Pořizování svatebních šatů

Den, kdy si jde nevěsta vybrat svatební šaty, je pro ni vzrušující, zároveň pln očekávání, napětí a rozporuplných pocitů. Málokterá nevěsta si totiž hned při první zkoušce šatů vybere ty pravé. Úspěšnost volby určuje bezpochyby nabídka svatebních salónů.

V jednom městě může být pouze jeden** svatební salón**. Zato však bude jeho nabídka naprosto ohromující. A pak může být v jiném městě hned několik svatebních salónů. Mohlo by se zdát, že v takovém městě tedy budete mít větší šanci, abyste si vybrala ty pravé šaty. Jenže sortiment může být omezený. Je to hodně i o náhodě. Právě třeba „v zapadlém“ krámku objevíte Vaše vysněné šaty. Abyste nemusely obcházet desítky svatebních salónů, pak se můžete orientovat například podle návrhářů. Líbí-li se Vám určitá značka, můžete mít výběr o něco ulehčený.

Svatební punčochy a silonky

Navštivte eshop TopSilonky.cz a pořiďte si svatební punčochy a silonky.

Nezbytnou součástí každého oblečení nevěsty jsou také svatební podvazky.

Oblíbené a žádané barvy svatebních šatů

Bílá barva je tak něžná, čistá a elegantní zároveň. Nejen proto jsou bílé svatební šaty stále v popředí zájmu u nevěst. Hned za bílou barvou vede barva krémová, šampaňská. Někomu by se mohlo zdát, když vidí vedle sebe šaty bílé a krémové, že ty krémové jsou jakoby zaprané, špinavé. Mají však svoji nezaměnitelnou eleganci.

A pak zde máme další barvy, jako jsou růžová, vínová, bordó, hnědá, černá. Tyto barvy jsou však povětšinou v kombinaci s bílou, nebo krémovou. Šaty takovýchto barevných kombinací jsou povětšinou pro extravagantní, odvážné nevěsty.

Ať už si nevěsta vybere šaty jakékoli barvy, je důležité, aby se v nich cítila svá. Šaty by měly zdůraznit její přednosti, nevtíravě zvýraznit linii její postavy.

Bílá nesluší každé nevěstě

Kromě toho je třeba pamatovat na to, že ne každé nevěstě sluší sněhobílá barva. Bílá barva totiž může působit na některých nevěstách příliš „tvrdě“. V tom případě je pak lepší zvolit šaty krémové barvy. A vůbec nevěsta nemusí řešit, či být smutná, že by na svatebních fotkách vypadala v šatách omšele. Naopak, krémovost se na fotce schová a šaty vypadají, jako by byly sněhobílé.

Inspirace svatebních šatů z fotek

Máte o Vašich** svatebních šatech** zcela jasnou představu, tj. jak by měly vypadat? Inspirovali jste se z fotografií ze svatebních časopisů, či internetu aj.? Pak byste však měly být připravené, že Vámi vysněné šaty na základě fotografií, v reálu vůbec nemusí být ty pravé. Nemusí Vám vůbec sedět jejich střih. Může se tak lehce stát, že nakonec budete odcházet ze svatebního salónu s tím, že jste si vybrali zcela jiné šaty, co do typu.

Typy svatebních šatů

Každé nevěstě sluší jiné šaty. Je to zcela logické. Každá z nás má totiž jinou postavu. Pouze o postavě to však není. Je to i pocitech.

A mezi kterými svatebními šaty můžete vybírat? Velmi oblíbené jsou šaty typu mořská panna – šaty korzetového střihu s nařasenou sukní – šaty čisté linie. Jste-li odvážnou nevěstou s dokonalými nohami, pak si můžete dovolit svatební šaty krátké, nebo s krátkou sukní a dlouhou vlečkou. Elegantní klasikou však zůstávají šaty dlouhé až na zem.

Pořízení svatebních šatů

Svatební šaty je možné si pořídit v jednom ze svatebních salónů. Ostatně, kromě nákupu zde máte možnost i zápůjčky svatebních šatů.

Nákup a zapůjčení svatebních šatů

A zde je další rozhodování, tj. zakoupit, nebo si šaty pouze zapůjčit? Obě možnosti mají své výhody, a jak již to tak bývá, i nevýhody. Pojďme se na ně postupně podívat.

Zapůjčení svatebních šatů

Zapůjčení svatebních šatů je v porovnání s jejich nákupem, výrazně levnější záležitostí. I když, k tomu se také níže dostaneme. Nevěsty, které se rozhodnou „pouze“ pro zápůjčku šatů, tak mohou činit z finančních důvodů, nebo také z důvodu, že se jedná přeci „jen“ o jeden den, i když důležitý. A co pak s šatami? Sentimentálně se na ně ve skříni dívat? Se zapůjčením svatebních šatů je spojen i určitý risk. Nikdy nevíte, co se stane. Co když si vlečku šatů přišlápnete a natrhnete? Co když Vám některý ze svatebních hostů, či obsluhujícího personálu šaty polije? Pak se také může stát, že přijdete o zálohu, či budete doplácet.

