Svatba bez starostí se svatebním koordinátorem

Plánování svatby není snadné. Zajistit obřadní místo, hudbu, fotografa, kameramana, dekoraci, menu, to chce již značný organizační talent. Pokud si chcete Vaší vlastní svatby naplno užít, a to bez stresu, využijte služeb svatebního koordinátora.

Svatební koordinátor bude nejen Vaší pravou rukou v plánování a zařizování Vašeho svatebního dne. Díky svým bohatým zkušenostem Vám bude moci poradit například s dekorací, menu, pozvánkami, dárečky pro hosty, doporučit hudbu na obřad a na večerní zábavu. Pokud ještě nemáte vybrané ty pravé svatební šaty, pak i při tomto důležitém rozhodnutí, může být Vaším rádcem aj.

Kdy se začíná s plánováním svatby?

Ať už bylo Vaše požádání o ruku to nejromantičtější, jaké jste si mohla přát, nebo vyplynulo ze situace, nastává čas plánování Vašeho dne D. O svatbě zatím nebyla řeč, respektive o** datu svatby? Než se domluvíte na termínu svatby**, který bude po další roky Vaším výročním dnem, můžete již pomalu začít s plánováním svatby. Pokud chcete mít jistotu, že vše ve Váš společný den klapne na jedničku, pak můžete oslovit některého ze zkušených svatebních koordinátorů.

Jednoduchost a složitost naplánování svatby

Spoléháte se, že svatba prostě jen tak klapne, že v podstatě jde jen o shromáždění hostů na určité místo v určitou dobu, dále následuje společné pronesení slov ANO, a pak je již jen přichází volná zábava? Takto to skutečně i z vnějšího, nezaujatého pohledu vypadá, respektive by mělo vypadat. Jenže za nenápadností a nenásilností se ukrývá nemalá práce. Ten, kdo sám zařizoval svatbu, ví bezpochyby, o čem je řeč.

Služby svatebního koordinátora

Svatební koordinátor Vám doloží obrazně řečeno uvolnit ramena, nemít pocit vnitřního napětí. Smyslem služeb svatebního koordinátora je ulehčení Vaší práce se svatebním plánováním, předání nemalých zkušeností a zajištění, aby Váš důležitý den dopadl tak, jak jste si přáli a Vy si ho skutečně, jako budoucí manželé užili a ne jen Vaši svatební hosté.

Díky svatebnímu koordinátorovi budete vzpomínat na Váš den, kdy jste si řekli společné ANO, jako neopakovatelný vstup do společného života. A Vaši hosté? Ti budou ještě dlouho vzpomínat na chutné menu, skvělou zábavu a krásnou nevěstu, která všechny svými šaty, účesem i milým úsměvem, okouzlila.

Svatební koordinátor jako součást svatby

Služeb svatebního koordinátora můžete využívat nejen při plánování svatebního dne. Svatební koordinátor s Vámi může být po celý Váš svatební den. Nebudete tak muset například korigovat fotografa, kameramana, hudební produkci aj. Vše za Vás zajistí svatební koordinátor. Vy se tak budete moci naplno věnovat hostům a samozřejmě sami sobě.

I když se říkává, že** svatba**, svatební hostina se připravuje kvůli rodině, příbuzenstvu a hostům, pak to určitě není o tom, abyste Vy, jako budoucí manželé sledovali, zda se všichni baví, zda jsou všichni spokojení, zda mají všichni, všeho dost apod. Určitě není dobré si plést Váš svatební den s návštěvou. Je to přeci Váš svatební den. Chcete se o něj podělit s těmi, kteří jsou pro Vás důležití. A oni sami by určitě moc nekvitovali, kdyby místo, aby Vás viděli se bavit, Vás spatřili, jak neustále něco zařizujete, korigujete apod.

Vnímejte svatebního koordinátora jako kamaráda

Každý z nás je jedinečnou osobností. A to platí také u svatebních koordinátorů.

Svatební koordinátor by Vám měl vyhovovat nejen co do rozsahu, výčtu služeb, zkušenosti a profesionality. Měl by Vám také „sednout“, jako člověk. Bude totiž Vaší nejbližší osobou, a to po dobu několika měsíců. A tak si vyberte pečlivě Vašeho svatebního koordinátora. Již první konzultační schůzka Vám hodně napoví, zda to bude on/a, kdo Vám pomůže naplánovat a zařídit vstup do společného života s Vaším partnerem/kou.

