Netradiční svatební obřady

Dnešní doba sebou nese spoustu změn. A ty se promítají i do takové události jako je svatba. Kromě klasické svatby se tak konají netradiční svatby, které se odvíjejí často od zájmů a přání nevěsty a ženicha.

Co znamená netradiční svatební obřad?

Jde o obřad, který se vymyká tradici. Může být v kostýmech, ve sportovním duchu, na zajímavém místě, může mít historickou podobu, může být i tematicky zaměřený. Nejčastěji se tyto svatby pořádají v USA. Ale dnes stále častěji se k nim přiklánějí i v jiných částech světa. V České republice se na pořádání netradičních svateb specializují svatební agentury, kde si můžete objednat vlastně cokoli a agentura se postará o vše až do detailu. Můžete se tak vdávat v jeskyni i na zámku, v baloně nebo pod vodou. Zkrátka záleží jen na vaší fantazii a přáních.

Svatba pod širým nebem

Tuto možnost volí stále více snoubenců. Vdávat se v romantickém altánku, na zahradě, u jezírka nebo na krásném oblíbeném místě je snem mnoha žen. Kromě obřadu se celá svatba za krásného počasí koná venku, formou zahradní slavnosti.

Svatba na zámku - Litomyšl, Moravská Třebová, Červená Lhota

Romantické duše sní o svatbě na zámku, hradě, v historických místech, kde dýchají dějiny a krása minulosti. Tato místa jsou velmi krásná, reprezentativní, a pokud má nevěsta se ženichem zájem, může zde uspořádat i hostinu a následně pak strávit noc. U nás můžete takovou svatbu prožít na hradě Bouzov, Bítov, Kokořín, Helfštýn, Hukvaldy, Sovinec, Svojanov nebo Loket. Vybrat si můžete i ze zámků v Litomyšli, v Moravské Třebové, v Lanškrouně, v Nových Hradech, Letenský zámeček, Jemniště, Červenou Lhotu, Konopiště či Telč. Zklamáni nebudete ani ze svatby na zámeckých hotelích, jako je například Hrubá skála, která je obklopena hruboskalským masivem, který ji dodává na romantice i tajemnu.

Svatba v zahraničí, svatba u moře, svatba na horách

Vzít se samozřejmě můžete také v zahraničí. Moře, hory, zajímavé přírodní rezervace, to jsou krásná místa, která promění svatbu v nezapomenutelný zážitek. Za svatbu v zahraničí však zaplatíte poplatky a budete muset vyřídit celou řadu dokladů. Tyto nepříjemné povinnosti za vás může převzít svatební agentura a vaše svatba tak nabude platnosti všude a vy si ji beze zbytku užijete.

Adrenalinová svatba, svatba v letadle, na rozhledně

Tak to je produkt moderní doby. Můžete se vzít opravdu v netradičním prostředí, kde by to jiného ani nenapadlo. Obřad tak můžete mít na palubě letadla, na lodi, na vrcholu hory, na majáku, na fotbalovém hřišti, na tatami nebo třeba na rozhledně.

Extrémní adrenalinová svatba, svatba pod vodou

Ta je opravdu pro dobrodruhy a pro odvážné. Říci si ano v letu při bungee jumpingu je prostě nezapomenutelné. Stvrdit manželství při hlubinném ponoru samozřejmě také. A můžete chtít i cokoli jiného. Jen na to musíte mít nervy, žaludek a musíte si to přát oba dva.

Jak na netradiční svatební obřad?

Určitě oslovte svatební agenturu, nechte si vypracovat nabídku a pak se společně rozhodněte. Svatební agentura vám připraví vše až do detailu a vy si vše řádně užijete. Jen nezapomeňte rozhodovat opravdu oba, ať svého milého nebo milou nepříjemně nepřekvapíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id18053 (novesluzby.cz#23129)


Diskuze a zkušenosti

Péťa28 | 06.12.2013 11:57
Re: Netradiční svatební obřady Kamarádka měla letos svatbu na pláži - na Mauritiu. Lidi se toho bojí, kvůli zařizování papírů, ale měli to přes agenturu (Blue Mauritius) a se vším jim pomohli a zařídili... takže svatbu měli krásnou, soukromou, romantickou a bez stresu ... škoda, že už jsem vdaná...taky bych o tom jinak uvažovala ;-)


Přidat komentář