Zakoupení svatebních šatů

Zakoupení svatebních šatů několikrát převyšuje zápůjčku šatů. A u toho se zastavíme. Pokud byste si koupili originál svatební šaty od návrháře, pak se jejich cena může vyšplhat na částku od cca 40 000 Kč a výše. Je tu však ještě další možnost, a to zakoupit si svatební šaty od jiné nevěsty, která se rozhodla je prodat. V tom případě je nákup levnější. A v neposlední řadě si celá řada nevěst nechává šaty šít, ať už u nás, nebo v zahraničí, podle originál předlohy. Nákup ušitých šatů se pak dá srazit i na poloviční částku. Jenže, co si budeme povídat, originál je originál.

Pořízení svatebních šatů ve svatebním salónu

Ať už jste se rozhodla, že si svatební šaty zakoupíte, nebo zapůjčíte, pak v obou případech můžete zajít do některého ze svatebních salónů.

V případě svatebních salónů máte tu výhodu, že máte na jednom místě x desítek svatebních šatů. A tak si můžete vyzkoušet třeba pět, sedm, ale i deset a více šatů. Samozřejmě, že vhodná strategie nespočívá v tom, že byste brala jedny šaty za druhými. Od vhodného výběru, nasměrování, je tu právě svatební poradkyně ze svatebního salónu, která Vám bude nápomocna. Poradkyni stačí naznačit, jaký styl hledáte, co byste si přála a hned Vám donese několik šatů. Kromě nich Vám však může donést i šaty, o kterých si sama myslí, že by mohly být ty pravé.

Ušití svatebních šatů

Rády byste měli vlastní šaty? Ovšem nákup originálních šatů je pro Vás finančně neúnosné? Pak si můžete nechat svatební šaty ušít. Tuto službu nabízí nemalá řádka firem. Můžete si donést vlastní návrh šatů, tj. inspiraci v podobě obrázku, fotografie. Nebo si můžete vybrat z katalogu, který Vám firma ukáže.

Doba ušití šatů se různí. Šaty totiž mohou být ušity tady u nás, nebo v zahraničí. Počítejte však s minimální dobou třech, čtyř týdnů. Záleží také na typu šatů a zvolenému materiálu, včetně zdobení.

Výhody a nevýhody ušitých svatebních šatů

Výhoda spočívající v ušití svatebních šatů, je bezpochyby finanční stránka. Ovšem, je tu zde i nevýhoda. Ušité šaty si totiž nemůžete vyzkoušet. Nemůžete dopředu vědět, zda Vám budou slušet. Je to hodně sázka do loterie. Určité zvýšení šancí, abyste byly se šaty spokojené, je předem si originál šaty vyzkoušet. Bude-li Vám sedět a slušet originál šatů, může dobře dopadnout i ušití šatů.

A ještě jedna věc. Rozhodnete-li se pro ušití šatů, pak určitě zvolte firmu, která se může pochlubit bohatými zkušenostmi se šitím svatebních šatů.

Nákup svatebních šatů z druhé ruky

Máte tu ještě jednu možnost, chcete-li mít vlastní šaty. Nejedna nevěsta, která si zakoupila originál šaty, je pak záhy po svatbě či napřesrok prodává. Říkáte si, proč tak činí? Kupříkladu to může být z finančních důvodů, nebo také z důvodů citových, či nedostatku místa ve skříni aj.

Líbí se Vám některé nabízené šaty od jiné nevěsty, respektive již vdané paní? Pak oproti ušití šatů máte tu možnost, si je vyzkoušet. Pokud by Vám neseděly, pak můžete vybírat dál. Záleží však také na času, kolik ho máte. Abyste tzv. nepřebraly, a pak se náhodou nestalo, že si nakonec pořídíte svatební šaty ze salónu. Jenže, zde je třeba mít na paměti, že nabídka svatebních modelů není neomezená.

Doplňky ke svatebním šatům

Vybraly jste si svatební šaty? Pokud jste si je vybraly ve svatebním salónu, tak si je při finální zkoušce, či při nákupu oblečte a slaďte k nim vhodné doplňky. Pokud máte například šaty korzetového střihu, bez ramínek, pak na Vašem dekoltu vynikne náhrdelník. Na svatbu jsou vhodné náhrdelníky, ale i jiné šperky ze štrasu, perliček, či jednoduchého, zato však elegantního bílého, či žlutého zlata.

K náhrdelníku si ještě můžete pořídit náušnice, náramek, čelenku, korunku.

Sladění svatebních šatů a doplňků

Důležité je, aby celek vypadal harmonicky a nepůsobily jste tzv. lacině. V tomto případě platí, že méně, je více. Jsou-li již samotné šaty plné štrasu, zdobení, pak stačí jednoduchý šperk. Jsou-li šaty hladké, splývavé, jednoduché, elegantní, pak si můžete dovolit více zdobení v případě šperků. Efektně na hladkých šatech například vypadá štrasový páseček.

Svatební střevíčky ladící ke svatebním šatům

A pak tu ještě máme svatební střevíčky. Můžete si zakoupit „klasické“ páskové střevíčky v obchodě s obuví. Některé svatební salóny však nabízí ušití svatebních střevíčků, kdy jejich vrchní materiál přímo ladí s Vašimi svatebními šaty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18056 (novesluzby.cz#23164)


Diskuze a zkušenosti

jídlo | 27.04.2015 12:25
Re: Pořizování svatebních šatů SAuroví ferda peče s drdlou na bagr sedí na stromě a plete kakao


Přidat komentář