První konzultační schůzka se svatebním koordinátorem

Vytipovali jste si svatebního koordinátora, který by mohl být Vaším svatebním koordinátorem v plánování svatebního dne i během něho? Dohodli jste se na termínu konzultační schůzky, abyste si navzájem řekli Vaše představy, požadavky a podmínky spolupráce?

Informace, tipy, rady na konzultační schůzce

Rádi byste věděli, co můžete očekávat od této první schůzky? Především to bude v první části schůzky hlavně o Vás, budoucích manželích. Svatební koordinátor vyslechne Vaše představy o svatebním dni, co byste na svatbě rádi měli, co naopak ne. Již během první schůzky s Vámi svatební koordinátor prodiskutuje možnosti, které se Vám nabízí.

Svatební koordinátor Vás také seznámí s výčtem a rozsahem služeb, které od něj můžete očekávat. Sdělí Vám také novinky ze světa svatebního dění, co se týká míst svatebního obřadu, výběru hudby, stylu fotografií, dekorací, dortu apod.

Zcela jistě dojde také na Vaše finanční možnosti. Zkušený svatební koordinátor Vám může alespoň rámcově sdělit cenovou kalkulaci již během konzultační schůzky. Přesnější Vám pak sdělí na schůzce další, či formou e-mailu.

Svatební fotograf, kameraman, dekoratér, cukrář

Se svatbou velmi úzce souvisí fotografické, kameramanské, květinářské, dekoratérské, kosmetické, kadeřnické, cukrářské služby.

Když si budete zařizovat Váš svatební den sami, pak nezbývá, než hledat a vybírat toho pro Vás nejvhodnějšího profesionála daného oboru. Oslovíte-li však svatebního koordinátora, můžete od něj obdržet hned několik tipů na uvedené služby. Budete si moci být jisti, že se jedná o skutečné znalce svého oboru. Ostatně, jinak by s nimi svatební koordinátor nespolupracoval. Ušetříte tak spoustu času. A také se nemusíte obávat, že by se jednalo o tzv. sázku do loterie.

Samozřejmě, pokud však máte například vlastního květináře, kadeřníka apod., není důvodu ho měnit.

Co vše zajišťuje svatební koordinátor?

Jednotlivé činnosti svatebního koordinátora vždy vyplývají z přání a potřeb té které svatby. Svatební koordinátor se tak neřídí jakýmsi „standardním mustrem“. Naopak ke každému svému klientovi přistupuje svatební koordinátor zcela individuálně.

Každý ze svatebních párů má nejen jiné požadavky, co do stylu svatby, ale také disponuje jinými finančními prostředky.

Činnosti svatebního koordinátora v kostce

Termín svatby si nejspíš určíte Vy sami. V jakých oblastech Vám však může být svatební koordinátor nápomocný? Kupříkladu můžete očekávat pomoc v oblasti vybrání vhodného místa na obřad i následnou veselici – svatebního oznámení - svatební výzdoby – svatební dopravy – svatebního dortu – svatební hostiny – fotografa – kameramana – hudby ke svatebnímu obřadu a hostině – odpoledního a večerního svatebního programu – kosmetických a kadeřnických služeb pro nevěstu, maminky, družičky – snubních prstenů aj.

Finanční prostředky na svatbu

Právě finanční prostředky jsou odrazovým můstkem, od kterého se může svatební koordinátor obrazně řečeno odpíchnout. Vyhrazené peníze na svatbu určují, jaký bude možný rozpočet na hostinu, hudbu na obřad, hudbu na odpolední a večerní zábavu, fotografa, kameramana, dekoraci, kytice, dárečky pro hosty, šaty, dort a cukroví, pozvánky na svatbu aj. Někde je pak možné ubrat, jinde přidat. Obecně by se však rozpočet překročit neměla. A to je jedna z úloh svatebního koordinátora, aby Vám byl nápomocný ve finančním plánování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18054 (novesluzby.cz#23146)


Přidat komentář