón.

Stejně jako ženy jarního typu, tak i ženy typu letního, mívají jemné pihy po obličeji

které jsou spíše ve tlumených, jemných odstínech našedlé či jemné šedé barvy. Ženy letního typu jsou výraznější, mají výraznější obličejové rysy, což se nejčastěji projevuje v barvě obočí, které je tmavšího rázu.

Vlasy žen letního typu jsou obvykle v plavých odstínech

nezřídka také v barvách světle hnědých, měděných nebo tmavě hnědých.

Barva očí u žen letního typu je rozmanitá

nejčastěji však letní nositelky disponují očima šedomodrými, tmavě modrými, oříškově hnědými nebo šedě zelenými.

Barva rtů u žen letního typu

je jemně červená, avšak ve velmi světlých odstínech. U většiny žen tohoto typu převládají rty velmi málo výrazné, které stejně jako jejich pleť vykazují známky jemného namodralého odstínu.

Barva obočí je výraznější než u žen jarního typu

obočí je pěkně klenuté a zpravidla bývá v tmavě hnědé až popelavě černé barvě.

Ženy letního typu mají v naší republice nejčetnější zastoupení

jelikož tento typ zahrnuje širší okruh základních charakteristik. Tyto ženy by měly obzvláště dbát na správný výběr barevného ladění líčení, jelikož špatně zvolené barvy mohou nechat vyniknout parametrům, které chceme zakrýt.

Líčení nevěsty letního typu

Jak již bylo řečeno výše, nevěsty letního typu patří do nejčetnější skupiny žen dle barevné typologie. Avšak na druhou stranu je zapotřebí podotknout, že ne všem ženám letního typu sluší jednotné líčení. Každá žena je individuální bytostí a tudíž je zapotřebí líčení upravit přesně dle typu obličeje.

Nevěstám letního typu sluší slavnostnější, výraznější líčení

které dokáže obličej rozjasnit a rozzářit. S barvami však není zapotřebí příliš experimentovat, dáváme přednost decentnímu barevnému sladění, vyhýbáme se barvám křiklavým.

Jelikož žena letního typu patří do kategorie studených typů pleti, volíme i dle této skutečnosti základní barvy. Nevěstám budou určitě slušet odstíny v barvě modrozeleném, modré, šedomodré, levandulové nebo zlatavě hnědé. Pokud je tvář ženy výraznějším, pleť je snědšího odstínu, může si nevěsta dovolit vybírat z barev tmavších. Paleta barev nabízí odstíny malinové, třešňové, šedé, černo hnědé, šeříkové nebo tmavě růžové. A právě odstíny růžové perfektně rozzáří obličej a přispějí k jeho elegantnímu, noblesnímu a svátečnímu vzhledu.

Make-up je nezbytnou nutností

Dříve než provedeme aplikaci samotného make-upu, zvolme pokladový tónovací krém. Je to krém v jemně zbarveném odstínu, který vyrovná veškeré nedokonalosti pleti a pleť nádherně sjednotí. Také přispívá k sametovému vzhledu pokožky  působí velmi přirozeně.

Na tento podkladový krém nanášíme make-up, jehož barvu volíme dle barvy pleti. Pokud nevěsta disponuje světlejším odstínem pleti, volíme i make-up ve světlejším odstínu, nejlépe značení číslo 1, popř. číslo 2. Pokud je nevěsta tmavšího typu pleti, může si bez problému dovolit i tmavší odstíny make-upu. Ten může být b několika barevných variacích, nejčastěji se však používá make-up v barvě béžové nebo jemně hnědé. Ovšem i zde platí pravidlo, že by se mělo jednat o odstíny, které jsou v chladných tónech.

K dokonalosti make-upu přispívá i použití tvářenky

kterou vybírejme v tekutém provedení. Při výběru i aplikaci mějme na paměti, že by tvářena neměla být v příliš tmavých odstínech. Měla by pouze zvýraznit lícní kosti, nikoliv je zakrýt. Ideální barvou je temně růžová nebo hnědě růžová, která přispěje k decentnímu vzhledu nevěsty.

Zvýraznění očí

Oči patří k nejdůležitějším součástem obličeje, tudíž by o ně mělo být náležitě postaráno. S barvami očních stínu však buďme opatrní, i zde platí pravidlo „čeho je moc, toho je příliš". Pokud s barvami rády experimentujete, doporučujeme použít maximálně tři barvy, které však musí barevně ladit. V těchto barevných tónech by měla být zastoupena barva bílá nebo barva krémová, které oko rozjasní.

Nevěstám letního typu nejvíce sluší oční stíny v barvách perleťových

které dokáží oko nejen rozjasnit, ale i opticky zvětšit. K dalším, velmi oblíbeným a používaným barevným odstínům očních stínů patří barva zelená, šedá, holubí šeď nebo studené tóny modré.

Oční linky dokáží oko proměnit úplně do jiného vzhledu

tudíž v případě aplikace očních linek, raději opatrně. Tento úkol bychom raději měly přenechat vizážistům, jelikož si samy velmi obtížně nakreslíme symetrickou linku. Co se barev týče, oční linky volme opět v barvách studených, použít můžeme šedou, modrou nebo stříbřitou. Vyvarovat bychom se měly barvě černé, které by v případě nevěsty letního typu, působila dost tvrdě.

Řasenka zvýrazní oči a dodá na eleganci

K nejpodstatnějším líčícím prostředkům patří bezesporu řasenka,která dokáže s očima nevídané zázraky. Ačkoliv barva řasenky nemusí být jednoznačně černá, patří však tento odstín nejen k nežádanějším, ale i k neutrálním. Nevěsta letního typu může použít řasenku v šedém, hnědě černém nebo světle hnědém odstínu, který působí přirozeněji. Oblíbené jsou i řasenky v modrém provedení, které harmonicky ladí s barvou očních stínů.

Rtěnka nebo lesk

Jelikož rty nevěst či žen letního typu bývají nevýrazné, měly bychom je obohatit rtěnkou nebo barevným leskem na rty. Není zapotřebí volit rtěnky příliš syté nebo rtěnky bez lesku, které nevypadají slavnostně.

V případě, že se rozhodneme použít rtěnku

měly bychom volit otěru odolnou, jelikož svatební den se neobejde jednak bez polibků a jednak bez styku s oblečením. Ideální variantou jsou rtěnky s leskem, které v sobě mají i diamantový prach, jež dodá na slavnostním vzhledu.

Barva rtěnky by měla být v růžových odstínech, vybírat můžeme i z variant fialových, azalkových nebo starorůžových.

Pokud se rozhodneme použít pouze lesk na rty, můžeme sáhnout po výraznějších odstínech, jelikož barva na rtech příliš nevyzní.

Úprava nehtů

Nevěstám letního typu sluší jemně zvýrazněné nehty, nejlépe laky na nehty v krémových či lesklých barvách. Ideální volbou je barva zlatá, měděná, krémová nebo všechny odstíny pastelových barev.

Vhodným doplňkem jsou i samolepky, které dodají na vysoké nehtové úpravě. Ve svatební den si můžeme dovolit samolepky extravagantnějšího motivu, např. srdíčka, prstýnky nebo malé holubičky.

Zakázané barvy

Nevěstám letního typu sluší barvy studených odstínů, z toho důvodu by se měly barvám teplým raději vyhnout. Přímo mezi zakázané barvy patří meruňková, lososová nebo žlutozelená.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18040 (novesluzby.cz#20406)


Přidat komentář